Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zle navrhnute skrinky

KEOSAN (958)|16.5.2008 13:51
Myslim, ze na trhu prevazuje dost skriniek, ktore maju uz od pozretia zly, neefektivny navrh skrinky.
Vela skriniek vychadza este zo stareho modelu a casto maju problem s efektivnym chladenim.

Na chladeni CPU uz ani tak nezalezi, tomu sa na skrinkach urobili windtunely, ci systemove vetraky dole.

Co je horsie je vsak prietok vzduchu v skrinkach a chladenie HDD.
Vela skriniek urobi ako tak dobry navrh chladenia, ci vnutorneho usporiadania skrinky a potom
placne na predny panel kus plastu, ktory PODSTATNE znizi ucinnost prudenia vzduchu, ci ventilatora.

A to je ten problem. V testoch sa potom ukazuje rozne pekne navrhy skriniek, ale 90 percent z nich
ma to chladenie dolu velmi slendriansky urobene.

Taktiez niektore skrinky /tyka sa dost skriniek a najviac mikro ATX/ maju aj pofiderne navrhnute
plasty, ich odnimanie. Napr. STEP skrinky mikro ATX. Nedavno sa mi dostala jedna do ruk.
Bola to STEP - Micro IRON BLACK. Chladenie, otvor pre nasavanie pre HDD bol umiestneny este slusne.

Ale to uchytenie - priserne. Predny panel drzal srobikmi v pastovych trubickach. To by nebolo este najhorsie, ale napr. take nieco sa dost zle servisu. Kvoli vymene napr. vetraku dole v predu, musite demontovat predny panel, odsrobovat to. Lenze u mATX skrinky boli naviac horne srobiky s tak mizernym
pristupom, ze tam covek ledva ruku vopchal. A ked vopchal, tak tam nesiel srobovak, musel tam ist len
velmi dlhy, tenucky srobovak a s nim to islo tiez prachmizerne. Dokonca to bolo vdaka frikulinovskemu prednemu panelu pre CD/DVD mechaniky /ktory sice vyzeral pekne/ urobene tak neprakticky, ze pre montaz,
alebo demontaz mechaniky musel ist cely panel dolu, vsetko odsrobovat, zasrobovat. Pokazit sa tak mechanika /ked uz bola osadena/, tak bol problem vobec ruky vopchat do otvory a este tocit na dialku
dlhym tenkym srobovakom. Jednoducho priserny navrh.

Myslim, ze konmplet navrhnutych dobre skriniek, nie je vela. A keby chcel clovek este k tomu, aby boli v dobrej cene, ci permanentne dostupne, aby ich mavali skladom...

V tomto vlakne by ste mohli linkovat, ci uvadzat skrinky, u ktorych si myslite, ze napriek nejakemu pozitivu, ktore uvadza marketing, maju urcite "skryte vady, problemy".
Janyk1 (997)|16.5.2008 14:54
otočený koš na disky...proudění vzduchu příšerné, myslím, že to za ten snazší přístup nestojí (pokud neměníte disk 3x denně, to je jiná)...
KEOSAN (958)|16.5.2008 15:00
Umiestennie HDD, to je kapitola sama o sebe.

Ale dole sa dava vetrak. A predny panel sa vacsinou musi demontovat. Cize ked sa pokazi vetrak, tak je rozdiel otvorit to za 10 sekund v skrinke, co ma panel prichyteny plastovymi prichytkami, alebo pol hodinu to rozoberat a davat spat, pricom to ide velmi ztazka, kde sa casto clovek aj poskriabe.

Naviac, pokial niekto servisuje viacero PC /napr. servis/, alebo ma firemnu siet s pocitacmi, ktoru servisuje, tak je to PODSTATNY rozdiel, ked je cas krat mnozstvo pocitacov....