reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jaké paměti z hlediska chlazení?

aquaris (71)|19.5.2008 03:56
Budu kupovat nové ramky 2x 2GB do PC, ramky budou pracovat hodně a tak očekávám, že budou i hodně topit.

Kvůli hlučnosti budou chlazeny pasivně a chci se zeptat, jaké moduly mám koupit. Myslím si, že paměti s klasickým plechovým chladičem (respektive ty chladiče) by nemusely stačit. Takže uvažuji koupit:

buď obyčejné paměti např:
A-Data Vitesta EE
+ nějaký chladič: Arctic Cooling Arctic RC ,... Xilence COO-XPRAM.HP ,... Thermaltake CL-R0026 Spirit RS

Nebo potom rovnou nějaké paměti s lepším chladičem
Corsair DHX 4096MB 800MHz CL4 ,... Corsair DHX 4096MB 800MHz CL5 ,... Corsair 4096MB 1066MHz CL5
popřípadě OCZ 4096MB Reaper Heatpipe Edition

pomozte mi něco konkrétního vybrat, případné komentáře a poučky taky přivítám. Díky
fanynek (2048)|19.5.2008 05:09
[QUOTE=aquaris;123466].... ramky budou pracovat hodně a tak očekávám, že budou i hodně topit.[/QUOTE]
Jak to myslíš, že budou "pracovat hodně"?
Pokud tím myslíš, že je budeš hodně taktovat, tak o lepším chlazení má smysl uvažovat, ale pokud jen prostě komp bude hodně v provozu, tak při slušným airflow v case nemá cenu nějaký extra chlazení řešit, vyhazovat za to peníze a přidávat si zdroj hluku do kompu.
Woyta (284)|19.5.2008 09:03
Pokud do nic nebudes cpat nejake extra vysoke napeti tak moc netopej. Teploty do 70st jsou OK.
johny__g (6387)|19.5.2008 11:32
Pokud by jsi přece jenom kupoval nějaké paměti s tím HP chlazením, tak se nejdřív podívej na desku, jestli se tam vejdou a nebude překážet třeba chladič CPU.
-HoNY- (557)|19.5.2008 13:19
Hlavně bacha na výšku Heatpipe, mohou ti vrážet do chladiče, nebo trubka zasahovat do grafiky... zkontroluj si, jestli máš kolem dost místa.
Xilence - nebrat, levně vypadá, chatrně působí, nevěřím tomu, že by mohl fungovat. Kromě 12cm FANu jsem od nich neviděl kvalitní produkt.
Arctic bude stračit pokud to nepřeženeš.

Když sundáš původní heatspreader z pamětí, automaticky přicházíš o záruku, navíc se ti může stát tohle. Corsairy 800 CL5 stojí míň než kdyby jsi koupil A-data a přidělával heatspreader. Pokud budeš taktovat, jsou OCZ záruka kvality a taky budou zabírat málo místa.

Jaký máš plány s taktováním, co máš za FSB?
aquaris (71)|20.5.2008 18:41
Taktovat chci až pc začne nestíhat ... takže teď ne a do budoucna kdyžtak koupím jiný ram, měnit chladič nebudu hlavně kvůli té záruce, koupím bez heatpipe.

Pracovat hodně znamená, že pořád drží kvanta velikých dat, který se průběžně modifikují, a zdálo se mi, že dost topí.

Díky za rady.
faugusztin (453)|20.5.2008 18:50
[quote=aquaris;124074]Pracovat hodně znamená, že pořád drží kvanta velikých dat, který se průběžně modifikují, a zdálo se mi, že dost topí.[/quote]

Kupovat pamate s chladenim ma zmysel len pri pretaktovavani. Na standardnom napati (1.8V) a frekvencii (800MHz) musi kazda jedna pamat dlhodobo vydrzat bez akehokolvek chladica. To, ze ci menite udaje alebo nie nic na situacii nemeni, v RAM sa ziadna informacia neudrzi dlhsie ako par nano ci milisekund, takze to ci je tam ina informacia ako predtym vobec nic neovplyvnuje.
-HoNY- (557)|20.5.2008 19:19
[quote=aquaris;124074]...měnit chladič nebudu hlavně kvůli té záruce, koupím bez heatpipe...[/quote]
Teď jsme si možná špatně rozuměli, OCZ Reaper Heatpipe Edition má heatpipe už od výroby...