Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Kupa 24" LCD

RVH (37)|28.5.2008 19:24
Aky display by ste mi vedeli odporucit? Chcem ho pouzivat na hry, pozeranie filmov, ale zalezi mi aj na dobrych farbach (kvoli fotkam). Zatial mam vyhliadnutu Belineu (http://www.belinea.com/en/o_line/product_moni_tft.jsp?node=644&artnr=112402). Ake mate skusenosti s touto znackou? Nasiel som na prad.de recenziu na Belineu, ale iny model, ktory je vyrobeny xVA technologiou, cize si neviem urobit predstavu o tom ako Belinea zvladla TN+ technologiu. A neviete nahodou kolko bitov farieb podporuje 6 alebo 8? Cena by sa mala byt do 17000 s DPH.
Salamander (6177)|28.5.2008 19:29
Noo :notsure , tak imho je do 17k lepší koupit něco právě s xVA technologií, konkrétně s Belineou zkušenosti nemám, ale že by ve mě tato značka vzbuzovala důvěru, to se říct nedá.
bags (232)|28.5.2008 19:56
kup si W2408h HP a neprohloupis... bez se na ni podivat do prodejny a za zbytek 6tisic si nakoupis kupu her, DVD a sladkosti.

super podani barev ;)
RVH (37)|28.5.2008 20:52
nad tym hp-ckom som rozmyslal, cital som si aj recenziu, kde obstal velmi slusne, ale nevadi tam ten leskly povrch?
ps: zabudol som tam dat ze to ma by 17000 SK (cca. 14000 CZK)
Salamander (6177)|28.5.2008 20:56
[QUOTE=RVH;127117]ps: zabudol som tam dat ze to ma by 17000 SK (cca. 14000 CZK)[/QUOTE]

Aha, tak to se omlouvam

To HP je vskutku vynikající, a lesklého displaye bych se nebál, mám ho na notebooku a pokud vám zezadu nepraží slucnicko, tak je bezva.:thumb
mstejska (2912)|28.5.2008 22:41
Co tak HP LP2465? Ale ten leskt bych fak nedoporucoval. Pak musis davat pozor kde mas umisteny svetla a spis pripomina zrcadlo nez monitor. Proc se asi na CRTcka davala antireflexni vrsva a dokupovaly filtry?
bags (232)|29.5.2008 09:04
mstejska: protoze na CRT byla vypukla obrazovka, hodne debilni, ktera by reflektovala strasne... tam se davala antireflexni...

super CRT trinitrony mely lesklou obrazovku.

Zrcadlo to rozhodne nepripomina - pokud je monitor vypnuty tak ano, pripomina.
Neodrazi se nic... mam monitor umisten tak ze vedle nej asi 1,5 stoji lampa, ktera je vpravo od nej a vyssi o pul metru, svetlo na strope a vlevo okno... nejak jsem si nepostrehl, ze by se neco lesklo.

Fakt doporucuji... a navic zajdi si na nej podivat do shopu, sam se presvedcis ;)
schali (118)|29.5.2008 13:26
"pokud je monitor vypnuty tak ano, pripomina." - u me pokud monitor zobrazuje cernou barvu tak vypada jako vypnuty, nevim jak u HP, tam je to mozna jiny.Cerna je vsude, narazis na velke plochy ve filmu i na webu o hrach ani nemluve.I moje lcd se pomerne dost leskne a je to neprijemny na praci a to mam model s matnym povrchem:)
KEOSAN (958)|29.5.2008 15:20
A co by ste odporucili pre pracu, napr. kreslenie, 2D vykresy, 3D modelovanie ?

24" LCD monitor do 12500,-Sk bez DPH. Aby obsahoval VGA+DVI /a aj na VGA mal kvalitny obraz/
+ aby to malo 3 rocnu zaruku na monitor ? Nieco spolahlive co neodide hned po zaruke :)
Salamander (6177)|29.5.2008 15:29
[QUOTE=KEOSAN;127305]A co by ste odporucili pre pracu, napr. kreslenie, 2D vykresy, 3D modelovanie ?

24" LCD monitor do 12500,-Sk bez DPH. Aby obsahoval VGA+DVI /a aj na VGA mal kvalitny obraz/
+ aby to malo 3 rocnu zaruku na monitor ? Nieco spolahlive co neodide hned po zaruke :)[/QUOTE]
Tak ja narazil na tohle 24" HP - ma S-PVA, 2xDVI a antireflex, takze po tehle strance asi idealni ... a za ty penize bys ho sehnat mohl :thumb [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
KEOSAN (958)|29.5.2008 15:40
Dakujem, parametre su zaujimave, ale ta cena je uz vysoka. V SK to mavaju po 15200-15400,-Sk bez DPH.
bags (232)|30.5.2008 09:33
nevim jak kdo sleduje filmy na LCD monitoru.
ja na ne koukam na monitoru minimalne. na monitoru spise pracuji.

mam vystup s grafarny a mam propojeny PC s TV, takze v pohode si ulehnu s popcornem a coca colou a koukam na TV (TV ma lesklou obrazovku taky, ale je to neco jineho a je to CRT :) )

kdyz mam v pokoji velmi tlumene osvetleni (to jen z duvodu ze zasadne nekoukam ani na TV s rozsvicenym hlavnim svetlem a miliardou lampicek v pokoji) coz na film je idealni - nevidim opravdu zadny odraz.
V kinech na to taky nekoukate pri zorsvicenych svetlech.

Pro praci monito je idelani. Proste nekdo muze mit smulu a koupi si LCD s lesklou obrazovkou ale monitor neni kvalitni, nepodava realne barvy nebo nema dynamicky kontrast nema treba ten senzor co ma HP, ktery reguluje jas a v dusledku toho taky minimalizuje odraz.

Proste je zbytecne lidem doporucovat drahe veci jen tak pro nic.

Prosim, bezte se na ten monitor podivat do kramu, at vam ho zapnou a puste si tam film nebo neco jineho (treba fotky v slide show) - ale bacha at vam za zada nedaji 500W reflektor, protoze byste fakt vidili hov... a to nejen u TN ale i u x-IPS, MVA
RVH (37)|30.5.2008 12:45
Bol som sa na to HP w2408h pozriet v obchode, je fatk pekne, aj farby boli dobre, akurat neviem, ci by mi nevadil ten odlesk, pretoze na ciernych plochach, ktorych je vo filmoch i hrach celkom dost, je dost znatelny. Bol som pozriet este aj Samsung 2493HM, no zistil som, ze ma len 6-bitov farieb. Mne sa celkom pozdavalo aj podanie farieb na nom, ale skoda, ze som si nemohol pozriet tieto monitory vedla seba. V recenzii ma hodnotenie podania farieb len o 1% menej ako HP w2408h, aj napriek tomu, ze ma len 6-bitov a ked som si pozeral aky maju gamut, tak tam ma HP ovela viac ako Samsung, ako je teda mozne ze maju skoro zhodne hodnotenie? Ma niekto skusenosti s tym Samsungom, pripadne s modelom 245B?