Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Teplý restart v NT

Pavel Boček (4169)|10.5.2008 16:57
Jak je to s teplým restartem v NT systémech (5.0 a novější) ? Spousta serverů a lidí tvrdí že to funguje, spousta že ne. Já jsem jeden z těch, kterým to nejde, konkrétně na všech PC, které jsem s XP měl, se nestalo nic a normálně mě to vrátilo do systému. Není to třebas nějakým nastavením ?
The_derava_bota (83)|13.5.2008 13:21
[QUOTE=Pavel Boček;120692]Jak je to s teplým restartem v NT systémech (5.0 a novější) ? Spousta serverů a lidí tvrdí že to funguje, spousta že ne. Já jsem jeden z těch, kterým to nejde, konkrétně na všech PC, které jsem s XP měl, se nestalo nic a normálně mě to vrátilo do systému. Není to třebas nějakým nastavením ?[/QUOTE]

Co to je za otázku v téhle rubrice ? To má patřit spíš do rubrik "smetí" nebo "koš" atp.

A to si nemoh najít odpověď někde v Gůglu ???

http://www.google.cz

A co to je teplý restart ? Jestli myslíš pojem "reboot" vs "restart" v 9x tak tyto rozdíly jsou jen v 9x nikoli v NT, tak kdo tvrdí že restartuje PC v NT tak se vším všudy ...
crasher.km (919)|13.5.2008 15:58
teplý sem taky nikdy neslyšel .... nemyslel si tvrdý ?
kikloop (140)|14.5.2008 14:12
no ja si pod tym slovnym spojenim predstavujem asi to, ze windows spusti sadu operaci pre obnovenie svojej cinnosti do stavu po starte bez prerusenia behu programov a stratu dat v pameti.
Take velmi zjednodusene.. Proste vypne a zapne proces explorer :)
crasher.km (919)|14.5.2008 20:16
ahááááá :) mno stejně ale nechápu,na co se ptáš v prvním příspěvku ;)
Pavel Boček (4169)|14.5.2008 22:59
Teplý restart znamená, že se znovu zavede operační systém.

Ve Windows 9x se prostě systém vypnul, napsalo se "System Windows se restartuje..." a naběhl znovu.

The_derava_bota: dle různých článků a lidí v diskusích to právě jde, mě to nešlo, tak se ptám, kde je problém a jak to zprovoznit.

Napadá mě, co starý vzhled ? Zkusit to můžu, ale až tak zítra...

[SIZE="1"]Btw, jestli ti jde o tohle, tak to beru, jako že jsme si kvit. Jestli ale bude další OT, tak budu adekvátně reagovat.[/SIZE]
crasher.km (919)|14.5.2008 23:08
ptal sem se ,protože fakt nevím co to je a jestli sem to pochopil dobře,tak bych se spíš ptal, jak tomu zabránit a ne vyvolat:D teplý restart je teda samovolný,nebo vyvolaný uživatelem ? nebylo by od věci to možná popsat do slovníkua tady na foru... fakt sem to nikdy neslyšel

btw s čím si máme být kvit ? nevím o čem mluvíš ...
kikloop (140)|15.5.2008 09:20
akoze som sa snazil drzat cesty ale teraz som uz uplne mimo :D
Ja mam pocit ze ty sam mas v tych pojmoch, ktore pouzivas trosicku chaos.. Nazov temy je restart v NT a teraz tu spominas 9x.. To je uplne nieco ine.. Ja to nevidim inak, nez klasicky restart.. System windows sa ti vypne a potom znova nabehne.. Alebo teda popis rozdiel medzi tym "teplym" restartom a klasickym restartom. Vopred z tejto diskusie vylucujem slovo reset, to by uz bol fakt gulas :D
The_derava_bota (83)|15.5.2008 21:43
[QUOTE=Pavel Boček;122112]Teplý restart znamená, že se znovu zavede operační systém.

Ve Windows 9x se prostě systém vypnul, napsalo se "System Windows se restartuje..." a naběhl znovu. [/QUOTE]

To ale dělají všechny OS Win, jestli myslíš že se restartuje chybou tak jsou možnosti dvě - u NT:

1) Vypíše se chybová zpráva na modré obrazovce, uloží se RAM do souboru a konec
2) Nebo se děje to samé a Win se rebootuje (správný výraz) a naběhne znovu

To lze nastavit u Wist, Ovládací panely - systém - Upřesnit - Spuštění a zotavení systému - automaticky restartovat.

Jestli si myslel toto tak mám u Tebe malý pivo :)
Pavel Boček (4169)|16.5.2008 11:26
Jak jsem řekl, teplý restart znamená, že se fyzicky nerestartuje celé PC (čili reboot), ale jen se znovu zavede systém, ne kvůli chybě, ale po vyvolání uživatelem. Windows 98 jsem zmiňoval proto, že tam mi to spolehlivě funguje (nedivím se, že to neznáte, nebýt těch paklů knih o Win 98 bych to také neznal :D); vyvolá se to zvolení Restartovat a držením klávesy Shift během potvrzování volby.

Podle spousty článků na webu to jde, ale hodně lidí v diskusích říká že ne, někteří ale, že ano.

No každopádně podle Codejacked to byl klamavý tip a jít to nemá...

Můžete to někdo ještě zkusit pod Vistou ?
crasher.km (919)|16.5.2008 14:18
Tak ve vistách se provede jen restart....
The_derava_bota (83)|16.5.2008 21:56
[QUOTE=Pavel Boček;122467]Jak jsem řekl, teplý restart znamená, že se fyzicky nerestartuje celé PC (čili reboot), ale jen se znovu zavede systém, ne kvůli chybě, ale po vyvolání uživatelem. Windows 98 jsem zmiňoval proto, že tam mi to spolehlivě funguje (nedivím se, že to neznáte, nebýt těch paklů knih o Win 98 bych to také neznal :D); vyvolá se to zvolení Restartovat a držením klávesy Shift během potvrzování volby.

Podle spousty článků na webu to jde, ale hodně lidí v diskusích říká že ne, někteří ale, že ano.

No každopádně podle Codejacked to byl klamavý tip a jít to nemá...

Můžete to někdo ještě zkusit pod Vistou ?[/QUOTE]

Tak ono u těch 98 ček máš na výběr mezi restartem a rebootem z rol nabídky, jak sem psal už z prvu že to jde, a to nemusím číst příručky "začínáme s vindows 95" :D :D :D

Jen tak pro zajímavost - odhlášení uživatele ponechá instalovaný HW a nainstaluje sytém uživatele, tak o jaký systém ti jde nějak nechápu, pokuď nejde o selhání ....

A a a a a a - aaa a a na co to vůbec potřebuješ ??? :D
Pavel Boček (4169)|18.5.2008 15:12
[QUOTE=The_derava_bota;122744]Jen tak pro zajímavost - odhlášení uživatele ponechá instalovaný HW a nainstaluje sytém uživatele, tak o jaký systém ti jde nějak nechápu, pokuď nejde o selhání ....[/QUOTE]

:confused:

Na co asi, když restart je tak o 50 % rychlejší :notsure
The_derava_bota (83)|18.5.2008 22:13
[QUOTE=Pavel Boček;123185]:confused:

Na co asi, když restart je tak o 50 % rychlejší :notsure[/QUOTE]

Tak nevypínec PC vůbec a bude to o 100% rychlejší :D :D :D

Co sem komu udělal ???? :D :D :D

A nemyslíš náhodou "přechod do spánku" (a i jinak uváděné), to je stejné jako když odhlásíš uživatele akorát s tím že systém "usne", opětovně po přihlášení se nastartuje uživatelský systém, čiliže HW zůstává v činnosti tak jak se nabootoval (s omezujícím výkonem a tudíš malou spotřebou)
Pavel Boček (4169)|19.5.2008 18:07
Co to má pořád být ? Řekl jsem, že chci teplý restart. OK, v XP to nejde, budu muset restartovat postaru :hmm Nevnucuj mi sem pořád vypínání, spánek a bůhvíco :angry
The_derava_bota (83)|19.5.2008 22:31
[QUOTE=Pavel Boček;123652]Řekl jsem, že chci teplý restart. [/QUOTE]

Tak to si budeš muset zavolat na "teplou" linku Microsoftu :D :D :D
A hlavně jim tam vysvětli co to ten "teplý restart" je ......., a že Ty XP jedou nějak "po staru" :D :D :D :D :D