reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zvuk z TV karty do pc

Johny1B (58)|6.5.2008 16:50
Mám TV kartu http://www.kworldcomputer.com/product/analog/001/pvr-tv883.htm#002
Našel jsem ji při uklízení a je asi 5 let stará. Byla v originální krabici a v ní byl jen manuál a anténa na radio. Chybělo CD s ovladači, audio kabel a redukce z videa na audio kabel. Karta funguje, ale obraz je bez zvuku. Na to bych potřeboval právě tu redukci z videa na audio kabel(je to na obrázku uplne dole na ty strance s kartou).

Chtěl bych vědět jestli se dá někde sehnat, hledal jsem ho na internetu ale nikde nic. Ten konektor na TV kartě, ze kterého má vést video kabel, vypadá takhle http://www.ges.cz/?page=index&or=sort&ipp=12&lang=cz&cur=CZK&of=2&inc=detail&gesid=GES06601033
Budu vděčný za každou radu.
hippouss (246)|6.5.2008 21:33
to bude primo redukce ke karte a ne naka, co se dela bezne, takze bude asi problem ji sehnat, ale pokud by se nechalo sehnat ten konektor do ty karty, kdyz uz si nasel i ten primo v karte, tak to postavit rucne.
Najit schema zapojeni kabliku a pak bud jack nebo koaxialy na audio sezenes uz vsude.

ja tenhle samej rozbocovac mam na grafarne na rozboceni S-video/koax vstupu a vystupu na VIVO fci
crasher.km (919)|7.5.2008 08:31
to je blbost ... musí ti chybět ovladač na zvuk (koukni se na správce zařízení). IMHO si to nezapojil do základní desky co ? stejnej drát jako od cd-romu do desky ... ta redukce se dává ke každé grafické kartě. Skus zajít do nějakého IT prodejci a on ti ji určitě za pár korun prodá ;)
hippouss (246)|7.5.2008 22:15
http://www.kworldcomputer.com/product/analog/001/images/c1.jpg
podle tohohle schematu ma tahle starsi karta reseny audio pres ten 5in1 a jackem to svede do zvukovky na vstup pripadne cinchema jinam...
a nvm jak budou mit reseny zapojeji dnesni redukce na grafikach ale co ma ta moje tak ma jen video in/out, nvm pres jaky piny by bylo tady reseny audio
nvm co ted presne myslis za redukci ale na klasickej audio kablik co maj romky tam nic nevidim (jestli sem to prehlid netusim...)
Ivo Mašek (507)|11.5.2008 21:04
Tazatel bude potřebovat "ViVo kombajn" pro tv tuner (neplést si s ViVo kombajny pro grafárny - v 90-ti procentech v tv kartách nefungují !!). Nejlépe bude originál od firmy Kworld., jiný nemusí fungovat.
Pokud má v nainstalovaném softwaru určeny normy PAL_BG, nebo PAL_DK, musí mu pak zvuk naskočit.
Pokud má KWorld zastoupení v ČR (nebo SR), stačí poslat prosbu o zaslání "ViVo kombajnu"., pokud zde zastoupení nemá, potom tedy napsat na hlavního dovozce, tedy na BGS-Levi (dnes se to jmenuje trochu jinak). Ten produkty od KWorld do republiky dováží.
faugusztin (453)|11.5.2008 21:13
Preboha, vy aj citate co sa tu pise ? Ta karta nepodporuje zvuk cez PCI zbernicu, je nutne urobit analogove prepojenie medzi TV kartou a zvukovkou. Ziadne ovladace ci kombajn ci ako to volas mu nepomoze. Potrebuje ten rozdelovac ktory mu chyba. Uvedomte si, ze nie kazda karta je postavena na cipe SAA7134, pripadne inych s podporou zvuku cez PCI zbernicu. Dokonca karty s cipmi Conexant su takmer vzdy s analogovym prepojenim. Rozdiel je akurat v tom, ci je prepojenie interne (Leadtek) alebo externe.
Ivo Mašek (507)|11.5.2008 21:17
Hm, a do vstupu č. 3 na obrázku strčíš jako co?
Johny1B (58)|11.5.2008 23:03
Tak nakonec mi brácha našel ten kabel v práci. Díky bohu za to, protože se dává jen do originální krabice s kartou(která je už pěkně stará)
Johny1B (58)|11.5.2008 23:05
[QUOTE=faugusztin;121071]Preboha, vy aj citate co sa tu pise ? Ta karta nepodporuje zvuk cez PCI zbernicu, je nutne urobit analogove prepojenie medzi TV kartou a zvukovkou. Ziadne ovladace ci kombajn ci ako to volas mu nepomoze. Potrebuje ten rozdelovac ktory mu chyba. Uvedomte si, ze nie kazda karta je postavena na cipe SAA7134, pripadne inych s podporou zvuku cez PCI zbernicu. Dokonca karty s cipmi Conexant su takmer vzdy s analogovym prepojenim. Rozdiel je akurat v tom, ci je prepojenie interne (Leadtek) alebo externe.[/QUOTE]

Ano tak to je. To byl muj problem a tys to vystihl naprosto presne.
Johny1B (58)|11.5.2008 23:09
[QUOTE=Ivo Mašek;121076]Hm, a do vstupu č. 3 na obrázku strčíš jako co?[/QUOTE]

Tam se dá právě ten kablel, který jsem potřeboval. Je to redukce na 3 cinche(audio a video) S-video a jack(audio). Když napojim ten jack do zvukovky tak už mi obraz jde i se zvukem. Hold je to stará
tv karta :)
Ivo Mašek (507)|12.5.2008 06:42
[quote=Johny1B;121127]Tam se dá právě ten kablel, který jsem potřeboval. Je to redukce na 3 cinche(audio a video) S-video a jack(audio). Když napojim ten jack do zvukovky tak už mi obraz jde i se zvukem. Hold je to stará
tv karta :)[/quote]
A tomu se "za našich" časů říkalo ViVo kombajn. "Rozdělovač" se tehdy použíal v automobilových motorech (a to se tam ještě používal "palec")
Takže jsme oba mysleli totéž, pouze jsme se názvoslovím nedomluvili.