Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zablokované ikony vlevo na ploše WIN XP

robkol (4)|10.6.2008 16:49
Po restartu PC se mi všechny ikony vyrovnaly do několika sloupců na levé straně plochy, nahoře se objevil nápis " Neurčený" , ikony nelze ručně nikam přesunout a nejsou přístupné volby ( po pravém kliku na ploše a Seřadit ikony ) :

- Zobrazit ve skupinách
- Rovnat automaticky
- Zrovnat k mřížce - tato je zaškrtnutá

výše uvedené volby jsou vyšeděné-tedy nepřístupné
Nemá někdo nápad co s tím ????
Prosím o radu.
Děkuji.
astec (1823)|10.6.2008 17:25
Co jsi dělal naposled? Nemaš nainstalovane nějaké správce pochy, doplňky Windows? Situace je stejná v nouzovém režimu? Když s epřihlášíš jako admoinistrator dělá to co? Když vytvoříš nový účet co to dělá, Chová se to stejně i na jiném uživateli???

Vypadá to na poškozený účet uživatele
robkol (4)|10.6.2008 19:13
[QUOTE=astec;131021]Co jsi dělal naposled? Nemaš nainstalovane nějaké správce pochy, doplňky Windows? Situace je stejná v nouzovém režimu? Když s epřihlášíš jako admoinistrator dělá to co? Když vytvoříš nový účet co to dělá, Chová se to stejně i na jiném uživateli???

Vypadá to na poškozený účet uživatele[/QUOTE]

Jo to máš asi pravdu.
Naposled jsem nedělal nic speciálního , jen jsem restartl PC po nějakém vytuhnutí ??

Už jsem se s tím dost natrápil, zkusil jsem všechno možné a skoro jsem si na ty rozhašené ikony zvyknul.

Takže : v administrátorském účtu je vše OK, když vytvořím nový účet je taky vše OK ( zřejmě nejjednodušší řešení - založit nový účet a vytvořit ikony znovu ) , Spybot ani NOD32 nic nenalezli. Bod obnovení jsem zkusil - 2dny a 4 dny zpět a opět špatně.
Mám k dispozici mirror disku před chybou, takže pokud je nastavení ikon k jednotlivým účtům v nějakém souboru ( ale v jakém ??? ) tak bych ho mohl z mirroru nakopírovat zpět a mělo by to být OK ne ?
Logout (4018)|10.6.2008 19:43
No, registry jsou ntuser.dat v adresari daneho profilu - tak bych zkusil to, nebo celej adresar profilu.
gobly (153)|10.6.2008 19:58
Ja bych se s tim nestval.. win si obcas dela co chce. Me se uz taky hodnekrat stalo ze se mi v nejakem ucte zablokoval napr.:kos, tento pocitac, apod. Vsetcko se zatim ale dalo vyresit novym uctem. Kdyz uz to nepomohlo tak pomohl reinstal winu (to te ale snad neceka :-D). Jak rikam udelal bych novy ucet nastavil dle libosti a melo by to jet OK. ;-)
robkol (4)|10.6.2008 20:41
[QUOTE=Logout;131037]No, registry jsou ntuser.dat v adresari daneho profilu - tak bych zkusil to, nebo celej adresar profilu.[/QUOTE]

Zkusím ten soubor a kde najdu adesář daného profilu ? ( Sorry, pokud je to blbý dotaz. )
astec (1823)|10.6.2008 22:16
[QUOTE=robkol;131064]Zkusím ten soubor a kde najdu adesář daného profilu ? ( Sorry, pokud je to blbý dotaz. )[/QUOTE]

Adresář danného profilu \documents and settings\xxxx

xxxx=přihlašovací jméno. Jsou tam skryté adresáře..

ten dat soubor je soubor, kde jsou uloženy registr. Jestli chceš reinstal tak s ním manipuluj...
je v adresáři kde je profil, potom local service......

Vyprdni se na to. přetahni si osah vadného profilu do nového a neřeš to
robkol (4)|16.6.2008 10:00
Všem děkuji za snahu pomoci.
VYŘEŠENO
- založil jsem nového uživatele , do kterého jsem překopíroval plochu s ikonami z původního uživatele
- musel jsem nastavit Outlook ( možná lze nějak přenést nastavení ? ), zprávy, kontakty atd. jsou samozřejmě v souboru *.pst, takže ten jsem přesunul do adresáře nového uživatele.
- překopírovat adresář Dokumenty do nového uživatele - s tím souvisí i ev. změna konfigurace zálohovacího programu
- nainstalovat některé programy ( např. Spybot - asi se instaluje jen pro konkrétního uživatele ? )
- nastavit programy Po spuštění

A hotovo - vše jede jak má.
astec (1823)|16.6.2008 15:32
[QUOTE=robkol;132632]Všem děkuji za snahu pomoci.
VYŘEŠENO
- založil jsem nového uživatele , do kterého jsem překopíroval plochu s ikonami z původního uživatele
- musel jsem nastavit Outlook ( možná lze nějak přenést nastavení ? ), zprávy, kontakty atd. jsou samozřejmě v souboru *.pst, takže ten jsem přesunul do adresáře nového uživatele.
- překopírovat adresář Dokumenty do nového uživatele - s tím souvisí i ev. změna konfigurace zálohovacího programu
- nainstalovat některé programy ( např. Spybot - asi se instaluje jen pro konkrétního uživatele ? )
- nastavit programy Po spuštění

A hotovo - vše jede jak má.[/QUOTE]

Šikovnej, řeším to takhle standartně. Na ten Outlok prý existoval nějakej postup, něco jsem zkoušel ale nic. Jednalo se o přenesení pravidel a tak?