Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Politej notebook

doomed (5)|2.6.2008 13:55
Zdravim, vcera jsem si polil notebook (ASUS A3L) cervenym vinem. Ne nejak moc, ale schytala to hlavne klavesa h, j, u a n, no a jelikoz jsem blbej, tak jsem ho nevypnul a jen to rychle vysusil ubrouskem. Po naky hodince jsem zjistil, ze nefunguje klavesa h a pak zacaly blbnout i ty zbyvajici tri klavesy. Dnes uz jsou vsechny klavesy, krom zmineneho hacka, OK. Tak ted nevim, jestli pomuze koupit novou klavesku. Maji ji za nakej litr a vymena je prej jednoducha. Neda se to nejak otestovat externi klavesnici pres usb? Nerad bych koupil novou klavesnici na notebook, ktera by mi pak byla k nicemu. Mimochodem, nemuze byt problem jinde, neco vaznejsiho? Diky
hl.hl (1387)|2.6.2008 14:08
Vydelat, vycistit a podle me bude zase behat. Mela by jit vydelat i samostatna klavesa a tu pak vycistit.
doomed (5)|2.6.2008 14:16
Samotnou klavesu jsem vydelat zkousel, zkousel jsem ji i procistit, ale nic. Na rozdelani cely klavesnice jsem si jeste netrouf, ale budu to muset zkusit.
disruptor (110)|2.6.2008 14:46
Zalezi kolik toho vina bylo a kam az stacilo zatect. Pokuz to neproslo pres klavesnici tak je to relativne v pohode. Klavesnici bych vytahl ven z notebooku a poradne vycistil. Pokud nepomuze vycisteni tak koupit novou. Kolega na servise to normalne provadi a nestalo se ze by pri vymene za druhou neco nefungovalo. Vetsinou kdyz se tekutina dostane nekam dal tak odpali desku a notebook jde papa a ne ze by prestalo fungovat 1 pismeno.
doomed (5)|2.6.2008 17:51
Tak jsem vytrhal vsechna pismenka a dostal jsem se na takovou dvojitou folii s tistakama. Nic zvlastniho ale nevidim. Pomohlo by procisteni lihem?
JonnyC (124)|3.6.2008 08:46
Nemas nejakou necistotu mezi tema foliema v miste pismene H? :-) Vycisteni by mohlo pomoct, kdyby byl poruseny jeden z tech tistenych spoju, tak by ti nejela cela rada pismen na nem zavislych a ne jen to H.
doomed (5)|3.6.2008 15:01
Vyreseno, spotreboval jsem na to pul lahvicky lihu a klaveska funguje jako nikdy predtim, i to Hcko je OK. Je to tak, folie byla zasvinena nejen u toho Hacka, se divim, ze vubec nektery klavesy jeste fungovaly. Diky
crasher.km (919)|3.6.2008 16:01
v nejhorším případě a fin. nouzi je tu ještě windousovská funkce klávesnice na obrazovce :D jednou mi taky přestala jí klávsnice ,tak sem byl odsouzenej psát na ní :D
BlackFrog (563)|3.6.2008 18:06
trošku mi to připomnělo můj problém s ananasovým kompotem pokud někdo pamatujete jak sem byl zděšenej :D viz https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php/3274-polita-klavesnice :)
doomed (5)|4.6.2008 08:52
:D :D :D
kikloop (140)|4.6.2008 09:46
lol, tak to je masaker citat take diskusie.. :D :D :D