Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Ping funguje jen jednim smerem - (**vyriešené**)

Štipa (0)|7.6.2008 11:45
Mám tento problém:
Notebook (IBM ThinkPad R60e s predinstalovanými winXP sp2 + software od IBM) a PC (winXP sp2) zapojene do site pres router/switch D-Link Dl-524.
Z notebooku neni problem pingnout PC (i sdileni je bez problémů). Ale z PC notebook proste nejde pingnout. Ani kdyz vypnu win. firewall i Zone Alarm, problem pretrvava. Ve switchi problem neni, protoze pokud je propojim primo situace je stejna. Jsem si jist ze je to notebookem.

Nevím kde může být problém.
Logout (4018)|7.6.2008 11:59
Problém může bejt v tom, že počítač s pevně nastavenou IP z jiné podsítě (zjednodušeně první tři čísla z IP adresy se nerovnaj) než zbylé PC na ně často není schopnej pingnout.
Nebo může bejt problém s propagací NETBIOS jména počítače.

Jak jsou počítače připojeny (drát/WIFI) jaké mají počítače i router IP adresy, jsou přiděleny napevno nebo DHCP? Nejlíp sem dej to, co vypíše příkaz ipconfig/all na obou počítačích.
(dej spustit, tam napiš cmd, otevře se černý okno a tam napiš ipconfig/all, pak klikni pravym, dej mark, označ to, stiskni enter a zkopíruješ to do schránky).
Pokud jsi pingal na jednotlivé počítače pomocí NETBIOS jména (prostě toho jména, co vyplňuješ do windows v identifikace v síti a pak se ukazujou v "okolních počítačích"), tak to zkus i pomocí IP adresy.
mstejska (2912)|7.6.2008 12:18
a nemuzse ping nout ani na tu svou ip adresu nebo ti nejde jenom jmeno?
Štipa (0)|7.6.2008 12:33
Můžu pingnout:
Notebook sám na sebe.
Notebook PC.
PC sám sebe.

Nemůžu pingnout:
PC notebook

[code]IP config -all Notebook

Konfigurace protokolu IP systému Windows

Název hostitele . . . . . . . . . : stepan
Primární přípona DNS. . . . . . . :
Typ uzlu . . . . . . . . . . . . : hybridní
Povoleno směrování IP . . . . . . : Ne
WINS Proxy povoleno . . . . . . . : Ne

Adaptér sítě Ethernet Bezdrátové připojení k síti:

Stav média . . . . . . . . . . . : odpojeno
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Intel(R) PRO/Wireless 3945ABG Network Connection
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-13-02-9B-DC-03

Adaptér sítě Ethernet Připojení k místní síti:

Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Broadcom NetXtreme Gigabit Ethernet
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-16-D3-27-26-79
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne
Adresa IP . . . . . . . . . . . . : 46.0.90.102
Maska podsítě . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Výchozí brána . . . . . . . . . . : 46.0.90.1
Servery DNS . . . . . . . . . . . : 46.0.90.1

Adaptér sítě Ethernet Hamachi:

Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Hamachi Network Interface
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 7A-79-05-DF-20-66
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ano
Automatická konfigurace povolena : Ano
Adresa IP . . . . . . . . . . . . : 5.223.32.102
Maska podsítě . . . . . . . . . . : 255.0.0.0
Výchozí brána . . . . . . . . . . :
Server DHCP . . . . . . . . . . . : 5.0.0.1
Zapůjčeno . . . . . . . . . . . . : 7. června 2008 12:27:59
Zápůjčka vyprší . . . . . . . . . : 7. června 2008 12:28:29


IP config -all PC
Konfigurace protokolu IP systému Windows

Název hostitele . . . . . . . . . : ivca
Primární přípona DNS. . . . . . . :
Typ uzlu . . . . . . . . . . . . : neznámý
Povoleno směrování IP . . . . . . : Ano
WINS Proxy povoleno . . . . . . . : Ne

Adaptér sítě Ethernet Připojení k místní síti 2:

Stav média . . . . . . . . . . . : odpojeno
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Realtek RTL8139 Family PCI Fast Ethernet NIC
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-E0-4C-17-A9-1D

Adaptér sítě Ethernet Připojení k místní síti:

Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Attansic L1 Gigabit Ethernet 10/100/1000Base-T Adapter
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-17-31-52-C9-79
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne
Adresa IP . . . . . . . . . . . . : 46.0.90.101
Maska podsítě . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Výchozí brána . . . . . . . . . . : 46.0.90.1
Servery DNS . . . . . . . . . . . : 46.0.90.1[/code]
Logout (4018)|7.6.2008 12:48
A zkoušel jsi pingnout pomocí IP adres? Tzn. na PC:

ping 46.0.90.102

Co Ti vypíše (na obou kompech) příkaz

net view

?
Štipa (0)|7.6.2008 12:55
Ano, ping provadim pomoci IP adres.

net view:

Notebook:
V seznamu nejsou žádné‚ položky.

PC:
Název serveru Poznámka

-------------------------------------------------------------------------------
\\IVCA
Příkaz byl úspěšně dokončen.
KEOSAN (958)|7.6.2008 12:57
Nie su tam dvoje siete ? Napr. aktivna virtualna Hamachi ?
To by mohlo vysvetlovat, ze to smeruje niekde inde.
Logout (4018)|7.6.2008 13:15
Vzhledem k tomu, že Hamachi je na NTB a neodpovídá ping z PC na NTB, tak tam bych problém neviděl... Nicméně zkusit to vypnout můžeš :-).
Štipa (0)|7.6.2008 13:22
Problem byl uz pred hamachi. Ale stejne jsem ho odinstaloval. Vysledek je samozrejme porad stejny. A pripominam ze stejne se to chova i pri primem spojeni notebooku a PC.
Logout (4018)|7.6.2008 13:23
Hmmm - mam myšlenku. (napíšu ji do samostatnýho postu, neboť je o něčem jinym).

ipconfig ti u PC píše, že je povoleno směrování IP. Nepředpokládám, že bys ho potřeboval, vypni ho:
http://www.windowsnetworking.com/articles_tutorials/w2kprout.html

Navíc používáš ip adresy, které nejsou vyhrazeny pro domácí použití, pokud nemáš nějakej důvod,
proč zrovna tyto, tak použij ip adresy
192.168.1.1-192.168.1.255
Štipa (0)|7.6.2008 13:49
Tak vypnul jsem vsechny ostatni sitove adptery. PC a notebook jsem spojil primo, dal jim IP 192.168.1.1 a 192.168.1.2. Problem zustava.

Ale nepodarilo se mi podle navodu vypnout to smerovani IP. Pro winXP pise tam ze v HKEY_LOCAL_MACHINE \SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Tcpip\Parameters je IPEnableRouter hodnota defaultne nastavena na "0" a na obr. ji ma nastavenu na 1. Nastavil jsem a restartoval, ale zadna zmena. Smerova je porad zapnuto.
Navic na notebooku mam hodnotu 0 a smerovani zapnuto to neni.

Asi delam nekde chybu :(.
Logout (4018)|7.6.2008 14:09
hmmm.... to směrování je divný....
Máš opravdu na obou PC vynpnoutý všechny firewally a antiviry?
Když připojíš ten PC k routeru, můžeš pingnout na router?

Zkus ještě odebrat a znovupřidat protokol TCP/IP. (mezi tim zakázat a znova povolit to síťový připojení, by se ta změna opravdu projevila. Pokud i todle, tak asi reinstalovat síťový drivery.

Nemáš náhodou v nastavení TCP/IP advanced - nastavený:
options - TCP/IP filtering?
Nebo nemáš počítač nastavenej jako člena domény?
bright (95)|7.6.2008 14:15
Windowsí firewall v základu filtruje i ICMP pakety. A často nefunguje jen ten windowsí firewall vypnout, a tak tam dejte výjimku na ICMP (nevím, jaké je to přesné znění, ale toto způsobuje nemožnost pingu na to dané PC). Takže vypněte firewall třetí strany, a dejte výjimku ve Windowsím firewallu pro ICMP.
Štipa (0)|7.6.2008 14:50
Ano vsechny firewally jsem (snad) vypnul. U obou je navic zonealarm.
PC i notebook mouhou pingnout router/switch.
Na notebooku jsem odebral a znova nainstaloval sitovou kartu.
Filtering nastaveny neni (ani u jednoho)

Brána firewall -> Upřesnit -> Povolit příchozí zpravávy ICMP mam zatrhnuto.
Brána firewall -> Upřesnit -> pripojeni k mistni siti (te spravne) -> nastaveni -> ICMP - zatrhnuto Povolit prihozi zpravy s pozadavkem na odezvu
S takto nastavenym win firewallem (at uz zapnutym ci vypnutym) to nefunguje. :(

-------------------------------------------------------------------
Chtel bych jeste upozornit. Ze vcera jsem se s kamarady spojil pres hamachi do virtualni site. Vsichni jsme vypli firewally a vsechny jsem mohl pingnout a nikdo z nich mne. Takze si opravdu myslim ze problem je v notebooku a ty zmeny delam u nej.

Nevim jak zjistim jestli počítač nastaveny jako člen domény.
eraser (0)|7.6.2008 15:07
No, ja by som radšej tieto doterajšie informácie zahodil a začal úplne od základov, pretože sa mi napozdávajú dané IP adresy a jednotlivé nastavenia FW apod.

Takže uveď akého máš providera, ako máš nakonfigurovaný daný D-LINK, zaujímajú ma IP adresy, prípadné forwardovania, tvoju vonkajšiu IP adresu, eventuálne NAT, atď.

Ešte by ma zaujímalo, kto ťa priradil do networku 46.0.90.0/24? To máš tak nakonfigurované NAT v D-LINKu a samotný D-LINK má internú IP adresu 46.0.90.1?
Štipa (0)|7.6.2008 15:11
Ale proc. Vzdyt to nefunguje ani kdyz spojim PC a notebook primo a nastavim jim IP adresy 192.168.1.1 a 192.168.1.2. Nefungovalo to ani nez jsem to router/switch koupil.

// adresu 46.0.90.1 jsem nastavil sam, protoze to vyrobce doporucil. Nastavit jinou IP nez 192.168.1.1.
Logout (4018)|7.6.2008 15:13
eraser: pokud mu to nejde ni pri primym propojeni kabelem s pc, tak to problem routeru ni providera nebude. A je to i ta nejjednodussi sestava, v ktery se to da rozchodit, tak bych to zatim tak nechal, az to pujde, tak vyresime router a spol.
Nicmene postnout sem co nejvice informaci, jak to vypada ted muzes....

Clen domeny se nastavuje v
tento pocitac (pravym) - vlastnosti - nazev pocitace - Změň - člen [domeny|pracovní skupiny]

Kdyz na NTB nasdilis disk, můžeš na něj z toho druhýho počítače?
\\jméno.ntb asi nepůjde, ale zkus
\\ip.adresa.notebooku
Nebo pokud máš na ntb nainstalovanej web či ftp server, jde na něj z pc přistoupit?
eraser (0)|7.6.2008 15:20
Radšej si to overím, no použil si pri priamom prepojení PC cross kábel alebo tvoje sieťovky podporujú auto MDI/MDI-X? A pokiaľ si použil danú neverejnú C triedu, čo ostatné adresy - brána, DNS, maska?

Ja skôr vidím problém v neadekvátne "vytuningovanom" OS, skús trik... stiahni si nejaké jednoduché, malé Linux bootovacie distro, nakonfiguruj IPčky - 192.168.1.1 a 192.168.1.2, ako si mal, s maskou 255.255.255.0 a prepoj oba PC pomocou kríženého kábla. Ak sa pingneš, problém je v tvojom OS.
Štipa (0)|7.6.2008 15:28
Takze ted s nastavenim 192.168.1.1 a maskou 255.255.255.0 a 192.168.1.2 a maskou 255.255.255.0. Vic nic.

Clen domeny nejsem. Funguje to porad stejne. Ja jsem zkousel:

z notebooku funguje
\\192.168.1.1
\\192.168.1.2
\\stepan
\\ivca

z PC funguje
\\192.168.1.2
\\ivca
zbyle dva ne.

Na ntb je sitovka: Broadcom NetXtreme Gigabit Ethernet.
NA Pc je sitovka: attansic L1 Gigabit Ethernet 10/100/1000Base-T Adapter.
Coz muzete zjistit z IP configu na prvni strance.
Oba kompy jsou stare rok a pul.

Nevim co je neverejna C trida.
Jinak OS je bez nejakych zasahu primo od vyrobce. Proto jsem taky na zacatku psal ze jsou to winXP od IBM a maji par programu (a mozna nastaveni) navic.

I kdyz mi sit z Linuxu pojede, tak to neresi problem proc to pod winXP nejede. A reinstalovat cely system s tim ze to pravdepodobne zase nepojede (kvuli IBM distribuci) se mi nechce. A davat si piratskou kopii winXP prece nebudu.
Logout (4018)|7.6.2008 15:53
Nemáš tam naisntalovaný thinkvantage acces connection a v něm nastavený nějaký podivnosti? Jiný změny pokud vím v thinkpadech (sám mám tu čest jednoho vlastnit) nejsou...
Nemáš nějaký související chyby/varování v nastavení/control-panel/nástroje pro správu/event viewer (asi prohlížení událostí)?

Dej sem výpis běžících programů z NTB - třeba tam něco objevíme.
eraser (0)|7.6.2008 16:20
Ja som 2/3 IBM/Lenovo utilitiek odinštaloval a mal som pokoj. Ten ich systém, zvyčajne WinXP SP2 a plno poinštalovaných blbostí nestojí za nič a je príčinou mnohých problémov.

S tou linux distribúciou overíš to, ktorý počítač je tvorcom týchto problémov, takže pri prvom teste budeš mat distro na oboch, potom na jednom linux a na druhom win, v tretí krok je zase opačný, takže win a na druhom linux.
Štipa (0)|7.6.2008 16:49
Ja jsem taky prave mel povypinanou vetsinu ThinkVantage vychytavek. Jenze i kdyz jsem je zase zapnul, tak Acces Connections mi nejde spusti. Prote to vytuhne. V prohlížeči událostí se po neúspěšném pingování neobjeví nic.

Jinak tady je log z hijackThis

Logfile of Trend Micro HijackThis v2.0.2
Scan saved at 16:47:10, on 7.6.2008
Platform: Windows XP SP2 (WinNT 5.01.2600)
MSIE: Internet Explorer v6.00 SP2 (6.00.2900.2180)
Boot mode: Normal

***
Logout (4018)|7.6.2008 17:03
proč tam máš klienta pro novela?
C:\WINDOWS\system32\dpmw32.exe
ty ho potřebuješ? Toho bych rozhodně zkusil vyhodit. Kdoví co tam provádí....

Taky ti tam běží vnp-ka, ta by mohla dělat problémy:
C:\Program Files\Cisco Systems\VPN Client\cvpnd.exe
Taky bych zkusit zrušit...
eraser (0)|7.6.2008 17:39
Eset je tiež kandidát... skúsil by som nudzový režim so sietou. :) Máš tam hromadu procesov, ktoré sú potencionálnymi kandidátmi pre tvoje problémy s pingom.
KEOSAN (958)|7.6.2008 17:52
Rozne problemy so sietou robi aj malware, napr. presmerovanim HOSTS, injektovanim DNS nazvov, alebo presmerovanim Winsocku.

Skusil by som vypnut DNS klienta a winsock reset:
http://windowsxp.mvps.org/winsock.htm
Štipa (0)|7.6.2008 18:45
Tak jo :). Nektery z tech procesu to je. V nouzovem rezimu to bezi. Ze me to nepadalo... :). Diky vam vsem za pomoc.
Logout (4018)|7.6.2008 19:02
Napiš pak kterej, ať jsme příště chytřejší :-)
Štipa (0)|7.6.2008 20:16
Takze je to Zone Alarmem. Po normalnim vypnuti to blokuje dal, po odinstalaci to konecne povolilo. Krome vsmon.exe mu musi bezet jeste nejaky proces nebo nevim co, protoze v nouzovem rezimu to jelo.

Kdyz se mu snazim nastavit IP, tak to nepomaha. Zvlastni ze na PC jsem s nim problemy nemel.