Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 28

Téma: Přídavný sériový port Com1

Nováček
    Registrace
    Dec 2007

Na mém novém PC není vyveden sériový port Com1.Na MB Asus P5K-E je připraven konektor pro Com1.Po zapojení kabelu přídavného Com1 do MB a vyzkoušení všech nabízených přerušení v biosu PC naběhnul pouze do úvodní obrazovky Win.XP a zatuhnul.Po vytažení konektoru ze základní desky je to stejné.PC naběhne pouze k úvodnímu obrazu XP a zatuhne.Je možné, aby toto způsobilo pouhé zasunutí konektoru přídavného portu Com1 do MB ? Děkuji
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele Petr S.
    Registrace
    Nov 2006

Jaké změny jste prováděl v Biosu PC?

Možné by to být nemělo, ale ve světě počítačů mě už teď neudiví vůbec nic :-(

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2008

Já bych řekl, že je to jen náhoda a že to tím nebude ... každopádně kdyby ano, dělají se i USB to RS232 adaptéry.

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2008

Aha, teď vidím, že jsi měnil přerušení. Doufám, že jen toho sériového portu ... doporučuji vrátit původní.

Nováček
    Registrace
    Dec 2007

Měnil jsem pouze přerušení v biosu z "vypnuto".Nakonec jsem to zase vrátil do "vypnuto".Ale nic.

Nováček
    Registrace
    Dec 2007

Nevím, zda jsem se dobře vyjádřil.PC nenaběhne.I po vytažení konektoru z desky a vrácení biosu do původního stavu.Ještě že mám starý PC.

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

A při tom laborování, nehnul jsi s nějakou komponentou? Zkontroluj celej PC, jestli všechno sedí a tak...
    Zkus taky naběhnout XP v nouzovym režimu (F8 při startu)

Nováček
    Registrace
    Dec 2007

Před naběhnutím úvodního loga W XP jsem z nabídky vybral "spustit v nouzovém režimu" a taky nic. F8 jsem nezkoušel.Není to stejné?

Starousedlík SHW Avatar uživatele kane.shw
    Registrace
    Feb 2008

Na desce CLEAR CMOS, Load Default Settings v BIOSu, případně zkus pak v BIOSu samotný COM port vypnout. Pak budem vědět, jestli je to opravdu tím serialem...

Samo toto všechno s tím vytaženým COM kabelem

Nováček
    Registrace
    Dec 2007

V PC se moc nevyznám a nevím co znamená "na desce CLEAR CMOS". Load Default Settings v BIOSu jsem provedl, žádný výsledek.Budu PC reklamovat.

Starousedlík SHW Avatar uživatele crasher.km
    Registrace
    Aug 2007

skus ještě resetovat CMOSKu jak říkal kane.shw ..... jestli nevíš jak se to dělá ,tak hledej v manuálu pod názvem clear CMOS Mělo by to pomoci ...

Nováček
    Registrace
    Dec 2007

Našel jsem Clear RTC RAM(CLRTC).This jumper allows you to clear the Real Time Clock(RTC)RAM in COMS.Vymažu tím všechno, budu umět to zase vše nastavit?

Registrace
    Nov 2006

Mrkni sem, je to hned druhý příspěvek. Vymažeš tím všechno - většinou vše ale šlape už v této základní konfiguraci, dnes se téměř o vše již stará operační systém a nenechá si do toho žádným Biosem kecat :-)

Pokud toto nepomůže, bude asi třeba přeinstalovat operační systém. Stačí provést pouhou inovaci, kdy ti vše zůstane tak, jak má. O žádná data bys neměl přijít.

Nováček
    Registrace
    Dec 2007

Tak jsem provedl reset COMSky.V nabídce stiskl F2 pro základní nastavení a opět nic.Vložil dodané CD s Win. XP znovu spustil PC a nic se nedělo.

Registrace
    Nov 2006

Kde v nabídce? Myslíš v Biosu?

Pokud chceš přistoupit k inovaci operačního systému, musíš to provést tak, že nejdřív nastavíš bootování z CD v Biosu. Máš toto nastavené? Bývá to v Advanced Bios Features, kde jako First Boot Device musí být nastaveno CD.

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední