Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Niektoré veci sa divne chovajú

Nefro (222)|27.5.2008 17:00
Zdravím všetkých, mám malý dotaz. Nestretol sa už niekto s problémom:

Po spustení notebooku ide všetko OK, spustenie niektorých programov je v pohode napr. Mozila, Total Commander. Všetko ide ako má.
Akonáhle spustím niečo iné notebook ide OK ale prestane mi fungovať myš. Po monitore behá normálne ale žiadne tlačítko nefunguje. To isté aj touchpad.
Robí to pri spustení Winamp, Diablo 2, BS Payer, Power DVD.

Zostava: Netebook DELL Latitude D505
Intel Pentium M 1500 MHz
Integrovaná VGA
RAM 512 MB
HDD 30 GB
ps: Viac programov tam nemám.
ps1: Ovládače sú najnovšie.

Vopred Dakujem všetkým
hl.hl (1387)|27.5.2008 17:55
A co tam mas presne za ovladac na mys? Nemas tam neco specialniho, kde by byly nejake profily pro ruzne programy ktere by deaktivovaly tlacitka?
Nefro (222)|27.5.2008 18:01
Nie na myš nemám žiadne ovládače. Je to Media-Tech MT 1011. Dokonca k nej ani žiadne ovládače dodané neboli. Ale divné je to že aj touchpad sa správa presne ako myška. Ak nejde myš nejde ani touchpad a touchpad sa vypnúť tlačítkom nedá.
hl.hl (1387)|27.5.2008 19:10
No ale na touchpad vetsinou na notasech byva nejaky special ovladac. Ja mam treba od Synaptics.
Nefro (222)|27.5.2008 19:41
Bohužiaľ, žiaden špeciálny ovládač nemám a ani nebol. Nechce sa mi formátovať disk a naťahovať všetko na novo.
xmarek (1676)|28.5.2008 18:20
Touchpad i myš by měla fungovat defaultně i specialních driverů. Pouze speciální funkce, které tyto zařízení umožňují nepůjdou např. změna citlivosti a vypnutí touchpadu apod. I když tyto věci někdy zajišťují i ovladače výrobce notebooku. Tipl bych na nějaký virus apod.
pas!k (3765)|28.5.2008 18:24
Taky bych rekl nejaky sw problem .. driverama to nebude .. stahni si trial noda a celej notas tim projed tim zacni .. funguje ti pak ctl+alt+del? Mrkni se jestli tam neni zatuhnuta nejaka uloha .. me obcast treba zlobi miranda a dela neco podobneho a kdyz ji pak kilnu jako proces vse jede normalne dal ..
Nefro (222)|28.5.2008 21:23
Vírus to nie je. Používam ESET Smart Security s aktuálnymi vírusovými databázami. Notebook je čistý. Preinštaloval som prehrávače a nepotrebné veci som vyhodil a vyskúšal som aj iné prehrávače a nerobí to stále. Asi to bude konkrétnymi filmami. Lebo len u tých som si to všimol. A pritom sú to originálky čo na inom PC bežia normálne a aj na prehrávačoch.
hl.hl (1387)|28.5.2008 22:11
[QUOTE=Nefro;127132]Vírus to nie je. Používam ESET Smart Security s aktuálnymi vírusovými databázami. Notebook je čistý. Preinštaloval som prehrávače a nepotrebné veci som vyhodil a vyskúšal som aj iné prehrávače a nerobí to stále. Asi to bude konkrétnymi filmami. Lebo len u tých som si to všimol. A pritom sú to originálky čo na inom PC bežia normálne a aj na prehrávačoch.[/QUOTE]

Jake filmy??????? Neco si nam nerekl? Na zacatku vseho stojio toto: Robí to pri spustení Winamp, Diablo 2, BS Payer, Power DVD

O zadnych konkretnich filmech nebyla zatim rec!
Nefro (222)|29.5.2008 08:13
Ano na začiatku to tak bolo, ked som odinštaloval prehrávače tak diablo išlo už normálne ale ked som dal iné prehrávače diablo a winamp idú ale niektoré filmy nie. Ale iba na notebooku.
hl.hl (1387)|29.5.2008 10:02
[QUOTE=Nefro;127202]Ano na začiatku to tak bolo, ked som odinštaloval prehrávače tak diablo išlo už normálne ale ked som dal iné prehrávače diablo a winamp idú ale niektoré filmy nie. Ale iba na notebooku.[/QUOTE]

Vic podrobnosti by nebylo?

Jinak, podle tohoto "som dal iné prehrávače diablo a winamp idú ale niektoré filmy nie". Neni to asi takhle?
- to ze nesly korektne WinAmp a Diablo mozna zpusoboval nejaky ten prehravac (sice nevim proc a jak)
- to ze nejdou nektere filmy treba zpusobuje ten "INY PREHRAVAC"??? - vubec nevime jaky

To se pak tezko radi kdyz toho vime 1/2. I kdyz si nejsem jisty jestli stejne na neco prijdeme. Toto je klasicka ducharina. Ja osobne bych vzal nejaky starsi maly disk (nebo si takovy od nekoho pujcil) a nainstaloval hole Widle a nahral prvne programy v kterych to blblo, vyzkousel a pokud by nebyl problem tak bych pridaval postupne ty dalsi programy s tim, ze po kazdem nainstalovani udelal restart a vyzkousel zda puvodni programy jeste funguji.
Nefro (222)|29.5.2008 11:02
Tie programy v notebooku mám už pol roka a až doteraz išlo všetko OK. Robil to BS Player ( ful verzia s PC Revue 3/08) a Power DVD (trial verzia s PC Revue 3/08). Teraz tam mám MV2 Player 0.7 free verzia a Power DVD 5 full verzia. Winamp (full verzia s PC Revue 3/08). Ale Winamp aj Diablo 2 bez preinštalovania idú opäť normálne. Ak potrebuejš neaké detailnejšie veci napíš. Nechce sa mi formátovať lebo je problém dostať niektoré dôležité veci von. Nemá to napaľovačku a ja nemám veľký USB Key.
Pavel Boček (4169)|29.5.2008 16:15
Data odtamtud můžeš dostat třeba přes síť (LAN), modem, paralelní kabel...

Jinak co takhle kodeky ? Třebas nějaký kodek dělá problém...zkus nějaký alternativní přehrávač s vlastními kodeky, jako MPlayer či VLC, jestli ty filmy půjdou...
Nefro (222)|29.5.2008 16:21
[QUOTE=Pavel Boček;127333]Data odtamtud můžeš dostat třeba přes síť (LAN), modem, paralelní kabel...

Jinak co takhle kodeky ? Třebas nějaký kodek dělá problém...zkus nějaký alternativní přehrávač s vlastními kodeky, jako MPlayer či VLC, jestli ty filmy půjdou...[/QUOTE]

To by nebol problém to dostať cez LAN, WIFI preč ale problém je kam??? Budem musieť skočiť k bratovi to spraviť ale nechce sa mi.

A v kodekoch by som problém nehľadal. Rovnaké formaty aby sa rôzne správali na tom istom prehrávači??? A nepoužívam žiadné externé kodeky, len tie čo sú priamo v prehrávačoch.
crasher.km (919)|29.5.2008 16:48
zásadní otázka k té myši - dělá ti to ,ikdyž máš jenom touchpad ? nebo jenom když je zapojená tam myš ? popř. skusil jsi jinou myš ? to že k myši nebyli ovladače na cd neznamená ,že si je win nestáhne sám ...
Nefro (222)|29.5.2008 17:00
Robí to aj s inou myškou a aj bez nej.
crasher.km (919)|29.5.2008 19:34
[QUOTE=Nefro;127363]Robí to aj s inou myškou a aj bez nej.[/QUOTE]

A víš zhruba kdy to začalo dělat ? Dal by se obnovit restore point ?
Nefro (222)|1.6.2008 13:38
Začalo to asi pred dvoma týždňami. Asi to pôjde cez obnovenie systému. Ale je dosť teplo a som dosť lenivý na to aby sa mi to strašne chcelo. Ale premôžem sa.