reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Digitální diktafon na nahrávání hudby (min. 256MB)

s.skull (198)|11.5.2008 21:13
Zdravím, byl jsem pověřen koupí malého přenosného a snadno ovladatelného zařízení, kterým bude možno nahrávat živou hudbu v alespoň trochu slušné kvalitě. Příliš se v tom nevyznám a po dnešním odpoledni mám jen jednoho adepta v únosné cenové hladině - to ještě nejsem zcela přesvědčen o jeho vhodnosti.. http://www.patro.cz/p/objects/1074556873.html
Konkrétně to má sloužit k nahrávkám "koncertů" na ZUŠ (pro učitelku) - takže raději ani přídavné mikrofony...

Prosím o vaše typy a řešení - diktafon, diktafon+mikrofon klidně i kvalitnější mp3 přehrávač a výstupem na mikrofon + mikrofon (ne příliš nápadný). Nemusí to být nic extra a v požadované ceně ani nemůže...
Prosím i o více návrhů + posouzení (odhad) kvality vs. cena, opravdu se v tom nevyznám, budu vděčný i pouze za názory bez osobní zkušenosti :)
díky
...No...Name... (586)|12.5.2008 17:58
Tak nějak nevidím tu cenu...Asi záleží na tom,jestli je pan ředitel/ředitelka hodný...co se týče rozdávání peněz...Ale budou to asi 2 tisice,že?No a co jsem tak koukal,tak se mi docela líbí Olympus VN-4100 PC, ke kterému dostaneš mikrofon "zdarma". A to by se,podle mě,mohlo vyplatit...

Já se ještě zkusím zeptat taťky,je to zástupce na naší ZUŠce,čím nahrávají oni a případně pak dám i vědět...
r34ktor (7477)|12.5.2008 18:07
Zajímavé jsou i modely od Panasonicu. Z levnějších např. RR QR230EK.
s.skull (198)|12.5.2008 18:53
...No...Name...: díky, máš pravdu, cena vypadla - tak do 3k... jde o to, že např. tebou doporučený model má max 7,2kHz a hladina slyšitelnosti je cca 20kHz - ten Olympus, na který je můj odkaz je jediný do 4k, který má těch mizerných 15kHz...
Jinak vím, že jde nahrávat jinak a lépe, ale je to pro máti - a tak musí být velikost diktafon, pokud možno ne další mikrofony apod. (i když malý by se snesl) a musí být poznat co za nástroj hraje. A protože je to z její kapsy, tak cenové omezení takto...

Už jsem se ptal i jinde a zatím jsme na nic lepšího než olympus ws-300m nepřišli, i když ani ten nebude žádná sláva :(

Díky moc za reakce a návrhy, přeci jen víc hlav... a já se v tom orientuji asi stejně, jako by mě poslali koupit mixér :)

dík moc, pište návrhy a názory, pokud bych koupil, dám vědět a poreferuju...

dík moc i r34ktor :)

edit/ jinak ten mikrofon je taky bohužel rozsahem mimo :(
...No...Name... (586)|12.5.2008 19:55
[QUOTE=s.skull;121336]edit/ jinak ten mikrofon je taky bohužel rozsahem mimo :([/QUOTE]
Taky jsem si to zpětně uvědomil...na hudbu to asi nestačí...

[QUOTE=s.skull;121336]Už jsem se ptal i jinde a zatím jsme na nic lepšího než olympus ws-300m nepřišli, i když ani ten nebude žádná sláva[/QUOTE]

Olympus WS-210S baští až do 17kHz.Zatim co ta 300 jen 15kHz.Ale zas je dražší...
s.skull (198)|12.5.2008 20:22
JJ, díky, tohohle jsem si nevšiml - Olympus jej měl zařazen v jiné kategorii. asi i nahrává trochu jiným způsobem, ale nevím kde to zjistit (protože má stejnou možnou délku záznamu jako 300 s poloviční pamětí a není uveden - na stránkách olympusu - vzorkovací kmitočet a další údaje...)

díky za info, budu se pídit dál :)
r34ktor (7477)|12.5.2008 20:26
[QUOTE=...No...Name...;121363]Taky jsem si to zpětně uvědomil...na hudbu to asi nestačí...[/QUOTE]
Toho důrazu na hudbu jsem si taky nějak nevšiml. :mistake

To bude potřeba trochu přitlačit. Z Panasoniců by mohly vyhovět modely RR-US750E-S, či RR-US950E-K. Ovšem požadované údaje o frekvenčním rozsahu nejsou na stránkách výrobce k dispozici. :thumbdown
s.skull (198)|12.5.2008 21:39
to je právě to... jediný, kdo ty údaje trochu smysluplně uvádí je Olympus a to ještě ne všude stejně :(