Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jaké paměti z hlediska chlazení?

aquaris (71)|19.5.2008 03:56
Budu kupovat nové ramky 2x 2GB do PC, ramky budou pracovat hodně a tak očekávám, že budou i hodně topit.

Kvůli hlučnosti budou chlazeny pasivně a chci se zeptat, jaké moduly mám koupit. Myslím si, že paměti s klasickým plechovým chladičem (respektive ty chladiče) by nemusely stačit. Takže uvažuji koupit:

buď obyčejné paměti např:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
+ nějaký chladič: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] ,... [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] ,... [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Nebo potom rovnou nějaké paměti s lepším chladičem
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste] ,... [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] ,... [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
popřípadě [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

pomozte mi něco konkrétního vybrat, případné komentáře a poučky taky přivítám. Díky
fanynek (2048)|19.5.2008 05:09
[QUOTE=aquaris;123466].... ramky budou pracovat hodně a tak očekávám, že budou i hodně topit.[/QUOTE]
Jak to myslíš, že budou "pracovat hodně"?
Pokud tím myslíš, že je budeš hodně taktovat, tak o lepším chlazení má smysl uvažovat, ale pokud jen prostě komp bude hodně v provozu, tak při slušným airflow v case nemá cenu nějaký extra chlazení řešit, vyhazovat za to peníze a přidávat si zdroj hluku do kompu.
Woyta (284)|19.5.2008 09:03
Pokud do nic nebudes cpat nejake extra vysoke napeti tak moc netopej. Teploty do 70st jsou OK.
johny__g (6387)|19.5.2008 11:32
Pokud by jsi přece jenom kupoval nějaké paměti s tím HP chlazením, tak se nejdřív podívej na desku, jestli se tam vejdou a nebude překážet třeba chladič CPU.
-HoNY- (557)|19.5.2008 13:19
Hlavně bacha na výšku Heatpipe, mohou ti vrážet do chladiče, nebo trubka zasahovat do grafiky... zkontroluj si, jestli máš kolem dost místa.
Xilence - nebrat, levně vypadá, chatrně působí, nevěřím tomu, že by mohl fungovat. Kromě 12cm FANu jsem od nich neviděl kvalitní produkt.
Arctic bude stračit pokud to nepřeženeš.

Když sundáš původní heatspreader z pamětí, automaticky přicházíš o záruku, navíc se ti může stát tohle. Corsairy 800 CL5 stojí míň než kdyby jsi koupil A-data a přidělával heatspreader. Pokud budeš taktovat, jsou OCZ záruka kvality a taky budou zabírat málo místa.

Jaký máš plány s taktováním, co máš za FSB?
aquaris (71)|20.5.2008 18:41
Taktovat chci až pc začne nestíhat ... takže teď ne a do budoucna kdyžtak koupím jiný ram, měnit chladič nebudu hlavně kvůli té záruce, koupím bez heatpipe.

Pracovat hodně znamená, že pořád drží kvanta velikých dat, který se průběžně modifikují, a zdálo se mi, že dost topí.

Díky za rady.
faugusztin (453)|20.5.2008 18:50
[quote=aquaris;124074]Pracovat hodně znamená, že pořád drží kvanta velikých dat, který se průběžně modifikují, a zdálo se mi, že dost topí.[/quote]

Kupovat pamate s chladenim ma zmysel len pri pretaktovavani. Na standardnom napati (1.8V) a frekvencii (800MHz) musi kazda jedna pamat dlhodobo vydrzat bez akehokolvek chladica. To, ze ci menite udaje alebo nie nic na situacii nemeni, v RAM sa ziadna informacia neudrzi dlhsie ako par nano ci milisekund, takze to ci je tam ina informacia ako predtym vobec nic neovplyvnuje.
-HoNY- (557)|20.5.2008 19:19
[quote=aquaris;124074]...měnit chladič nebudu hlavně kvůli té záruce, koupím bez heatpipe...[/quote]
Teď jsme si možná špatně rozuměli, OCZ [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] má heatpipe už od výroby...