Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jaký disk?

neotek (19)|8.5.2008 18:38
Chci si koupit nový disk a nevím jaký z těchto.

HDD 320GB WD3200AAKB 16MB U-ATA/100 7200rpm, 3RZ
HDD 320GB WD3200AAJB 8MB U-ATA/100 7200rpm, 3RZ
HDD 320GB Seagate 7200.10 16MB UATA/100 7200 3+2RZ

díky za radu
kane.shw (1231)|8.5.2008 18:46
Možná hloupá otázka... ale namáš tam možnost připojit SATA disk? Co máš za základní desku?

Pokud už tedy PATA, volil bych raději s cache 16MB. WD nebo Seagate :notsure
Jelikož jdeš po PATA rozhraní, tak tvůj komp bude zřejmě starší a tichost nebude asi jeho silnou stránkou (nevim, kdyžtak mě oprav;)), takže se po tichosti disku zas tak honit nemusíš.
WD i Seagate jsou dobré značky, záleží na ceně a možná na té záruce (i když ty dva poslední roky u Seagatu řešíš přímo u výrobce).

Když si koupíš (z těch s 16MB cache) ten, či ten, imho neuděláš chybu. :thumb
Withman (1337)|9.5.2008 01:57
Spíše ten s 16MB cache a jestli WD či Seagate, tak to je jedno.

to kane...WD i Seagate dává na disky 5 let záruku! :) 3roky u prodejce, 2roky u výrobce. :thumb
kane.shw (1231)|13.5.2008 02:56
To je sice možné, ale taky záleží, kde tyto disky kupuješ... např. Alfa to neřeší vůbec a např. na 3,5" SATA disky, co má v nabídce dává stejně 3 roky záruku a šmitec :( O nějakých dalších dvou létech záruky u výrobce "ticho po pěšině".

Člověk si to někdy/někde musí ohlídat ;)
r34ktor (7477)|13.5.2008 04:08
[QUOTE=Withman;120306]WD i Seagate dává na disky 5 let záruku! :) 3roky u prodejce, 2roky u výrobce. :thumb[/QUOTE]
Obávám se, že u WD to zcela neplatí. Záruka 5 let je jen na prémiové produkty. Kompletní přehled je k dispozici zde.
hl.hl (1387)|13.5.2008 08:58
[QUOTE=kane.shw;121525]To je sice možné, ale taky záleží, kde tyto disky kupuješ... např. Alfa to neřeší vůbec a např. na 3,5" SATA disky, co má v nabídce dává stejně 3 roky záruku a šmitec :( O nějakých dalších dvou létech záruky u výrobce "ticho po pěšině".

Člověk si to někdy/někde musí ohlídat ;)[/QUOTE]


U tech Seagatu plati to +2 roky vyhradne u vyrobce. Nema to nic spolecne s prodejcem. Pres web si u vyrobce overis, zda je jeste v zaruce (vetsinou je to tak o mesic mene kvuli prodleni s dopravou a prodejem) a posilas primo vyrobci. Jeste jsem toto nedelal a nikoho neznam. A proto by me zajimalo, na kolik to poslani pak vyjde penez.

Jinak jsem u sata disku zameren na Samsungy, ale musim uznat, ze WD ma super pristup. Maji totiz v CR primo pobocku (asi jeden zastupce a sekretarka) ale super pristup. Kolegovi na firme odesel disk v NB a tak dlouho (asi 2 mesice) hledali doklady (nebyl to uz original ale dokupovany) az o 14 dni prosla 2 leta zaruka. No nicmene jsem zkusil web WD a tam zjistil, ze disk ma jeste u vyrobce 11 mesicu k platnou zaruku. Kontaktoval jsem toho pana a ten zjistil, ze prodejce mel blbou zaruku a zaridil, ze ho od nas vezmou a vymena disku probehla k nasi plne spokojenosti.
johny__g (6387)|13.5.2008 09:21
[QUOTE=hl.hl;121550]U tech Seagatu plati to +2 roky vyhradne u vyrobce. Nema to nic spolecne s prodejcem. Pres web si u vyrobce overis, zda je jeste v zaruce (vetsinou je to tak o mesic mene kvuli prodleni s dopravou a prodejem) a posilas primo vyrobci. Jeste jsem toto nedelal a nikoho neznam. A proto by me zajimalo, na kolik to poslani pak vyjde penez.

Jinak jsem u sata disku zameren na Samsungy, ale musim uznat, ze WD ma super pristup. Maji totiz v CR primo pobocku (asi jeden zastupce a sekretarka) ale super pristup. Kolegovi na firme odesel disk v NB a tak dlouho (asi 2 mesice) hledali doklady (nebyl to uz original ale dokupovany) az o 14 dni prosla 2 leta zaruka. No nicmene jsem zkusil web WD a tam zjistil, ze disk ma jeste u vyrobce 11 mesicu k platnou zaruku. Kontaktoval jsem toho pana a ten zjistil, ze prodejce mel blbou zaruku a zaridil, ze ho od nas vezmou a vymena disku probehla k nasi plne spokojenosti.[/QUOTE]

Tohle by mě zajímalo, nedávno jsem zkoumal jak je možno reklamovat disk bez papírů u výrobce, je to celkem jednoduché ale na webu WD jsem našel, že disky z ČR se posílají do Německa (cca 200 - 250 Kč). Má to České zastoupení WD nějakou webovku s kontaktem? Díky.
hl.hl (1387)|13.5.2008 10:15
[QUOTE=johny__g;121554]Tohle by mě zajímalo, nedávno jsem zkoumal jak je možno reklamovat disk bez papírů u výrobce, je to celkem jednoduché ale na webu WD jsem našel, že disky z ČR se posílají do Německa (cca 200 - 250 Kč). Má to České zastoupení WD nějakou webovku s kontaktem? Díky.[/QUOTE]

Posli mail na [email]Jiri.Olejnik@wdc.com[/email], to je ten ochotny pan s kterym jsem to resil.
kane.shw (1231)|13.5.2008 13:37
[QUOTE=kane.shw;121525]Člověk si to někdy/někde musí ohlídat ;)[/QUOTE]

...tím jsem narážel spíše na to, že je škoda, když to prodejci neuvádí rovnou v nabídce (např. záruka 3+2 roky). Kapku znalé človíčky to napadne, že to takhle nějak dohledají přímo u výrobce atd., ale spousta "neználků";) o tom nemá ani páru.
Dokonce se setkávám (musím přiznat, že hlavně v kamenných krámcích :(), že tam ti na doklad dají jen "ze zákona povinnou" záruku 24 měsíců a pokud se sám nezajímáš/nezeptáš, tak ti to ani nevysvětlí :angry
A to mně osobně vcelku štve.

...stejně jako to, že Alfa dává na základovky záruku jen 24 měsíců :( - ale to jsem kapku odbočil.
hl.hl (1387)|13.5.2008 13:49
[QUOTE=kane.shw;121597]...tím jsem narážel spíše na to, že je škoda, když to prodejci neuvádí rovnou v nabídce (např. záruka 3+2 roky). Kapku znalé človíčky to napadne, že to takhle nějak dohledají přímo u výrobce atd., ale spousta "neználků";) o tom nemá ani páru.
Dokonce se setkávám (musím přiznat, že hlavně v kamenných krámcích :(), že tam ti na doklad dají jen "ze zákona povinnou" záruku 24 měsíců a pokud se sám nezajímáš/nezeptáš, tak ti to ani nevysvětlí :angry
A to mně osobně vcelku štve.

...stejně jako to, že Alfa dává na základovky záruku jen 24 měsíců :( - ale to jsem kapku odbočil.[/QUOTE]

Dalsi dukaz toho, ze Alfa ma specificky pristup k zarukam. Ja s nima resil reklamaci AA aku Sanyo 2500 a radeji jsem se na to vykaslal.