reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

anketa: MATNÝ nebo LESKLÝ?

Dojigiri (1629)|17.10.2008 09:56
No nevim, já mam doma monitor zády k oknu. Vzhledem k tomu, že je matnej, v něm nevidím obrysy okna (pouze celkově světlejší plochu) a je na něm všechno dobře vidět i při nezatažených žaluziích. Naproti tomu když si tam rozevřu notebook s lesklým, musím mít zatažený žaluzie (a rozsvítit lampičku, abych pak zas viděl na klávesnici) protože jinak na něm vidím okno a sebe a jinak nic (takže ten nb povětšinou používám doma přes vzdálenou plochu s tím matným monitorem).
Maxtor (321)|18.10.2008 10:00
No je samozrejme pravdou, ze ono je to taky o konkretnim displeji.. je fakt, ze i mezi lesklymi jsou rozdily, stejne tak, jako mezi matnymi.. jen jsem chtel rici, ze to nelze takto zjednodusovat do pozice - leskly/matny
chesterfield (163)|18.10.2008 13:26
Uprednostnujem matny tak nejak zo zotrvacnosti, aj ked pri poslednej kupe bol v uzsom kole vyberu ( v prvej petke ) jeden leskly HP, ale nakoniec som sa rozhodol podla roznych testov na webe ( + nevola experimentovat ) pre matny LG.
Deee-aN (3834)|18.11.2008 19:42
Kdo z nových (ale i starších) uživatelů má k tomu co říct?
VencaX (3686)|18.11.2008 20:02
Určitě matný. Měl jsem matný display na sterým IBM note (asi P1 233MHZ, 96 MB RAM) a nemohl jsem si stěžovat. U kamarádů teď dost často vídám lesklé displaye ale pokud je dostatek světla a odrazů (nejlépe u okna :)) neni na tom nic vidět. Minimálně jen proto budu volit matný.
wanrouter (126)|11.4.2009 18:13
Leskly... je sice krasny, ale ako predjca vam poviem ze staci parkrat prejst handrickou a mate skrabance ktorych sa uz nikdy nezbavite :(

Ci to je notebook, monitor alebo LCD, vidno to vsade ...
Intri (3490)|11.4.2009 18:17
[QUOTE=VencaX;184492]Minimálně jen proto budu volit matný.[/QUOTE]

Kéž by to bylo tak prosté. Matné displeje u notebooků bohužel skoro zmizely z trhu. Dneska jsem chvíli pracoval s lesklým displejem na slunci. Není to vůbec pohodlné, ale naštěstí se to dá ( pokud slunko nesvítí přímo do monitoru, samozřejmě - to by nepomohl ani matný displej ). Stolní monitory se naštěstí dají koupit matné bez problému.
Deee-aN (3834)|11.4.2009 23:34
[QUOTE=wanrouter;237844]Leskly... je sice krasny, ale ako predjca vam poviem ze staci parkrat prejst handrickou a mate skrabance ktorych sa uz nikdy nezbavite :(

Ci to je notebook, monitor alebo LCD, vidno to vsade ...[/QUOTE]
K lesklému povrchu je potřeba se chovat poněkud šetrněji než k matnému. Tzn. nejdříve ofouknout hrubé nečistoty, které mohou povrch opravdu poškrábat a až potom otřít speciálním vlhčeným ubrouskem pro finální vyčištění bez viditelných škrábanců. To vám mohu poradit jako uživatel z praxe.....;)
depešmod (147)|6.5.2009 22:22
[QUOTE=Deee-aN;238015]K lesklému povrchu je potřeba se chovat poněkud šetrněji než k matnému. Tzn. nejdříve ofouknout hrubé nečistoty, které mohou povrch opravdu poškrábat a až potom otřít speciálním vlhčeným ubrouskem pro finální vyčištění bez viditelných škrábanců. To vám mohu poradit jako uživatel z praxe.....;)[/QUOTE]

Nesuhlasim, mne sa osobne viac lesklý páči, taky som chcel a som snim spokojny na 100%, a musim trikrat poklopať. :)
Tommula (232)|7.5.2009 06:04
Mel jsem oba, takze kdyz to srovnam...

Leskly co se tykalo podani barev mel lepsi vyraznejsi barvy nez matny. Za vecernich hodin to byla radost pohledet, pokud byl monitor vyply tak nahradil zrcadlo.. Bohuzel pres den, bez poradne zatahlych zaluziji to nebylo ono, lesklo se to jak psovi **** . Po roce šel monitor o dům dál a přišel matny display. A ikdyz nema tak vyrazne barvy jak se mi zdal ten leskly tak aspon nedela problem pracovat i za svetla.

Co se tyka udrzby tak matny je dle meho mene narocny. Na lesklem slo videt kazde smitko prachu, otisky, cmouhy a do toho jeste odraz svetla :mistake

Nebyt toho ze PC vyuzivam jako TV a PC v jednom pokoji tak bych leskly asi nemenil, bohuzel ty odlesky udelaly sve.. :(

Na NB mam leskly display a radeji bych matny z toho sameho duvodu:stupid...nepotrebuju na sebe koukat pri praci :D

Jen pro upresneni mel jsem EC 22" leskly a ted mam Philips 22" .

V praci jsem udelal kompromis a poridil LG Piano Black 22" ktera ma leskly okraj a matny display :cool:
Zoidik (1405)|7.5.2009 08:17
Lekslý vypadá pěkně, ale je an něm vydět kdejaký bordel a když na něj zasvítí slunce, nevidí člověk už vůbec nic. Proto bych volil matný. Lépe řečeno spíše lesklý, záleželo by také na tom v jaké místnosti by byl umístěný.
sumix (12)|20.5.2009 10:28
Přidám želízko do ohně ;-) - jednoznačně matný. Doma máme všechny LCD matné, na notebooku mám taky matný displej a na netbooku díkybohu taky. Jedna věc jsou ty zmiňované odlesky, ale mimo to nemám moc rád lesklé povrchy obecně, protože je na tom hned vidět každé smítko (kamarádi, co mají notebooky s lesklými displeji, na to taky celkem nadávají, že to vyčistí a za chvíli je tam zase vidět spousta bordelu - hlavně prach). Sice lesklé LCD mají lepší barvy (bezesporu), ale já bych kvalitu barev za svoje nervy nevyměnil :)
Jandaskunk (2330)|21.2.2010 12:40
Spíše matný

Osobně mám doma matný Samsung 2243BW a lesklý bych tam nechtěl, kvůli odleskům - mám naproti velké okno, které by se tam odráželo a večer by tam bylo vidět světlo, když si rozsvítím

Co se týče notebooku, tak jsem viděl oba dva typy (osobně nemám notebook) a taky bych bral jednoznačně matný displej, i když tam je aspoň možnost to polohovat tak, aby se tam nic neodráželo (většinou)
MiBa (195)|21.2.2010 12:49
Matný / Lesklý ?
Mňa v realite zaujíma či mám / nemám v mojej izbe problém s okolitými odleskami, svetlom z lampy ...
Čo vôbec nemusím mať sú "imidžové somarinky" na dizajne LCD. Chcem vidieť iba plochu a zvyšok LCD proste "neexistuje = neruší".
ITMAN (20)|21.2.2010 13:19
Mě je to jedno, mám obojí a jsem spokojen.
VLAN (656)|21.2.2010 14:05
Já mám mometálně MATNÝ LG Flatron W2271TC a jsem v celku spokojen, ale nevadí mi ani lesklý.
Richmond (8084)|21.2.2010 14:52
[quote=Deee-aN;351574]BUMP![/quote]
Vzdyt jsem uz odpovidal nedavno (pred 2 lety) :D https://www.svethardware.cz/forum/showpost.php?p=126893&postcount=27

edit: jsem stale pro leskly panel, ikdyz mam oba panely matne (+ leskle na umpc)
Sommer (384)|21.2.2010 14:57
Jedině matný.
Mám i zkušenosti s lesklým povrchem a ten mi protě nevyhovoval, tak jsem se ho zbavil :) Dnes mám NEC MultiSync 225WXM a jsem spokojený.