reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

chlazení a odhlučnění disků a mechaniky

honimrek04 (6)|13.6.2008 13:29
dostal jsem takovou ideu chladit a odhlučnit disk a mechaniku pomocí silikonu...
nápad je takovej, že celej disk/mechanika se pomocí nějakého postupu "oblepí" silikonem, silikon je relativně dobrej tepelnej vodič tak by to mohlo i fungovat..
co myslíte??máte někdo nějaké podobné zkušenosti??
Maxtor (321)|13.6.2008 13:34
[quote=honimrek04;131810]..silikon je relativně dobrej tepelnej vodič tak by to mohlo i fungovat..[/quote]
A tohle ti prosimte rekl kdo.. :stupid ..tomu, co jsi prave popsal, by se dalo rici maximalne tak tepelna izolace..
crasher.km (919)|13.6.2008 15:18
silikon je dobrej tepelnej izolant-proto se používá do mezer baráků ,aby to zateplil :D jinak je taky celkem pevný,takže by to stejně vibrovalo ...
johny__g (6387)|13.6.2008 15:21
A jaký silikon jsi měl na mysli? Existují opravdu silikony se zvýšenou tepelnou vodivostí (které obsahují speciální plniče aby se zajistila ta tepelná vodivost, většinou oxidy hliníku nebo bóru), ale ta se pohybuje v řádu jednotek až (maximálně) desítek W/m.K. Srovnej si to s vodivostí hliníku nebo mědi a zjistíš že i ten silikon je pořád celkem slušný tepelný izolant. Tyhle tepelně vodivé polymery se používají většinou ve formě fólií s tloušťkou v desetinách milimetru, třeba jako podložky pod výkonové tranzistory. Pokud by jsi obalil disk několikacentimetrovou vrstvou (míň by asi nemělo smysl, když to má tlumit hluk) tak ho parádně uvaříš.
Viděl jsem i něco, co se jmenuje teplovodivá pryž, nevím co přesně v tom bylo ani jakou to mělo tepelnou vodivost, ale bylo to docela drahé. To už je levnější Silentmax.
dEvilPS3 (50)|24.7.2009 20:31
Pro HDD muzes pouzit ramecky s heatpipe a ulozit je do ramecku s gumovymi uchyty a strany bocnic vystlat specialni latkou pohlcujici hluk (da se pouzit i koberec:). Oblepeni HDD tim co jsi psal bych nedoporucoval, uvaris ho :)
fanynek (2048)|24.7.2009 23:28
Honimreku, pověs ten disk na kvalitní leteckou gumu přímo do proudu vzduchu z Intake a budeš ho mít skvělě odhlučněnej a chlazenej za nejmenší možný peníz.
Pak už přichází na řadu odhlučňovací boxy, spešl zavěšení a chladiče, za který bych peníze fakt nevyhazoval, pokud nejsi opravdu náročný a vyžadující absolutní ticho.
johny__g (6387)|24.7.2009 23:33
Pánové, možná by vás mohlo zajímat datum toho příspěvku - já myslím že víc jak po roce to Honimírek už vyřešil.
fanynek (2048)|24.7.2009 23:35
:mistake Ty voe, já na to skočil. Proč se vždycky nepodívám, jestli jsem nenaběhl nějakýmu vyhrabávači mrtvol? :mistake