Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 8 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 111

Téma: Grafické karty a čipsety do nb

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2008

Potřeboval bych poradit jak poznám dobrou grafiku u g-force už mám jasno ale pořád ještě nevím ce je zač nVidia quadro a jak poznám kvalitní radeonku. Jaké bych měl vybýrat čipsety při koupy nb?
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Quadro je karta pro profíky na CAD a spol, pokud nevíš k čemu je, nepotřebuješ jí. Z ATI karet (radeony) je dneska nejvýhodnější koupě 3850 či 3870 (podle financí), 3870 je o fous rychlejší než 9600GT (ale ne všude).
    Do NTB doporučuju pokud máš peníze, tak intel s plnohodnotnym core duo (aby ten procesor podporoval speedstep a tak vydržel dlouho na baterky), pokud bys měl jen na celerona, tak tam bych asi psíš uvažoval o turionu (AMD), ale ntb s turionem je málo.

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2008

Co se týká financí ma 30 až 35 tisíc víc si nemohu dovolit rád bych si na něm zahrál hry takře do core duo půjdu určitě objevil jsem tenhle acer http://www.alza.cz/notebook-acer-asp...2bn-d92282.htm
    ale poté coj jsem si o aceru a jeho servisu přečetl v jiném fóru nějak se mi do něj nechce.

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jul 2006

dobra geforce 8800m gtx 512mb je to neco jako desktopova 8800gt problem je ze se dava asi do 3 ntb za nehoraznou cenu
    seznam nic moc grafik podle vykonu 8700m gt, 8600m gt=9500m gs, 8600m gs (vsechny maj stejny jadro) 8400m gs 8400m g (tyhle dva zobrazovace bych nekupoval)

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2008

Jaký nb by jste my za již napsané finace doporučily

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

No a co s tim ntb chceš dělat, jaký vybavení potřebuješ nebo nepotřebuješ (bluetooth, Firewire, kameru, ......)

Starousedlík SHW Avatar uživatele kane.shw
    Registrace
    Feb 2008

Citace Původně odesláno od Basten Zobrazit příspěvek
    Co se týká financí ma 30 až 35 tisíc víc si nemohu dovolit rád bych si na něm zahrál hry takře do core duo půjdu určitě objevil jsem tenhle acer http://www.alza.cz/notebook-acer-asp...2bn-d92282.htm
    ale poté coj jsem si o aceru a jeho servisu přečetl v jiném fóru nějak se mi do něj nechce.
    Ty chceš kupovat "notebook" s úhlopříčkou 18,4" ???

Za ty peníze není pak už lepší klasický stolní počítač? Mnohem vyšší výkon, kapacity i větší LCD (22") už dáš dohromady za nějakých cca 26.000CZK.
    Teda samo pokud vyloženě nemáš pro takový "notebook" své důvody...

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2008

notebook potřebuji hlavně do školy ale když už jej budu kupovat tak si na něm chci zahrát i dobré hry úhlopříčka 18 není nutná ale alespoň 17 by se hodila. taky by nebylo na škodu kdyby byl nb trochu odolnější každý den ho nosím do školy vyndavám a zandavám do tašky taky aby něco vydržel.
    Naposledy upraveno uživatelem Basten: 08-06-2008 v 20:58

Starousedlík SHW Avatar uživatele kane.shw
    Registrace
    Feb 2008

a už jsi někdy denně tahal 17" notebook???

Uvědom si, že cokoli nad 15,4" je spíše notebook PŘEVOZNÝ, než přenosný

U 17" už se imho vytrácí ta hlavní přednost nb, což je snadná přenostnost.

Máš na to 35 papírů, tak to si kup za 10.000CZK kancelářský notebook (LCD 15,4") na práci do školy a za 25.000CZK si domů pořiď stolní, herní komp

Když máš ty prachy, tak imho nejlepší řešení

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Souhlas - taky žádný NTB nab 15,4" nejsou dělaný na přenášení - při každodenním chození s ním do školy by se mu to přestalo líbit a jednoho dne by odešel sám.

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2008

Já potřebuju pouze nb jelikož se nikde nezdržuji dlouze ale asi dám na vaši radu a koupím si 15'4 nic to ale nemění na tom že potřebuji výkonný nb. Co říkáte tomuhle asusu http://www.alza.cz/notebook-asus-m50...60c-d94722.htm je to 15'4 takže celkem přenosný. Ještě k tý 17 já nosim nb v batohu ne brašně to je přece jen trochu snesitelněší nemyslíte?
    Naposledy upraveno uživatelem Basten: 09-06-2008 v 12:30

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

No tendle ntb podle parametrů za tu cenu asi neni špatnej. Asusy teda nemaj dobrou pověst co se týče výdrže, ale zas takový šmejdi jako kdysi acery (prej se teď zlepšily, ale věř jim...) to nejsou. Ale zas firmy známý kvalitníma ntb nedělaj většinou modely na hraní her, takže je to imho vcelku dobrá volba.
    Jinak batoh na takhle těžkej ntb je skoro nutnost, ruka by Ti upadla :-D (sám mám taky 15,4, takže vim o čem mluvim....)

Starousedlík SHW Avatar uživatele Salamander
    Registrace
    May 2006

No, kdyz bys chtel vykonnou 15" ,doporucil bych Ti Dell XPS M1530, ktery maji momentalne v CZC http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=55688

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Hmmm - rozdíly dell ku asus.
    Asus má 4GB paměti - což je poměrně plus (obzvlášť při pomalym HDD v noteboocích se rozdíl projeví).
    GK +- stejný.
    Dell má větší rozlišení displeje, to bude + pro běžnou práci, naopak ve hrách to bude -, bude míň fps.
    Asus má čtečku karet a gigabitovou síťovku a větší disk.
    K Dellu jsou vista ultimate, k asusu "jen" home premium.
    Dell je o půl kila lehčí a o sedm tisíc dražší.

Co se týče spolehlivosti značek, tak dell je kancelářská značka, tzn. by měl mít spolehlivost lepší než asus. Navíc má dell perfektní servis. Na druhou stranu se říká, že perfektní servis má dell proto, protože bez něj by ho nikdo nekoupil - takže ten rozdíl ve spolehlivosti moc velkej IMHO nebude.
    Nevim - osobně by mi to za těch sedm tisíc víc nestálo... teda mě možná stálo, protože hry nehraju a jsem vouchilnej na velký rozlišení, ale pro ty účely co píšeš ty asi ne... Ale je to na Tobě, oba stojej za to.

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2008

Asi půjdu do toho asusu ale ještě se porozhlídnu abych neprohloupil což už se mi párkrát povedlo zejména u mp3 přehrávačů kde mi vyhořel display a na reklamaci mi řekly že je to mechanický poškození a že si za to mohu sám. Ale velice by mě zajímalo co znamená IMHO pokud to teda neni tajemství

Strana 1 z 8 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 02-04-2014, 20:42
  2. Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 08-03-2014, 18:27
  3. Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 22-05-2013, 23:46
  4. Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 29-12-2011, 14:53