Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

html

marekpevný (347)|6.5.2008 16:55
Ahojky.Jsem v této oblasti začátečník.Mohl by mě někdo poradit jakým způsobem se mám začít učit psát html?Mylím třeba doporučit nějakou srozumitelnou literaturu popřípadě nějaké www stránky.Připomínám že jsem začátečník.Díky za každou radu
noegoncz (319)|6.5.2008 17:04
ahoj,
mohl bych doporučit web http://www.jakpsatweb.cz/
Používal jsem to před pár lety a je tam dost podrobně a srozumitelně hodně věcí popsaných.Hlavně úplný začátek...
každopádně webů s návody je dnes hodně, stačí dát do google správné slova. Třaba : jak na html
Maximus12 (763)|6.5.2008 17:13
Já se základya tak něco kolem učil z těchto knih:

Tvorba WWW stránek pro úplné začátečníky (Cpress je na webu sice už nemaj, ale dali by se možná eště sehnat.. )

tady link jak to vypadá..
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
mech13 (5526)|6.5.2008 18:02
jednoznacne doporucuju http://www.jakpsatweb.cz je to tam fatk perfektne vsechno vysvetleno a rozebrano

jinak dalsi zdroj je studovat praci jinych, takze hledat ruzne jednoduche fanouskovske stranky a divat se na ne (tam ovsem nemusi byt pouzito zrovna elegantni a efektivni reseni, takze je potreba se zamyslet co za basnika to asi tvorilo a jak moc tomu verit)
P@pi (1519)|6.5.2008 19:23
Jinak bych rád podotkl, že se musíš dívat i na staří publikací, jelikož se jazyk neustále vyvíjí. Dneska je standard XHTML 1.0 Transitional nebo Strict. Nic staršího "nemá smysl" se učit. Naopak, jestli není už lepší najet na XHTML 1.1, které (pokud se nemylím, není to moje oblast) +- pomalu nastupuje a spousta tagů tam je různá (není font, img nakonec tam myslím je, ale stejně myslím ho málem vykopli apod.). Navíc do toho se učit i CSS a později najet na PHP a další (ASP, SQL, Perl, ActionScript apod.).

[SIZE="1"]Prosím o případnou korekturu příspěvku, nejsem si 100% jist. Jak píši, www tvorba není moje hobby :turtle.[/SIZE]

EDIT: jo a také doporučuji jakpsatweb
marekpevný (347)|7.5.2008 09:22
Díky za rady.Pustím se do boje.:-))))
r34ktor (7477)|7.5.2008 12:26
[QUOTE=Maximus12;119789]Tvorba WWW stránek pro úplné začátečníky (Cpress je na webu sice už nemaj, ale dali by se možná eště sehnat.. )

tady link jak to vypadá..
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste][/QUOTE]
Tak zrovna tuhle knihu bych nedoporučoval. Její pohled je z hlediska dnešních potřeb zcela mimo. V tomto kontextu je nejlepší web (-> protože je nejaktuálnější).

Z papírovým publikací jsou zajímavé spíše ty, které se zabývají filozofií tvorby a návrhu. Např. moje oblíbená Web design - Nenuťte uživatele přemýšlet! od Steva Kruga.
slowak1982 (134)|7.5.2008 14:57
ja taky dost hodne vyuzivam http://www.w3schools.com/
kikloop (140)|12.5.2008 08:53
taktiez moja oblubena stranka, aj co sa tyka inych jazykov (PHP, SQL)

Ja som sa HTMl ucil asi tak, ze som si zobrazil zdrojovy kod stranky ktora sa mi pacila a pozeral som ako to spravili. Ci je tam tabulka, alebo nejaky DIV s CSS :)
j1rka (154)|1.6.2008 00:15
[QUOTE=P@pi;119822]Jinak bych rád podotkl, že se musíš dívat i na staří publikací, jelikož se jazyk neustále vyvíjí. Dneska je standard XHTML 1.0 Transitional nebo Strict. Nic staršího "nemá smysl" se učit. Naopak, jestli není už lepší najet na XHTML 1.1, které (pokud se nemylím, není to moje oblast) +- pomalu nastupuje a spousta tagů tam je různá (není font, img nakonec tam myslím je, ale stejně myslím ho málem vykopli apod.). Navíc do toho se učit i CSS a později najet na PHP a další (ASP, SQL, Perl, ActionScript apod.).

[SIZE="1"]Prosím o případnou korekturu příspěvku, nejsem si 100% jist. Jak píši, www tvorba není moje hobby :turtle.[/SIZE]

EDIT: jo a také doporučuji jakpsatweb[/QUOTE]

Já bych spíše řekl že by bylo nejlepší se naučit pořádně html 4.01. A popřípadě časem přejít na xhtml protože xhtml je podobné html akorát tam jsou více přísnější pravidla.

Jinak ohledně html by asi stačil http://www.jakpsatweb.cz jen se tam neuč ty tagy a atributy které ovlivňují vzhled stránky,rámy a rozvržení webu pomocí tabulek to uděláš lépe přes css.

Ohledně css je asi nejlepší kniha css chybějící manuál (David Sawyer McFarland) od vydavatelství grada. Podle mě je dobře sepsaná a dá se to pěkně pochopit.

Dobrá je taky css-využijte kaskádové styly naplno! od cpress

Taky se hodí css kapesní přehled od cpress. Když si na něco nemužeš vzpomenout tak to hned najdeš.

Taky se hodí kniha flexibilní webdesign-vytváříme přizpůsobitelné a přístupné stránky pomocí xhtml a css od cpress

a taky tvorba webů podle standardů- Jeffrey Zeldman od cpress

uff...to je asi moje částečná knihovna o html a css. :D

Hodně štěstí
Logout (4018)|1.6.2008 00:46
XHTML 1.1 se neuč, to byl krok vedle. Mezi XHTML 1.0 a HTML 4 se můžeš rozhodnout, podle toho co je ti bližší. Já jsem osobně (v současný době se tím mj. živim) zůstal u HTML, ale přejal jsem dobrý myšlenky z XHTML.