reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

problém s integrovaným síťovým adaptérem

_Erased (3)|17.6.2008 20:25
dobrý den,
mám problém s nalezením integrované síťovky. základní desku mám K7N2 Delta2-Series a ať se snažim jak se snažim,nemůžu na ní síťovku najít. zkoušel jsem samozřejmě instalační cd se všemi drivery,manuální vybírání ovladačů z cd přes Přidat hardware,stahování nejnovějších ovladačů přímo od výrobce,ale nic ji nenajde. Na CD byli ovladače realtek,které se sice nainstalovaly,ale nefungovaly. v manuálu je síťový adaptér popsán takto:

On-Board 10/100/1000(Optional) Ethernet
- A 802.3 NVIDIA MAC for 1000 BASE-T/100 BASE-T/10 BASE-T Gigabit/Fast Ethernet/Ethernet
- RGMII for Gigabit/Fast Ethernet/Ethernet (Gigabit MCP south bridge)
- MII for Fast Ethernet/Ethernet (RAID MCP south bridge)

podle rad přátel jsem zkoušel taky hledat viry,taky bez výsledku
neví někdo co s tím? předem dík za pomoc
astec (1823)|17.6.2008 20:27
Máš ji povolenou v BIOSU??? Chodila někdy? Co ukazuje správce zařízení?
_Erased (3)|17.6.2008 20:44
v BIOSu povolená je, dřív jsem jí nezkoušel, a ve správci zařízení mám v síťových adaptérech jenom USB ADSL WAN Adapter (modem) a pak v dalších zařízeních "Jiný most na sběrnici PSI" (to nevim co je,mám to tam od instalace OS a nepodařilo se mi na to najít žádné ovladače) a "USB Device" (tiskárna)
Jiziii (796)|17.6.2008 20:51
No jestli je to nová deska tak bude asi špatná bo se porouchala. Mě jednou taky nefungovala sítovka( přídavná) ale Windows ji detekovali ale nepoznali co je zač.
Já bych to reklamoval pokud je nová
pavel_p (993)|17.6.2008 20:56
Zkus nainstalovat ovladače k chipsetu. Najdeš na stránkách http://www.nvidia.com Legacy/nForce12series/winxp/english, pokud nenajdeš "Please try again at a later time. Sorry for the inconvenience."
Jizii: moc nová ta deska nevypadá http://www.msicomputer.com/product/p_spec.asp?model=K7N2_Delta2_Platinum&class=mb, hádám jí čtyři roky
Jiziii (796)|17.6.2008 21:02
no já sem byl línej si to nanetu hledat no ale pokud je ta deska dobrá tak by měla aspon tu sitovku najít i kdyby síťovka nefungovala
|Mio| (1333)|18.6.2008 09:08
U chipsetu NVIDIA je sitovka mapovana softwarove (ovladaci), proto nejsou-li nainstalovane ovladace zakladni desky, idealne v posledni verzi, tak se zadne zarizeni ani neobevi.

Doporuceny postup:
- stahnout nejnovejsi ovladace k dane desce od vyrobce nebo ze stranek nvidie
- odinstalovat stavajici ovladace
- restart
- instalovat nove ovladace se vsemi jejich castmi (pri instalaci zaskrtle ovladace vseho)
- restart
JonnyC (124)|18.6.2008 12:03
Mel jsem taky K7N2 Delta desku a byla tam urcite sitovka z chipsetu (nForce 2) a ne realtek, realtek tam budes mit tak integrovanou zvukovku.

Ovladace by mely byt spolecne s ovladaci chipsetu jak uz psali prede mnou. Ty jsi z toho CD dodaneho k desce nainstalovat zkousel?
_Erased (3)|18.6.2008 12:14
takže problém byl v dodávaných ovládačích k chipsetu.stáhl jsem nejnovější od výrobce a už je vše v pořádku.když jsem pak kontroloval ovladače na cd k desce,chyběl tam ethernet controller nebo tak něco,takže hádám že to bylo tím. díky za pomoc
-HoNY- (557)|21.6.2008 20:47
Nevím jak teď, ale nejstabilnější a ovladače pro nForce 2 4.24. U novějších nebo jiných se můžou objevit problémy s řadičem disku. Poslední ovladače nemají optimalizace pro tyto starší chipsety.
pcmaker (354)|21.6.2008 22:30
[quote=-HoNY-;134393]Nevím jak teď, ale nejstabilnější a ovladače pro nForce 2 4.24. U novějších nebo jiných se můžou oběvit problémy s řadičem disku. Poslední ovladače nemají optimalizace pro tyto starší chipsety.[/quote]

Ovladace pro radic disku doporucuji vubec neinstalovat, jak u starych, tak u novych chipsetu nVidia, jsou s nimi jen problemy (pocitac zustava viset=aplikace neodpovida atd.)