Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Notebook HP NX8220 problém

miraj (18)|31.5.2008 21:36
Mám starší notebook HP NX8220 a při najíždění se mi začaly objevovat hlášky "Insert Smart Card into reader", zpočátku nepravidelně, nyní už skoro pořád. Notebook pak nenajede a nejde spustit ani bios, pouze vypnout. Nevíte někdo prosím, kde by mohla být příčina?
hippouss (246)|31.5.2008 23:03
koukal sem do googlu na naky fora a [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] a pochopil sem z toho ze to je neco v HW (zakladni deska...)
zkusil bych ji vypnout pres bios, pripadne updatovat BIOS, hodti dotaz na servis a pripadne to nechat na reklamaci...
miraj (18)|1.6.2008 19:12
Koukal jsem na ten odkaz, notebook je již bez záruky, tak zkusím ten bios, jinak nevím, novou desku bych nerad sháněl.
pcmaker (354)|1.6.2008 20:05
Mne to pripada, jako by se nehlasil HDD a tak PC pokracuje s bootovani z dalsich moznych mechanik. Treba bude jen stacit dotlacit konktor HDD (vyjmout vlozit).

p.s. tuhle jsem instaloval novy notebook. Byl tichy, rychly, ale neco se zespodu zahrivalo. Kdyz jsem "odloupl" plastovy kryt HDD, zjistil jsem, ze je disk zhavy, jak opekac topinek (tipuji neco mezi 50-60 stupni). Vypada to, ze vyrobci se venuji chlazeni CPU a chipsetu a na zbytek kaslou. Akorat u jednoho ASUSu jsem videl zajimave reseni, kde byl disk zakryt kovovym platem, ktery z nej odvadel teplo. :confused:
miraj (18)|6.6.2008 12:17
Tak přehrání biosu nepomohlo. Trochu to trvalo, protože bios požadoval disketovou mechaniku, která zde není a přes flash disk nebo CD to nešlo. Pomohla až externí disketová mechanika, ale i po přehrání nejnovějšího biosu problém přetrvává.
HDD to také nebude, protože jsem zkoušel jiný HDD se stejným výsledkem.
Logout (4018)|6.6.2008 13:42
Zkus ještě ntb rozebrat a zkontrolovat "šňůru" od disku k MB, jestli třeba tam neni povytaženej konektor, nebo ta šňůra neni poškozená či tak...