Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

W98 jako filleserver a print server

astec (1823)|13.6.2008 21:17
Dříve než popíšu problém bych chtěl říci, že popisované řešení je konečné a neměnné. Jedná se mi o pomoc a ne o odpovědi typu proč......

V jedn= firmě je na PC nainstalován OS W98 se všemi myslitelnými aktualizacemi. Na tom PC je nainstalována tiskárna HP 1010 jako sdílená. Dále je tam nainstalován DOS účetní program a jeden WIN. DOS program je ve sdílené složce. Dále jsou ve firmě další stroje, OS WIN XP Pro SP2,SP3, které tisknou na této sdílené tiskárně, případně ze sdíleného adresáře spouši programy. Toto řešení bylo funkční, bez jakýchkoliv problémů. Jeden den ráno nastaly tyto problémy. Po vytištění 1 někdy více stránek z klientské mašiny se objeví hlíška že tiskárna je nedostupná (ve správci tiskáren) a přestane jít sdílení adresářů s tím, že uživatel nemá práva. ping jde. Pomůže restartovat mašiny. pak je klid, tiskne se až znovu. Nemohu reinstalovat W98, je vytvořen jedene společný uživatel s heslem pro všechny stanice.

síťovka vyměněna, tiskárna přeinstalovana
Takže kdyby Vás něco napadlo....
KEOSAN (958)|13.6.2008 21:46
Odinstalovat a znovu nainstalovat "zdielanie klientov v sieti microsoft".
Skusil by som neoficialny servicepack pre Win98SE...
http://www.winpack.org/download.php

plus v BIOSe prepnut na ECP, ci EPP mod. Taktiez skusit rozne verzie, mozno aj starsie - ovladacov pre tlaciaren. A vyberat tlaciaren starsiu, ci so stabilnymi ovladacmi.

Inac nechapem dovod, preco neist do reinstalacie ? Staci cisto reinstalovat a znovu vytvorit uzivatela. Ak sa nevie heslo, tak vytvorit noveho uzivatela a toho nastavit aj na staniciach.
astec (1823)|13.6.2008 21:54
[QUOTE=KEOSAN;131967]Odinstalovat a znovu nainstalovat "zdielanie klientov v sieti microsoft".
Skusil by som neoficialny servicepack pre Win98SE...
http://www.winpack.org/download.php

plus v BIOSe prepnut na ECP, ci EPP mod. Taktiez skusit rozne verzie, mozno aj starsie - ovladacov pre tlaciaren. A vyberat tlaciaren starsiu, ci so stabilnymi ovladacmi.[/QUOTE]

SP od duckdaffyho mam. Skvela prace od kluku.. To sdileni jsem ted zkusil a nepomohlo, ECP a EPP by řešilo jen tu tiskárnu. Ale každopadne zkusim. Prostě když tisknou, tak se rozdrbou síťové funkce.
KEOSAN (958)|13.6.2008 22:08
Neni ta tlaciaren USB2 a este k tomu HOST based /GDI/ ? Ved to je uplne nevhodne pre DOS. Asi najvacsi problem budu tie ovladace tlaciarne.

Ak pre DOS, tak nieco s PCL jazykom. Pozriet sa este, ci je v nastaveni tlaciarne pouzivany tlacovy procesor WinPrint, alebo nejaky HP ovladac, pripadne ci miesto modu tlace RAW, tam neni zapnute NT EMF.

Taktiez u sietovej tlaciarne, ak je nedostupna, moze to znamenat jedno - problem s portom. Ak je to USB tlaciaren, tak problem so stabilitou napajania USB portu, zdrojom, maticnou doskou. Pripadne kompatibilita radica USB2 vs USB1 port.
Nebolo by zle pozriet zostavu, zdroj, ci nema vydute kondiky, skusit iny port, ci nejaky kompatibilny PCI USB/USB2 radic. Len nie radice s VIA cipsetom.
astec (1823)|13.6.2008 22:12
[QUOTE=KEOSAN;131973]Neni ta tlaciaren USB2 a este k tomu HOST based /GDI/ ? Ved to je uplne nevhodne pre DOS. Asi najvacsi problem budu tie ovladace tlaciarne.

Ak pre DOS, tak nieco s PCL jazykom. Pozriet sa este, ci je v nastaveni tlaciarne pouzivany tlacovy procesor WinPrint, alebo nejaky HP ovladac, pripadne ci miesto modu tlace RAW, tam neni zapnute NT EMF.

Taktiez u sietovej tlaciarne, ak je nedostupna, moze to znamenat jedno - problem s portom. Ak je to USB tlaciaren, tak problem so stabilitou napajania USB portu, zdrojom, maticnou doskou. Pripadne kompatibilita radica USB2 vs USB1 port.
Nebolo by zle pozriet zostavu, zdroj, ci nema vydute kondiky, skusit iny port, ci nejaky kompatibilny PCI USB/USB2 radic. Len nie radice s VIA cipsetom.[/QUOTE]


Hmm tak jsi dosel ke stejnemu nazoru, ze to bude asi USB... Zkusim řadič do PCI. Ale až zítra. Už bych vraždil. Díky
Logout (4018)|13.6.2008 23:09
Já bych doporučoval todle. Stáhni si nějakou tiskárnu typu fineprint nebo něco takovýho a zkus ji nasdílet a tisknout do ní. Pokud to půjde, je to HW problém, pokud to nepůjde, je to někde v SW.
eraser (0)|14.6.2008 01:05
Prípadne vyskúšaj nejakú inú tlačiareň, ak máš po ruke... Pokiaľ sú počítače v TCP/IP sieti, tak by som asi kúpil za liter [odkaz, pro zobrazení se přihlaste], a tým by bola tlačiareň zdielaná nezávisle od daného OS, no a taktiež by nemusela byť zapnutá daná mašina. A potom môžeš tlačiť aj z Linuxu alebo Macu. :)

Ešte dodám malú spomienku na tlač z DOS programov pod Windows, tú dobu si veľmi dobre pamätám. Jedno nemenovné účtovníctvo na to využívalo vlastnú Win utilitku, ktorá monitorovala vyhradenú zložku, do ktorej zapisovalo DOSové účtovníctvo výstupy, takže tlač prebiehala cez Win rozhranie, takže nebol problém s ľubovolnou funkčnou tlačiarňou, ktorá bola inštalovaná a sprevádzkovaná v prostredí Win9x/ME, či NTs.
mech13 (5526)|14.6.2008 01:17
predpokladam ze ta masina nebezi nonstop, ale jen pro jistotu: W98 nejsou vhodne pro dlouhodoby provoz, maji nejaky bug ze nevydrzi bezet delsi dobu vkuse. ale mam pocit ze to bylo az v radu tydnu (neco se mi plete 48dni, ale mozna to je blbost)

OT: a neda mi to nenapsat, to co si vsichni mysli (a urcite i autor): je to silene reseni:D asi nejaky zvlastni nutny HW bez novsich ovladacu co?
astec (1823)|14.6.2008 08:40
[QUOTE=eraser;131997]Prípadne vyskúšaj nejakú inú tlačiareň, ak máš po ruke... Pokiaľ sú počítače v TCP/IP sieti, tak by som asi kúpil za liter [odkaz, pro zobrazení se přihlaste], a tým by bola tlačiareň zdielaná nezávisle od daného OS, no a taktiež by nemusela byť zapnutá daná mašina. A potom môžeš tlačiť aj z Linuxu alebo Macu. :)

Ešte dodám malú spomienku na tlač z DOS programov pod Windows, tú dobu si veľmi dobre pamätám. Jedno nemenovné účtovníctvo na to využívalo vlastnú Win utilitku, ktorá monitorovala vyhradenú zložku, do ktorej zapisovalo DOSové účtovníctvo výstupy, takže tlač prebiehala cez Win rozhranie, takže nebol problém s ľubovolnou funkčnou tlačiarňou, ktorá bola inštalovaná a sprevádzkovaná v prostredí Win9x/ME, či NTs.[/QUOTE]

JJ prinserver už mám koupenej, nakonfigurovanej a připravenej. Tu utilitku používám,protože to účetnictví je ve Fandu a ona to přímo obsahuje. Potom ještě existuje utilitka dosprint. Dobrá spolehlivá. Používají ji třeba f. Unicos Klatovy do svého programu na mzdy.
astec (1823)|14.6.2008 08:45
[QUOTE=mech13;132003]predpokladam ze ta masina nebezi nonstop, ale jen pro jistotu: W98 nejsou vhodne pro dlouhodoby provoz, maji nejaky bug ze nevydrzi bezet delsi dobu vkuse. ale mam pocit ze to bylo az v radu tydnu (neco se mi plete 48dni, ale mozna to je blbost)

OT: a neda mi to nenapsat, to co si vsichni mysli (a urcite i autor): je to silene reseni:D asi nejaky zvlastni nutny HW bez novsich ovladacu co?[/QUOTE]

To řešení není šílené to je na ránu klackem..... V té firmě mají totiž jednu paní. inženýrka emonomie a ona tomu rozumí.... Ten počítač s W 98 je totiž u ní..... je v case pěkně vytuněným, (teď skutečně bez ironie), ale hlavně ví co kdo tiskne, má prostě přehled. S tou dobou provozu to maš pravdu, mám pocit že se skutečně jednalo o tak nějaký násobek něčeho. To je upřesnění co? . Mněli tam chybu padali jim tuším síťové funkce. Ale ta mašina se na noc vypíná.


P.S. Víš proč ženy když má své dny vaří oběd v 7 hrncích????? Nevíš????

PROTOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO.
:D :D
astec (1823)|14.6.2008 08:50
[QUOTE=Logout;131986]Já bych doporučoval todle. Stáhni si nějakou tiskárnu typu fineprint nebo něco takovýho a zkus ji nasdílet a tisknout do ní. Pokud to půjde, je to HW problém, pokud to nepůjde, je to někde v SW.[/QUOTE]

Hele at dělám co dělám asi něco blbě. Pár jsem jich zkoušel, fineprint a tak, nainstaloval na W98, nasdílel. XP je našla ale nějak s nima nekomunikuje. Budu laborovati dále. Podotýkám tuto pyrotechničinu testuji doma na jiných pc s jinou HW konfigurací.
KEOSAN (958)|14.6.2008 18:36
[QUOTE=mech13;132003]predpokladam ze ta masina nebezi nonstop, ale jen pro jistotu: W98 nejsou vhodne pro dlouhodoby provoz, maji nejaky bug ze nevydrzi bezet delsi dobu vkuse. ale mam pocit ze to bylo az v radu tydnu (neco se mi plete 48dni, ale mozna to je blbost)

OT: a neda mi to nenapsat, to co si vsichni mysli (a urcite i autor): je to silene reseni:D asi nejaky zvlastni nutny HW bez novsich ovladacu co?[/QUOTE]

To sa tykalo tusim win98 first edition a boli na to zaplaty.
Tiez este jednu masinu nonstop prevadzkujem :D Ale uz je v plane na nahradu.
Vlastne dve. Ta druha ide skoro nonstop ako merak + desktop.
astec (1823)|16.6.2008 18:46
Tak pánové nic nepomohlo. vymněnil jsem i kabeláž, nadával, sliboval. Nevíte o nějakém stromu kde bych se šel pověsit. Ty mašiny se mi snad smějou.
KEOSAN (958)|16.6.2008 18:56
Co tie USB porty ? Ak je to starsia doska, dal by som tam iba PCI USB1 kartu. Ak "novsia", co ma uz PCI 2.2 reviziu slotov, tak PCI USB2 radic s cipsetom NEC /nie VIA, tie niekde chodia, niekde robia problemy/.

Aka je to zostava, aka konfiguracia mobo, ake radice ma USB /vyrobca/ ?
astec (1823)|16.6.2008 19:03
[QUOTE=KEOSAN;132787]Co tie USB porty ? Ak je to starsia doska, dal by som tam iba PCI USB1 kartu. Ak "novsia", co ma uz PCI 2.2 reviziu slotov, tak PCI USB2 radic s cipsetom NEC /nie VIA, tie niekde chodia, niekde robia problemy/.

Aka je to zostava, aka konfiguracia mobo, ake radice ma USB /vyrobca/ ?[/QUOTE]

Řadičů jsem vyskoušel několik.... A prd. Odcházím do houští se opít