Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 6 z 6

Téma: Nejde zformátovat SATA 3.0 Gb/s disk přes řadič na NTFS!

Nováček
    Registrace
    May 2006

Potřebuju poradit. Mám Serial ATA 3.0 Gb/s disk 250GB WD2500KS připojen přes PCI SATA řadič v počítači. Systém všechno v pohodě rozezná, nainstaluje ovladače, všechno úplně ideálně. Jenže nejde zformátovat ten disk. Zkoušel jsem přes správce disků na něm vytvářet různé oddíly a nic nepomáhá, vždy proběhne celé formátování a při 100% napíše že operace formátování se nezdařila. Zkoušel jsem to i přes instalátor WinXP, i přes příkazový řádek, přes tento počítač a nic. Dokonce jsem zkusil i low-level format disku - ten proběhl v pořádku, ale disk stále nejde zformátovat. Převedl jsem jej dle přání WinXP na dynamický svazek a taky nic. Zkoušel jsem i pomocné utility od WD (data lifeguard tools, wd diagnostics - oboje prošlo v pohodě - žádné chyby). Nepochopitelně šel disk zformátovat jako FAT32 (jeho první partition - 60GB) i když pokud vím tak FAT32 má podporovat jen do 32GB partition? totéž i druhý a třetí partition po 30GB v pohodě, ale 117GB zbývajících už na FAT32 nejde (jedině zase rozdělit na menší). Jenže já nechci mít disk rozdělený na 8 x 30GB partition typu FAT32... tak to mám teď a funguje to, ale není to nejlepší řešení. Formátování nebo konverze na NTFS havaruje vždycky. Nevíte co s tím? Nevypadá to na chybu hardware, spíš nějaký problém s nastavením. Díky
    Odpovídat lze po přihlášení

eraser

S týmto problémom som sa už stretol, resp. o ňom počul. V tvojom prípade by som vyskúšal prepnúť disk do režimu SATA 1.5 Gb/s.

Nováček
    Registrace
    May 2006

Díky za radu, ale bohužel, disk je najumperovaný tak aby běžel v SATA/150 režimu, takže v tomhle problém nebude. Nějaký další nápad?

eraser

Ten tvoj Windows XP obsahuje už integrovaný Service Pack?

Nováček
    Registrace
    May 2006

Ano mám tam integrovaný SP2

eraser

V takomto prípade mi neostáva iné, než ti poradiť spôsob, akým by som skúsil zistiť, čo tomu je.

1. skús si zohnať iný SATA disk a vyskúšať ho u seba naformátovať na NTFS systém súborov.

2. ten tvoj disk napoj na SATA radič, najlepšie integrovaný na doske a skús ho naformátovať tam, čiže na inom PC.

Význam týchto dvoch testov je určite jasný, takže ho netreba viacej komentovať.

Podobná témata

1. USB disk pro videorekordér (NTFS na FAT32)
    Od bluenite38 v sekci Storage (úložná zařízení)
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 24-07-2013, 19:53
  2. Diskové řadiče: SATA II PCI řadič vyplatí se?
    Od webster350 v sekci Storage (úložná zařízení)
    Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 28-11-2008, 15:55
  3. flash disk-ntfs format
    Od fruti v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 10-09-2008, 12:30
  4. 3,5" HDD SATA: Jak zformátovat SAMSUNG 750GB, SATA II NCQ, 32MB?
    Od Georg2 v sekci HDD, boxy, SSD
    Reakcí: 19
    Poslední příspěvek: 22-07-2008, 08:50
  5. Nejde Sata Disk
    Od tomco3131 v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 27-05-2008, 14:10