Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jakou náhradou za MB ASUS Commando?

vpe (24)|21.5.2008 16:27
Jakou lepší MB náhradou za ASUS Commando?

Rád bych vyměnil MB Commando za desku s implementací ICH9R (Asus má ICH8R), ideálně, kdyby všechny ostatní parametry zůstaly stejné nebo byly lepší...

Na nových deskách je ale bohužel docela ochuzený zadní back panel a také některé vyžadují předražené DDR3, pokud se nepletu.

Nahoďte nějaké tipy, nevím, co teď letí. Nemusí to být jen ASUS.

Díky moc za tipy.
Salamander (6177)|21.5.2008 16:32
no a za kolik bys to chtel ?
+napis zbytek sestavy co mas ...

treba [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] neni spatna (X38 chipset)
Janyk1 (997)|21.5.2008 16:32
Gigabyteky...
ICE_D (2754)|21.5.2008 16:37
[QUOTE=Janyk1;124407]Gigabyteky...[/QUOTE]

Mozna bys to mohl trochu rozvest... Pod timhle pojmem si muzeme predstavit cokoliv od Gigabyte...
elpsycho (1602)|21.5.2008 16:48
[QUOTE=vpe;124404]Rád bych vyměnil MB Commando za desku s implementací ICH9R (Asus má ICH8R), ideálně, kdyby všechny ostatní parametry zůstaly stejné nebo byly lepší...[/QUOTE]

A co má přinést ICH9R proti ICH8R? Osobně mě nenapadá jediný důvod proč Commando měnit, když se podívám na CPU support list tak má podporu nejnovějších CPU. Jinak aby všechny parametry zůstaly stejné - takže má mít i digitální PWM? Tak to máš na výběr ze 4 - DFI LanParty P35/X38 nebo X48-T2R a pak Abit IX38 QuadGT :)
Janyk1 (997)|21.5.2008 16:55
[QUOTE=ice_d;124409]Mozna bys to mohl trochu rozvest... Pod timhle pojmem si muzeme predstavit cokoliv od Gigabyte...[/QUOTE]

Cokoliv lepší než Commando:)
Imho pravdou je, že ani není třeba měnit:notsure
vpe (24)|22.5.2008 03:20
9R prinasi podporu 6ti disku v poli (oproti 4 v 8R), jinak celkem nic nepotrebuji :-)

Ta [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] (X38 chipset) je jinak stejne dobry jo? Koukam ze ma mene PCI :-(

viz http://www.intel.com/support/chipsets/imsm/sb/CS-028610.htm (srovnani tech raid poli)
elpsycho (1602)|22.5.2008 03:40
A to využiješ? Jestli ano, nebylo by od věci koupit spíš specializovaný HW řadič?
vpe (24)|22.5.2008 04:42
ne to nechci, to vyjde 4x draz nez deska a muze to byt a take je (BUFFER<->CPU) pomalejsi :-( Nehlede k moznym problemum. Samozrejme i onboard neni bez problemu a vim, ze je to polo sw, ale to mi nevadi.

zajimave srovnani tech cipsetu viz Available matrix RAID combinations http://www.intel.com/support/chipsets/imsm/sb/CS-028610.htm
vpe (24)|23.5.2008 17:42
Nemel by nekdo detailni srovnani COMMANDO vs. ta Gigabyte treba?

Co z hlediska pretaktovani a stabiliuty a upg. BIOSu u GB? Drive jsem mel GB a dal jsem to pryc (DS3), protoze to nebylo podle me stabilni a verzi DS4 take je nepreberne a stale hledat, ktera je ta moje...

DIKY.,
Logout (4018)|23.5.2008 18:21
Ahoj,
spešl řadič se dá sehnat (8portovej) kolem 9 tisíc, nikoli čtyřikrát dražší než deska (spíš u asus comando skoro stejně...). A HW řadič v reálný aplikaci bude IMHO vždy rychlejší, protože SW raid na šesti discích bude tak zaměstnávat procesor, že ve všech aplikacích, kde má takovej raid smysl (práce s videem apod) je zároveň zaměstnanej procesor. Onboard RAID neni poloSW, onboard raid je zcela SW (což lze dokázat i tak, že se vezme RAID vytvořenej na ICH8R, připojí se na desku ICH8 a běží....
vpe (24)|25.5.2008 07:07
9 tisic mozna bez DPH (Areca 1220 PCI-Express8 - 8x sATA II RAID (0, 1, 10, 5, 6) VO cena), ale jak rikam, externi radic mi prijde zbytecny tak bych to neresil. Deska Commando stoji okolo 3000 Kc takze to 3 az 4x drazsi realne bude :-)) ja bych za to nedal ani 5.

Nebo jsi myslel nejakou hracku PCIeX4?

Co se tyce zamestnani procesoru, tak to hrozi jen pri zapisu, znas nejakou aplikaci pod Windows, co zvladne z DEV/nul brat data a zapisovat na disk (jako v linuxu copy /dev/zero /diskfile)? Ja ne pro realny test.

Ten shit Diskbench v NETu mi vzdycky spadne.
Logout (4018)|26.5.2008 11:58
[quote=vpe;125756]9 tisic mozna bez DPH (Areca 1220 PCI-Express8 - 8x sATA II RAID (0, 1, 10, 5, 6) VO cena), ale jak rikam, externi radic mi prijde zbytecny tak bych to neresil. Deska Commando stoji okolo 3000 Kc takze to 3 az 4x drazsi realne bude :-)) ja bych za to nedal ani 5.[/quote]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste] - a CZC je spíš dražší. Naopak Commando v okamžiku kdy nebyla zastaralá tak těch šest stála. A obdobná deska s aktuálním chipsetem +- tolik stát taky bude.

A aplikace, která zvládne zapisovat data na disk? Zpracování videa? Obrovský datový toky a zároveň plně vytíženej procesor? Nebo myslíš, že se ty HW raidy prodávaj za takový peníze jen tak pro nic za nic, kdyby stačil obyčejnej SW raid za pár korun?

No, nepíšeš k čemu ten RAID má sloužit. Já jsem názoru, že RAID má smyslbuďto pro zpracování videa (a podobný náročný "streamový" výpočty), nebo jako ochrana dat. V tom druhym případě by Ti ale mohl stačit levnej externí řadič a mít dva oddělený RAIDy, ne? Navíc řadič jednou koupíš a máš ho forever a můžeš díky tomu při upgradu kupovat levnější desky. Ale je to tvůj boj.
Nicméně napiš co máš za sestavu (potřebuješ/nepotřebuješ SLI, přetaktováváš, nepřetaktováváš,.......) a něco se vymyslí...
Pavel Boček (4169)|29.5.2008 19:17
Co pár týdnů počkat na P45 od ASUSu ? Vypadá to parádně, 16fázové napájení procesoru, 4fázové napájení pamětí a PCIe :inlove Hodně na tom mákli, čekám, že absolutní OC rekordy se prolomí na tomhle.