Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zdroj s dostatečnou délkou napájecích vodičů

P@pi (1519)|4.5.2008 00:15
Zdravim,
právě jsem si objednal Fortron ATX-350PNF do mého PC, ale podle fotky na CZC jsem odhadl, že nebude délka 24pinu stačit. Mám zdroj ve skříni umístěn dole.

Potřebuju okolo 40 cm délky minimálně.

Jaká je délka toho kabelu u Fortronu? Máte ho někdo (nebo PNR, THN-P či jinou řadu). Nebo jak je na tom ModeCom FEEL III? Prostě potřebuji normální zdroj s co nejnižší cenou a wattáží alespoň 350W. Teď táhne jen AXP 2000+, ale třeba se to změní.

Cena za ty prodlužky je fakt úchylná :stupid. Navíc přechodový odpor zcela zbytečně apod...

Díky za tipy

EDIT: mám tam teď EC 250W a délka kabelu nestačí. Musel jsem sundat dekl, je to posunuté tak o 5 cm. Takže ECčku chybí tak 8-10 cm.
mech13 (5526)|4.5.2008 01:30
fortrony, modecomy, seasonic OEM - zhruba stejne dlouhy... lisit se budou jen minimalne a byla by nahoda kdyby nektery z nich dostal

z tech co jsem mel zde: https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php/16661-test-mainstreamovych-zdroju mely dlouhy draty jen seasonicy S12II a crasheru 500W fortron... (tusim ze 52cm)
z fortronu by snad jeste mohl mit delsi draty blue storm... ale to jen tipuju, bylo by pootreba najit recenzi
Withman (1337)|4.5.2008 02:39
Zdroj s dobrou cenou a hodně dlouhými kabely - 70cm, dělá Fortron, je to řada THN-P.

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

POZOR! Dělá se THN-P s klasicky dlouhými kabely, takže pozor na správný popisek u toho, kde to budeš objednávat. :)
-HoNY- (557)|4.5.2008 04:27
Hodně dlouhý kabely měli i starší Chiefteky od Delty.
Servis EXA (2)|4.5.2008 06:55
Zdravím.
Co se týče délky káblíků od zdroje,měl jsem stejnej problémek.
Než abych uvažoval kde a jakej novej si pořídit,
jednoduše jsem si v GM koupil cívku káblíku s odpovídajícím
průřezem a samosebou lanko né drát,
a pěkně si jedno odpoledne pohrál.
Tedy rozebral pěkně zdroj,všechny kabličky odpájel,atd-atd.
A výsledný efekt je myslím lepší než kupovat nějaké ty prodlužky
a navíc ten přechodovej odpor.
Přeji všem příjemnou zábavu - ByeBye - Exa
P@pi (1519)|4.5.2008 12:13
Díky za tipy:

mech - jsem úplně přehlídl ten tvůj test. Je super. Jen taková narážka, Vent není značka kondíků, ne? (alespoň podle badcaps). Píšou, že se tak často označují noname kondíky.

THN-P ta cena je dost vysoká na to, že jsou jen o něco delší kabely. Jako to se mi vyplatí připlatit už za lepší zdroj a nekupovat Fortrony...

Starý zdroje nechci, chci si to koupit dnes :-)) a ne z druhé ruky.

Napájet vlastní vypadá lákavě, ale nejsem si jistý, zda bych to zvládl.

Enermax PRO82+ má podle fotek taky krátky káble... to vypadá na BlueStorm THN-P (je stejně drahý, ne-li levnější než ne-bluestorm verze), ale u tak mi přijde dávat 1000 za Fortron s mizernou účinností moc.

Zkusim ještě něco najít, zatím díky.
mech13 (5526)|4.5.2008 12:26
[QUOTE=P@pi;119204]mech - jsem úplně přehlídl ten tvůj test. Je super. Jen taková narážka, Vent není značka kondíků, ne? (alespoň podle badcaps). Píšou, že se tak často označují noname kondíky.[/QUOTE]

je to mozny, casto to bylo z jedne strany CapXon, z druhe VENT:stupid bohuzel zdroje byly casto dost naslapany a neco z kondiku lustit mezi dratama dve pismenka, pak zdroj otocit a dirkou v chladici jsou videt dalsi dve... takze jsem psal to, co se mi podarilo zjistit. casto toho vic nez VENT videt nebylo. zdroje jsem zkoumal nedestruktivne:)

jo a co se bluestorm tyka, tak jednicka ma stejny navrh jako PNR, THN... BS II by mel byt stejny jako GLN, takze slusna ucinost
P@pi (1519)|4.5.2008 12:37
Právě s tím BlueStormem se obávám, že ne. BS se totiž také rozdělují na THN-P a GLN, takže nevím jestli BS THN-P je jen předělaný THN-P nebo GLN s delšími kabely.

Jinak jsem si prošel už dost zdrojů a zjistit tu délku je skoro nemožné...

Docela mně zaujala řada Chieftec Green Angel, ale bohužel info nikde :/. Na CZC píšou, že 140 mm větrák a >80% účinnost. Chieftec, ale píše jen 120 mm. To je ale relativně jedno.

Corsair VX450 má okolo těch 50 cm, což je dobrý, ale ta cena už je docela dost :-((.
-HoNY- (557)|5.5.2008 00:52
[QUOTE=P@pi;119204]
Enermax PRO82+ má podle fotek taky krátky káble...[/QUOTE]
Grrr...
[quote=-HoNY-]Kabeláž:

* je dostatečně tlustá a potažená flexem, bohužel upustili od zlacení konektorů a to je podle mě velká chyba.
* ATX power konektor: 20+4pin - 45cm.
* ATX 12: 4+4pin - 45cm.
* PCI-e: 6+8pin - 45cm.
* Molex: 2x 42cm, 2x 52cm, 2x 60cm.
* SATA: 1x 45cm, 1x 52cm, 1x 60cm.
* FDD: 1x 65cm.
[/quote]
speedsnail (4876)|5.5.2008 01:00
Fortron 350W, asi rok stary, koupeny v EC skrini.

Stitek (protoze je urcite spousta verzí):

FSP GROUP INC.
FORTRON/SOURCE

MODEL NO.:ATX-350PNF
DC OUTPUT: 350W

+3.3V = 22.0A (ORG)
+5V = 21.0A (RED)
+12V1 = 18.0A (YEL)
+12V2 = 16.0A (YEL/BLACK)
+5Vsb = 2.0A (PURP)
-12V = 0.3A (BLUE)
P.G. SIGNAL (GRAY), GROUND (BLACK)
(+3.3V & +5V = 130W Max), (+12V1 & +12V2 = 300W Max)

Zmeril sem delku 24Pinu a je +- 50cm! (sem zvedavej kolik bude mit ten tvuj PNF)
P@pi (1519)|5.5.2008 08:57
[QUOTE=-HoNY-;119407]...[/QUOTE]

Dík, ale nechápu to grrr. Jinak proč tady není test? ;-) Měl bys aspoň 500 kreditů a my článek... Takže grrr budu dělat já :D.

[QUOTE=speedsnail;119408]...[/QUOTE]

Přesně, koukal jsem na zdejší recenzi a THN-P a GLN mají stejně dlouhé káble. Takže zkusím PNF a napíšu.
-HoNY- (557)|6.5.2008 00:53
Já tu několikrát postoval odkaz. Proto moje grrrr. Já bych ho sem klidně postnul, ale nemůžu postovat z domu dlouhý posty (asi routerem, pravděpodobně za to může MTU, ale mám týden do zkouškovýho, tak to nebudu řešit) a navíc mi nejde o kredity, nechci být jako Stoobi - pokdívaj se, kolik lidí na PCT onanuje nad jeho casemodama. A nemazat je to ONTOPIC.
P@pi (1519)|7.5.2008 12:26
Tak zdroj přišel. Délka vodičů je o něco menší než 40 cm, stačí to úplně přesně.

Co se týče Fortronu, tak hlučnost mi přijde docela slušná (taky ten PC není zatížený). Na 12V v zátěži se pohybuje napětí +0,1V při AXP 2000+, 512, R9200SE, HDD. Přímo na této větvi není disk zapojen. Jedná se o tu druhou větev.

Kondíky jsou 2x velký OST 680 uF, malý jsou RLG (tedy také OST). = :thumbdown:thumbdown:thumbdown:thumbdown:thumbdown Víc nevidim a nevim jestli chci...