Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

nedefinovaný problém SH,či HW ?

crasher.km (919)|3.5.2008 20:27
Tak kamarád mě poprosil,abych mu sem ten problém hodil,protože teď nemá jak to sem dostat a neví si rady :)
Takže toto mi popsal :


Kdyz zapnu pc ,v poradku se nacte do windowsu ,ale po nacteni plochy se pc sekne ,po naslednem restartu pc ani nepipne a nic se nenacte ,zustava cerna obrazovka. Pc vypnu a kdyz ho chci opet zapnout to same. Musim pockat nejaky cas(nevim presne jak dlouho) a pak pc zapnu a opakuje se to same znovu dokola. Kdyz nactu windows s nouzovem rezimu tak v jede a ani po 10 minutach se pc nesekne ,nasledne jsem ho zkusil restartovat a kdyz se system vypnul a pc se mel restartovat nic se nestalo zadna odezva desky nic... vetraky se toci ve vsech pripadech a s pc nejde nic udelat.

Podle mě je to deska,co vy na to ? nějaká rada?
cool.user (2822)|3.5.2008 20:33
deska - 40%
zdroj - 40%
grafika - 5%
neco jineho - 5%
Apophis66 (228)|3.5.2008 20:34
Tohle mi delal notebook...v servisu mi rekli, ze bylo neco prepalenyho na desce, uz si presne nepamatuju.
robky (3195)|3.5.2008 20:39
Môj tip - doska. Kolega Nefro mal včera podobný problém. Nová doska, nový CPU a nová RAM. Pri zapnutí ani ťuk, fany točia a ani píp. Reset Biosu a nabehlo to, po reštarte zasa dokola - fany točia a ani píp, reset a tak stále dokola. Doska už išla na RMA.
crasher.km (919)|3.5.2008 20:40
zdroj určitě nee :) ten byl tady na testování ...deska byla na reklamaci,přišla jako opravená ,tak ji zapojil a dělá to zase to samý (popis problému) nic jiného to podle mě nemůže být,protože by se třeba s grafikou nedostal do WINu,když by byla pokažená a s ramkama by šla deska :) resp aspoň by pípala
Sieben (513)|3.5.2008 20:45
ale no tak krashere...a co zdroj? zrovna od tebe bych čekal, že ho hnedka zkontroluješ...rozeber zdroj, moje hypotéza je, že je vadnej a odpálil desku...tj.deska je taky mrtvá
___
ok měl sem to okno dlouho tevřený.
tak když to není zdroj tak deska.

Co tam má za disky? co je to vůbec přesně za sestavu? co paměti a CPU? máš je kde odzkoušet.
Trippax (154)|3.5.2008 21:03
vizuálne prezrieť dosku a zdroj (kondiky, prípadne premerať zdroj multimetrom) >> test ram >> re-install os
hl.hl (1387)|3.5.2008 21:07
Co nejake prehrivani? A klidne to muzou delat pameti, to ze se Windows spusti nemusi znamenat, ze RAM je v poradku.
mambak (9)|3.5.2008 21:33
Dostal jsem se na net a ted uz vase otazky budu zodpovidat ja... zdroj byl testovany tady na foru... a v jinem pc bezi naprosto v pohode... pameti mam dvoje Jedny Kingston 2x 512 ,ktere nepouzivam a druhe Kingstone 2x1024 DDR2 800 HyperX a ani z jednema to nejde... vizualne je vsechno v pohode ... zadne nafoukle kondiky nic... Nic se neprehriva ani kdyz je to delsi dobu zapnute.
RolandN (210)|3.5.2008 23:18
A co CPU? Je to dost nepravděpodobné, ale ono je to skoro vždy to s čím se nejméně počítá.
Při najetí do nouzověho režimu se třeba tolik nezahřeje, nenačíta se tolik aplikaci a ovladačů...
By sedělo i to že po seknuti potřebuje nejakou dobu (na vychladnutí). Je nějak načnutej třeba přetaktovavanim nebo stařím (slabší kus), hryzne se při vyšším zahřátí i když stále normální teplotě...
Proto desku vratily jako OK.
mambak (9)|3.5.2008 23:22
Nemam moznost ho nekde vyzkouset... Desku nevratili jako Ok ,ale jako opravenou... takze sni neco bylo jenze nevim co:(
RolandN (210)|3.5.2008 23:29
[QUOTE=mambak;119113]Nemam moznost ho nekde vyzkouset... Desku nevratili jako Ok ,ale jako opravenou... takze sni neco bylo jenze nevim co:([/QUOTE]

možná jen napsali že na ní něco opravily... (pokud je v záruce, aby měli nějaky bodík navíc na výplatní pásce)

Co je to vlastně za konfigurace PC?
mambak (9)|3.5.2008 23:34
E6400 ,GB P965 DS4 ,Kingstone 2x1024DDR2 ,1x250gb Wes.D. a 400W zdroj Chieftec
RolandN (210)|3.5.2008 23:49
Určitě bych ještě testnul ten procesor, když neni kde.. šoupnul bych ho na reklamaci.
crasher.km (919)|4.5.2008 01:10
[QUOTE=Sieben;119079]ale no tak krashere...a co zdroj? zrovna od tebe bych čekal, že ho hnedka zkontroluješ...rozeber zdroj, moje hypotéza je, že je vadnej a odpálil desku...tj.deska je taky mrtvá
Co tam má za disky? co je to vůbec přesně za sestavu? co paměti a CPU? máš je kde odzkoušet.[/QUOTE]
Zapoměl sem dodat :D zdroj byl testovanej mech13 tady na forum :D ALE VÝBORNÁ PŘIPOMÍNKA,fakt sem se zasmál :Dbtw sem crasher.km ikdyž to v pravidlech pravopisu není :D hned jak budu moct ,tak máš u mě za tuto odpověď bod :D


[QUOTE=hl.hl;119084]Co nejake prehrivani? A klidne to muzou delat pameti, to ze se Windows spusti nemusi znamenat, ze RAM je v poradku.[/QUOTE]
Přehřívání asi nee,počítač má asi rok a nikdy nebyl s tímto problém

[QUOTE=Trippax;119081]vizuálne prezrieť dosku a zdroj (kondiky, prípadne premerať zdroj multimetrom) >> test ram >> re-install os[/QUOTE]
Taky sem už navrhoval...zdají se vpořádku.



Jako já bych to řekl takto- všechno ukazuje na desku (btw je tam nová baterka ;) ),ale nic mi do hlavy nebere,že to najede do vinu a pak to dělá problémy ... Jako by se zapnily ramky a nemohli se mazat,ale to by zase pustil Self-controling biosu,nebo by pípala.. CPU si nemyslím-ale není možnost vyzkoušet asi...
CO mi taky hlava nebere že kdyby to bylo deskou a neprovedl se self-control ,tak by vypli repráky,ale ony se nevypnout a běží neustále... fakt nevím... snad to nebude deska+CPU+ramky .... ikdyž ramky bych neřekl.když mi říkal ,že tam skoušel víc druhů... já bych dodal jen snad jedno -YNTEL :D

RolandN: pořád CPU nevysvětluje self-control což je první co se dělá při zavádění biosu
Sieben (513)|4.5.2008 01:24
a co zkusit zvednout napájení ramek? o pár ,10V... :thubm třeba to pomůže ramkám, aby jely a memtest ste zkoušeli?
crasher.km (919)|4.5.2008 01:27
To jsem taky už radil,ale problém je ,že do biosu se nedostane,resp hned restart ... jinak ty (tuším) A-DATA jeli i na nižším napětí stabilně ...Stejně bych doporučil 1.95V pokud to půjde nastavit
Sieben (513)|4.5.2008 01:37
no co já vím, tak některý DDR2 chcou 2,1V...
ať zkusí jen jednu pamět ve všech slotech jak já s tím DFIčkem co sem tu řešil...
mambak (9)|4.5.2008 09:09
[QUOTE=Sieben;119140]no co já vím, tak některý DDR2 chcou 2,1V...
ať zkusí jen jednu pamět ve všech slotech jak já s tím DFIčkem co sem tu řešil...[/QUOTE]

To jsem zkousel a nemelo to zadny efekt.
mech13 (5526)|4.5.2008 09:41
co to bylo za obchod? otazka je jestli si vubec overili ze ta deska jede... treba zase vratily nefunkcni/divnou at uz novou, opravenou starou nebo na to ani nesahly a jen vratili
mambak (9)|4.5.2008 10:02
[QUOTE=mech13;119164]co to bylo za obchod? otazka je jestli si vubec overili ze ta deska jede... treba zase vratily nefunkcni/divnou at uz novou, opravenou starou nebo na to ani nesahly a jen vratili[/QUOTE]

Pripadne mi ze prehrali jen bios a tim to pro ne haslo... (firmu nehodlam rikat ,abych nerozsiril famy a ona za to ani nemohla ,kdyz se to posila primo do GB)
Sieben (513)|4.5.2008 10:55
Tak to vyzkoušej jinou desku a CPU..jiná možnost jak se z toho vyhrabat už není...
(a doufám že jsi zkoušel jen sestavu : deska+cpu+ram(ve všech možných slotech)+GK)
mambak (9)|4.5.2008 17:23
Tak uz jsem uplne vyloucil pameti a grafiku ,testnul jsem to u souseda... Jen procesor s deskou nemam kde zkusit vsichni kolem maji AMD :-! (crasher :)) )
mech13 (5526)|4.5.2008 17:41
kdyby to vydrzelo tak do ctvrtka/patku tak bych mohl mit trochu casu, doma mam 3 kompy s 965P
mambak (9)|4.5.2008 18:06
Tak to by bylo super... uvidim co mi na to reknou v pondeli v prodejne... Uz se to vlece par mesicu tak bych to rad vyresil