Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 7 z 7

Téma: Sítě: Problém s LAN

Neregistrovaný

Jméno tazatele: Peťas

Znění dotazu:
    Dobrý den, mám následující problém:
    Mám malou domácí síť, 2 počítače napojené na router Edimax BR 6204 WG, a ten na kabelový modem.
    Na 1 počítači jsou Win XP, na druhém Win 2000. Oba jsou nastavené v jedné pracovní skupině KANCELAR, oba mají automatické získávání IP, internet na obou funguje bezproblémů.
    Potíž je v tom, že nefunguje interní síť, při pokusu otevřít pracovní skupinu, nebo cokoliv nasdíleného napíše: Nemáte patřičné oprávnění, cesta v síti nenalezena.
    Ted´jsem zkoušel otevřít přímo přes IP: \\xxx.xxx.xxx.xxx a to kupodivu jde....
    Tomu nerozumím, umí někdo poradit? Předem děkuji.

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:

Čestný člen Avatar uživatele johny__g
    Registrace
    Sep 2007

Dělá to stejně na win2000 i na win XP?

Starousedlík SHW Avatar uživatele Intri
    Registrace
    Sep 2007

Předpokládám, že povoleno sdílení, resp prohlížení souborů máš nastavené. Co firewally, nezapomněl jsi v nich někde něco povolit?

Neregistrovaný

Ano, sdílení těch složek co chci, mám samozřejmě nastavené.
    Ještě detail, když pingnu IP XP-ček na stroji s 2k, tak je to bezproblémů, když pingnu IP 2k na stroji s XP, tak to nejde...
    Přemýšlím, jestli to není tím debilním průvodcem "nastavení sítě pro domácnost nebo kancelář" co je v XP-čkách... tam jsem nastavoval "jiné přípojení" / "počítač je připojen k internetu přímo, anebo přes rozbočovač..."
    A ještě poslední postřeh, když otevřu obsah počítače přes IP v Spustit: (\\x.x.x.x) tak jak jsem říkal, to jde, ale jakmile dám tlačítko "o krok výše", abych se dostal do té pracovní skupiny, tak opět "přístup zamítnut"...

Nováček
    Registrace
    May 2006

Mimochodem, co mě maximálně dostalo:
    Když se dokončí ten průvodce nastavením sítě na xpčkách, tak to chce spustit i na ostatních počítačích, když dám ok, použít instal disk XP případně disketu, a spustím to na těch win 2k, tak to napíše, že tohle podporují jen win 98, 98 SE, ME, NT, ale 2k jako jediný ne )))))

Pravidelný diskutér Avatar uživatele hippouss
    Registrace
    May 2006

nejde jen o sdileni ale i o nastaveni zabezpeceni na slozkach, to mas taky nastaveny?
    Pro sdileni vyuziva XP guesta, mas ho povolenyho v mistnim zabezpeceni? a mas v mistnim zabezpeceni taky povoleno prihlaseni k pocitaci ze site? XP to tam maj obcas bloknuty...

a co ty firewally ty mas ok? KIS ma treba pingy defaultne bloknuty...

Starousedlík SHW
    Registrace
    Oct 2006

A pod jaky jmenem se k druhemu PC prihlasujes? Mas takoveho usera zalozeneho na tom druhem PC?

Podobná témata

1. Problém se zapojením sítě
    Od Strangercz v sekci Sítě
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 14-01-2012, 14:01
  2. Sítě: Problém se serverem
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Poslední příspěvek: 03-05-2011, 12:56
  3. Problém s nastavením sítě
    Od iLianik v sekci Sítě