reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Sestavit sám nebo nechat v obchodě?

AlAhmed (47)|27.6.2008 14:24
Ale to je enom OEM verza k novému komplu, ne? Krabicová je myslím dražší
Zeus(CZ) (318)|27.6.2008 14:28
to je fakt, jestli máš starší PC s možností blízkého upgradu, tak se OEM nevyplatí, ale přiznejme si, že ani krabicové verze nejsou TAK STRAŠNĚ drahé ... (na druhou stranu uznávám, že třeba 6.000,- Kč bych za Vistu Ultimate nedal, to bych radši šel do nelegální ...)
AlAhmed (47)|27.6.2008 14:35
Pro chudého studenta to néni zrovna najlepší investica, stejně je minimální šanca že dojdů na to, že máš nelegální, tak o nic neide, možná si origo porídím až někedy s novým komplem
Zeus(CZ) (318)|27.6.2008 14:58
Nu, skončeme to pomalu :-). Mně dali rodiče za vysvědčení dva tisíce na Vistu (chtěli, abych ji měl na novém PC legální), tak jsem to rád přijal. Jinak jsem měl připraveny (blíže neurčené) pirátské verze, ale takhle ...

Sám bych si ji za své peníze nekoupil, ale takhle jsem nic neřešil, cenově jsou podle mě výhodně, a u nového PC se podle mě legální software hodí (legální OS ...)
Dojigiri (1629)|27.6.2008 15:02
To stejně musela vymyslet nějaká hovězí hlava, nalepovat štítek na case. Oficiálně je přece i OEM licence vázaná na HW s možností částečných upgrade (a už vůbec neni vázaná výhradně na case, ale nalepením štítku se tak de fakto stane). Štítek na case fakt nalepenej nemám, i když bych měl mít. Je taky samozřejmě řešení nalepit to přes isolepu, jak jsem to už viděl, aby to šlo snadno sloupnout, ale to si myslím že se stejně oficiálně nesmí.

Mmch. taky jsem dělal správu sítě a v PC učebně ve škole takto škola přišla v době kdy jsem tam byl o 2 licence tehdy ještě na W98SE - byly poctivě nalepený, takže si je někdo ze studentů sloupnul a "zlegalizoval" si domácí systém. Ve škole se pak problém neřešil, prostě systém se tam nechal a nikdo se o to dál nestaral (a já za to odpovědnost neměl, byl jsem tam na civilce, takže jsem oficiálně vůbec nic s počítačema společnýho neměl, tak jsem to neřešil :) - akorát tam pak trochu přituhnul režim, tj. už nebyly učebny volně přístupný o přestávkách, ale jenom ve vyhrazených hodinách a jenom když tam někdo (většinou já) byl, jinak byly dveře zavřený a nikdo neotevřel - dost často jsem neotevřel ani když jsem tam byl pokud jsem měl hodně práce a nestíhal bych kontrolovat učebny). Prostě je to <|>vina.

Stejně tak si představte, že to budete mít nalepený ve firmě na PC a nezjištěný spolupracovník si to sloupne na doma. Firma pak nejspíš bude vymáhat náhradu z vás, předpokládám. Kromě toho jak jsem slyšel při případný kontrole je stejně potřeba předložit doklad o koupi společně s PC, takže k čemu tam ten nalepenej štítek je :(
Zeus(CZ) (318)|28.6.2008 20:40
TAK
JSME
TO
SESTAVILI !!!!!!!

Máme sestaveno, nainstalováno Vistu i pár ostatních software, hodnocení hardwaru ve Windows Vista 5,9 bodů :-)

Vše je výborné (ještě teda chybí nainstalovat chladič grafiky, tu jsme zatím chtěli otestovat, jestli vůbec funguje (abychom to nezprasili chladičem) - s tím defaultním je neuvěřitelně horká.

MOC VÁM VŠEM DĚKUJU ZA POVZBUZOVÁNÍ A RADY (a za návod ;-)), vyplatilo se mi to, sestavovali jsme to celej den, a byla to sranda ...

Ještě doplním fotky a screeny.

Bez Vás bych to nikdy nedokázal, máte můj doživotní vděk (reputační body můžu udělovat holt jen po jednom :-))

Z.
SamecP (1751)|28.6.2008 20:43
Tak vidíš,že to šlo.Na věku nezáleží jak sme řešili na první stránce.Gratuluju..:thumb
Zeus(CZ) (318)|28.6.2008 20:49
[QUOTE=SamecP;136702]... jak sme řešily .....:thumb[/QUOTE]

Já si to nemůžu odpustit, vděčný jsem moc, udělil jsem i bodík, takže mě nepovažuj za rejpala, ale prostě bych rád uvedl na pravou míru, že nejsem dívka :-) :-) :-) (to bylo hezké souvětí)

Ne, fakt, díky moc všem !!!
SamecP (1751)|28.6.2008 20:54
Tak jsem si to opravil.Holt píšu co nejrychleji a nepřemejšlim...:stupid
husky14 (4214)|28.6.2008 22:25
[QUOTE=Zeus(CZ);136701]TAK
JSME
TO
SESTAVILI !!!!!!!
[/QUOTE]Já to věděl hned, že to dáte dohromady.... ;)

Btw. máš teď super podpis :thumb
Zeus(CZ) (318)|30.6.2008 15:28
Tak, mám tu pár otázeček (abyste se nenudili) a taky fotky svého nového PC.

Nejdřív teda fotky:

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste] [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

To je moje skříň, nevím moc, jak a co tam vyfotit, tak tady je fotka toho hlavního - vnitřku (kdyby někoho zajímala skříň, na Googlu jsou přece fajn fotky, ne?). Možná si všímáte, že tam chybí Accelero S1 (+Turbo Module). To je tím, že se nám ho nepovedlo nainstalovat, bylo to způsobeno šroubovákem, který byl prostě moc velký (a těma malýma to nešlo). Už jsme si šroubováčky dopůjčil a zítra to zkusím sestavit :-)

Pro představu; tyto šroubečky nám dělaly problém:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Jinak tady je fotka ze systému, je tam Vista hlavní info + hodnocení systému, výsledek 3DMarku06 a CPU-Z a GPU-Z. S tím souvisí jeden PROBLÉM!!! Už jsme si to našel na zahraničních fórech, ale nerozumím tomu :-) ... CPU-Z mi ukazuje u mého CPU (Q9450, 2,66 GHz má mít) jen 2,0 Ghz. Prý nějaká šetřící funkce. Hmm ... Snad to neovlivnilo ty výsledky 3DMarku atd. ...

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]


Takže moc prosím:
- tipy ohledně montáže Accelera, vypadá to, že ho tu mají úplně všichni (podle fotek Vašich sestav z jiných sekcí)
- co s tím CPU? Je OK, mám přenastavit (+jak :-))?

- mám ještě docela dost problémů (problémečků) s Vistou. Mám je dát do sekce Windows, ať tu nedělám na fóru bordel, nebo můžu sem?

Moc děkuju a hezké prázdniny (kdo je máte),
Z.
cool.user (2822)|30.6.2008 15:37
[QUOTE=Zeus(CZ);137231]Jinak tady je fotka ze systému, je tam Vista hlavní info + hodnocení systému, výsledek 3DMarku06 a CPU-Z a GPU-Z. S tím souvisí jeden PROBLÉM!!! Už jsme si to našel na zahraničních fórech, ale nerozumím tomu :-) ... CPU-Z mi ukazuje u mého CPU (Q9450, 2,66 GHz má mít) jen 2,0 Ghz. Prý nějaká šetřící funkce. Hmm ... Snad to neovlivnilo ty výsledky 3DMarku atd. ...[/QUOTE]

Tve auto taky muze dosahovat az xxxx otacek, ale pritom na volnobeh jede na xxxx otacek. Proste kdyz neni potreba vykon, cpu se podtaktuje.


[QUOTE=Zeus(CZ);137231]Takže moc prosím:
- tipy ohledně montáže Accelera, vypadá to, že ho tu mají úplně všichni (podle fotek Vašich sestav z jiných sekcí)[/QUOTE]

Sundas chladic, vrazis accelero a to je vse. Pokud mas 4850, tak bych doporucoval koupit nejakou dalsi sadu chladicu pameti, jelikoz je potreba chladit napajeni (takovejch 8 malejch cernejch svabu uplne na konci karty, uprostred), respektive ty originalni pasivky na tom prd drzi, ja to vyresil tak, ze sem na ty cerny smejdy nalepil teplovodivou nalepku z puvodniho chladice a na to prilepil dva pasivky puvodne urcene na pameti.

[QUOTE=Zeus(CZ);137231]- co s tím CPU? Je OK, mám přenastavit (+jak :-))?[/QUOTE]
Nic, funguje, jen si zkontroluj v biosu jestli je povolenej maximalni nasobic (mi obcas gb nastavi jen nejakej vychozi, pomerne malej misto maximalniho)

[QUOTE=Zeus(CZ);137231]- mám ještě docela dost problémů (problémečků) s Vistou. Mám je dát do sekce Windows, ať tu nedělám na fóru bordel, nebo můžu sem?[/QUOTE]
Jo

edit: osobne bych misto turbomodulu radsi na accelero dal jednu 12cm vetrak a pripevnil stahovaci paskou.
r34ktor (7477)|30.6.2008 15:39
[QUOTE=Zeus(CZ);137231]CPU-Z mi ukazuje u mého CPU (Q9450, 2,66 GHz má mít) jen 2,0 Ghz. Prý nějaká šetřící funkce.[/QUOTE]
Zatiž CPU výpočtem a sleduj frekvenci v CPU-Z. Měla by se zvýšit na nominální hodnotu. Pokud ti šetření vadí, tak v BIOSu deaktivuj podporu EIST (Enhanced Intel SpeedStep) a C1E.
Zeus(CZ) (318)|30.6.2008 15:42
[QUOTE=cool.user;137237] Jo [/QUOTE]

Konkrétně tedy co, prosím? :-) :-) :-)
cool.user (2822)|30.6.2008 15:43
[QUOTE=Zeus(CZ);137240]Konkrétně tedy co, prosím? :-) :-) :-)[/QUOTE]

Jako ze by bylo lepsi zalozit novej thread :D

Nejak nam nefunguje telepatie :notsure:D
husky14 (4214)|30.6.2008 15:45
[QUOTE=Zeus(CZ);137231]Prý nějaká šetřící funkce.[/QUOTE]Máš v BIOSu povolený funkce C1E a EIST, který zajišťují snížení násobiče a podvoltování CPU při nečinnosti. Pokud je potřeba výkon (třeba při tom tvým 3DMarku :)), násobič i voltáž se zvednou automaticky, řídí ti to deska.... ;)
Zeus(CZ) (318)|30.6.2008 15:50
Vynikající, díky za vysvětlení, skutečně se to při testu (SuperPI - mimochodem, 1M za 17 sekund) okamžitě zvedlo na 2,666... GHz, takže bych asi jako amatér řekl, že je to geniální ... Že to šetří a zároveň má výkon ... Snad se nemýlím ... :-). A založím to téma ...

Danke schön (to píšu kvůli všem těm, co píšou 'thx'),
Z.

Edit: Jen, co skončím s vysáváním bytu (jako domu) ... chjo :-)
Deee-aN (3834)|30.6.2008 17:21
Nazdar!
Hezký střeva!:thumb Jen se chci zeptat. Taky jsem kdysi uvažoval o tom Geminu. Je těžkej? Bude ho potřeba vyvázat ke stropu (skříně)? Myslím pro jistotu.
K tomu Super Pi - máš zaplej DES? Zkus zapnout "CPU Throttling" a projet to znovu. Zajímalo by mě, jestli to hodí horší výsledek. Viz /www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=42&page=3 post č.115
Zeus(CZ) (318)|30.6.2008 17:50
deeean: SuperPI: zapnul jsem DES (defaultně, nic jsem v tom ještě neměnil) a SuperPI spočítalo úplně stejně:17 sec. Takže to asi skutečně hezky reguluje jen, když CPU nepotřebuje pracovat naplno.

Pokud jde o Gemina, já ho nevázal (dokonce ani se dvěma Noctuaama), stačilo normálně přišroubovat na desku (i s podložkou, kterou na to dostanu, a dá se zespodu desky - zapomněl jsem, jak se to tento :-)), a vše v pořádku drží. (SNAD :))

EDIT: Mimochodem, 32 milionů desetinných míst v SuperPI = 18 min., 21 sec. :)
Deee-aN (3834)|30.6.2008 19:28
[quote=Zeus(CZ);137281] - zapomněl jsem, jak se to tento :-)), :)[/quote]
:)"backplate":)

Tak se zdá, že už problém vyřešili:notsure. Něco k tomu jsem psal tady :www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=19244. Zkus projet 3DMark 06. S i bez.

EDIT: SuperPi 32M - 16min 32s
Speda (154)|30.6.2008 19:39
Taky sem si seskládal sám pc po prvé a už i přeinstalovavám win tak dva roky nic na tom opravdu není
Zeus(CZ) (318)|1.7.2008 09:24
Ach božeee :runaway:runaway:runaway, ten chladič je na HD4850 tak DEMENTNĚ přišroubovanej. Maličký šroubky s ještě menšíma hlavičkama, a divnou hranatou dírou na šroubovák, kam normální šroubovák, který prostě končí, ehm, "polokoulí", nenacpu, potřeboval bych křížový, co je ale ukončený rovným řezem, jako normální hranaté 3D plus s rovnou střechou' (já mám tak skvělé popisy:rolleyes: a rozvitá souvětí:rolleyes:). A vzhledem ke své technické zdatnosti takovéto věci doma radši ani nemám, aby mě někdy nenapadlo kutit :) (mohl bych se zranit, a pak bych nemohl psát ... žádný dotazy tady na fórum). Takže teď budu někde shánět šroubováky, nebo si půjdu postěžovat :rules, že ta grafika je jen pro chytré lidi, a blbec :mistake si s ní neporadí ...


A to Accelero, ten návod je neuvěřitelný! Myslím, že to překládám dobře,. ale připadá mi to nesmyslné.

[quote]Step 1: Clean the GPU and the voltage regulators with a paper tissue cautiously. Memory chips need to be rubbed additionally with an eraser thoroughly. Any residues will greatly affect the adhesiveness od the thermal tape.[/quote] 'eraser' je snad guma na gumování, ne? Ani slovník mi nic lepšího nenabídl. Já očekával technický líh a jemný hadřík, to to mám dřít gumou na tužku?

--
Vám šla instlace Accelera vždycky v pohodě? Vy asi máte potřebné nářadí atd., že? Já jdu shánět šroubovák a tunu trpělivosti a taky balíček pilulek na uklidnění, vypadá to, že jsem asi cholerik ...

EDIT: já žasnu, co jsem to zase napsal ... "normální hranaté 3D plus s rovnou střechou'"
cool.user (2822)|1.7.2008 10:19
[QUOTE=Zeus(CZ);137507]Vám šla instlace Accelera vždycky v pohodě? Vy asi máte potřebné nářadí atd., že? Já jdu shánět šroubovák a tunu trpělivosti a taky balíček pilulek na uklidnění, vypadá to, že jsem asi cholerik ...[/QUOTE]

Hele, nehledej v tom zbytecnou vedu. Kup si v tescu sadu hodinarskych sroubovaku za cca 50kc nebo kolik za to chtej, to na to uplne staci a do budoucnosti se ti to urcite hodi. Pak odstroubujes sroubky, trosicku tezsi je ale ten chladic pak primo sundat. Ja ho vetsinou pacim tak, ze si opru sroubovak o pci zaslepku, spicku vrazim pod chladic a pacim. Pak vemes toaletak, setres pastu z jadra. No, nejvetsi problem je, jak vyresit chlazeni napetovych regulatoru (tech 8 cernych svabu), ja to vyresil tak, ze sem na ty cerny smejdy nalepil teplovodivou nalepku z puvodniho chladice a na to prilepil dva pasivky puvodne urcene na pameti. No a pak tam vrazis accelero zasrobujes a tot +/- vse.

jestli ses z brna, muzem se domluvit ze ti to klidne udelam.)

edit: jedna mala rada, kdyz odsroubovavas ten kovovej kriz pod jadrem, tak z neho neodsroubovavej prvni sroubek na kterej narazis uplne, ale vsechny prubezne jen o par otacek.

2husky: kusuj :P
husky14 (4214)|1.7.2008 10:55
[QUOTE=cool.user;137533]Ja ho vetsinou pacim tak, ze si obru sroubovak o pci zaslepku, spicku vrazim pod chladic a pacim.[/QUOTE]:D no tos mu to ulehčil.... :p
Zeus(CZ) (318)|1.7.2008 11:16
Já dostal k Acceleru těch osm (nebo kolik) chladičků + ještě jeden delší chladič, takže snad by to mělo uchladit vše ???

taky mě zarazil ten toaleťák (i když u člověka, co PÁČÍ chladič ... :):):)), já si předtavoval velejemný hedvábný supermikrohadřík + nejkvalitnější extra hyper technický líh ... No nic, díky za rady, já si seženu ty šroubováky, jak jste říkali :)
husky14 (4214)|1.7.2008 11:22
[QUOTE=Zeus(CZ);137555]....taky mě zarazil ten toaleťák (i když u člověka, co PÁČÍ chladič ... :):):)), já si předtavoval velejemný hedvábný supermikrohadřík + nejkvalitnější extra hyper technický líh ... No nic, díky za rady, já si seženu ty šroubováky :)[/QUOTE]Zbytečně si to nekomplikuj, já sundal z 88GT origo chladič, na čipu sem nechal zbytky pasty, jen sem jí trochu rozetřel prstem v mikrotenovým pytlíku. Na S1 sem nechal ten původní šedej "cosi", plácnul ho na čip a přišrouboval.... toť vše ;)

Btw. ten delší pasiv je původně myslím na X1950, na HD 4850 ho snad radši ani nezkoušej cpát :) Ale ty napěťový regulátory by bylo dobrý něčím chladit, buď si kup malý pasivky, který na ně nalepíš nebo aspoň větrák, kterej budeš na S1 dávat, posuň někam nad tu napájecí kaskádu....
cool.user (2822)|1.7.2008 11:23
[QUOTE=Zeus(CZ);137555]Já dostal k Acceleru těch osm (nebo kolik) chladičků + ještě jeden delší chladič, takže snad by to mělo uchladit vše ???[/QUOTE]

Ne. V baleni neni nic, co by standartne chladilo napajeci regulatory na 3850/4850, takze bud si muzes dokoupit dalsi sadu chladicu na pameti a vyuzit je na to, nebo se vykaslat na chlazeni pameti (ty to potrebuji nejmin, respektive vubec, obzvlast kdyz je jeste budes ofukovat) a chladice na pameti pouzit na chlazeni regulatoru.

[QUOTE=Zeus(CZ);137555]taky mě zarazil ten toaleťák (i když u člověka, co PÁČÍ chladič ... :):):)), já si předtavoval velejemný hedvábný supermikrohadřík + nejkvalitnější extra hyper technický líh ... No nic, díky za rady, já si seženu ty šroubováky, jak jste říkali :)[/QUOTE]

Jako jestli se chces citit jako profik, muzes si sehnat dvouvrstvej toaletak :p

2husky: imho, chlazeni tech napetovych regulatoru je dulezitejsi, nez pameti, takze v tomhle smeru bych se s klidem v dusi vykaslal na chlazeni pameti a ty pasivy radsi pouzil na regulatory.
husky14 (4214)|1.7.2008 11:48
[QUOTE=cool.user;137561]2husky: imho, chlazeni tech napetovych regulatoru je dulezitejsi, nez pameti, takze v tomhle smeru bych se s klidem v dusi vykaslal na chlazeni pameti a ty pasivy radsi pouzil na regulatory.[/QUOTE]To určitě, taky je mám polepený.... no jestli se tam rozměrově nějak solidně vejdou ty určený pro paměti, tak proč ne.... ale spíš bych to tipoval na dokoupení nějakých menších.

Plus v klasický ATX bedně docela pomáhá intake fan, pokud před ním není plnej koš HDD, tak vychází na úrovni zadní části VGA a docela slušně jí ofukuje (aspoň u mě v CM330) ;)
cool.user (2822)|1.7.2008 11:58
[QUOTE=husky14;137573]To určitě, taky je mám polepený.... no jestli se tam rozměrově nějak solidně vejdou ty určený pro paměti, tak proč ne.... ale spíš bych to tipoval na dokoupení nějakých menších.[/QUOTE]
Vejdou, vzdyt jsou stejne vysoky/nizsi nez samotne pameti :D
husky14 (4214)|1.7.2008 12:06
[QUOTE=cool.user;137576]Vejdou, vzdyt jsou stejne vysoky/nizsi nez samotne pameti :D[/QUOTE]Jj teď sem proběh pár obrázků a je tam místa kopice.... já to bral podle 88GT, tam překáží kondíky atd. :)
Zeus(CZ) (318)|1.7.2008 12:09
No, já se přiznávám bez mučení, že přední větrák (jestli teda mluvíte o něm) nemám (resp. nemám zapnutý). Ani jsem nečekal, že tam bude, a je i na nízké otáčky docela hlučný. Nechci být 'rozmazlenec', ale kupoval jsem Noctuy a Gemina a Silentmaxx Silencer, aby byl PC 'dokonale' tichý (a Accelero taky :):):)), takže ten větrák je dost slyšet ...

A další Noctuu se mi dokupovat nechce :), je ten přední větrák nutný? (k tomu Acceleru mám koupený Turbo Module, ten by měl foukat dost, snad)
husky14 (4214)|1.7.2008 12:17
Přední větrák není nutný kvůli VGA vůbec, spíš bys ho měl využít pro chlazení skříně (přední in, zadní+zdroj out)....

Ale já to mám stejně úplně jinak, mě si nevšímej :p Mě se ve 2D točí jen větrák na Ninjovi a ve zdroji na 600rpm. Když pak zatížím kompa, startujou i přední a zadní 120fany a taky 120 na S1 ;)

Turbo modul to určitě uchladí, S1 se dá provozovat víceméně pasivně :)
mech13 (5526)|1.7.2008 13:39
na strankach AC jsou tipy pro montaz na 38x0 a u 3850 pisou, ze neni potreba chladit napetove regulatory... nijak moc se s tim netentuj, klidne se vykasli na pameti a skus ty chladice dat na napetovy regulatory, aspon budes mit vic pokusu kdyby nektery nedrzel:D
cool.user (2822)|1.7.2008 13:48
[QUOTE=mech13;137604]na strankach AC jsou tipy pro montaz na 38x0 a u 3850 pisou, ze neni potreba chladit napetove regulatory... nijak moc se s tim netentuj, klidne se vykasli na pameti a skus ty chladice dat na napetovy regulatory, aspon budes mit vic pokusu kdyby nektery nedrzel:D[/QUOTE]

Nebude drzet ani jeden :D To "leponapelkocosi" sotva drzi na pametech, kdyz to das na neco co ma o 50% mensi plochu tak to uz nedrzi vubec. Je potreba pouzit neco jinyho, nebo idealne vzit tu pasku z orig chladice a na to to nalepit
mech13 (5526)|1.7.2008 13:56
me se ted nedavno podarilo je na 3850 nalepit na pameti vsechny:notsure dokonce to pak i prezilo cestu v aute (tak jo, nektery jsem dvakrat poradne pritlacel ze upadaly:D)

na regulatory jsem dal chladice pameti co me zbyly od primecoolera z jine grafiky, ty drzely mnohem lip
cool.user (2822)|1.7.2008 14:01
[QUOTE=mech13;137616]...[/QUOTE]
Ja mam teorii, ze kdybys na ty pasivky plivl, drzely by lip, nez to puvodni lepidlo :D
Pavel Boček (4169)|1.7.2008 14:32
[QUOTE=cool.user;137561]Ne. V baleni neni nic, co by standartne chladilo napajeci regulatory na 3850/4850...[/QUOTE]

Aha :mistake:stupid [QUOTE="Arctic Cooling"]2 Voltage Regulator Heat Spreaders[/QUOTE]

Člověče, ty seš taky montér :D Páčit šroubovákem...ježišmarjá...nechceš mu na to poradit kanón ? Ještě mu šroubovák sjede :runaway Já to zvládl na své HD 3870 prstem, stačí za to vzít a zatáhnout, oni to tam nelepí :stupid Byla to sice Sapphire Blue, čili s malým chladičem [SIZE="1"](na regulátory jsem tedy přibalený pasiv nepoužil, nechal jsem tam původní)[/SIZE], ale abys mě nechytal za slovo, že ten chladič je menší, 12 GF 8800 GTS 512 MB, totéž, šlo to skoro samo.

Pastu na hrubo utírám kuchyňskými utěrkami, pak jsem si pořídil na jemnější čištění normální hadr, ten se netrhá o ostré hrany jádra. Pro utírání používám benzín.

[QUOTE=husky14;137558]...na čipu sem nechal zbytky pasty, jen sem jí trochu rozetřel prstem v mikrotenovým pytlíku. Na S1 sem nechal ten původní šedej "cosi", plácnul ho na čip a přišrouboval.... toť vše[/QUOTE]

[SIZE="1"]No mě snad vomejou :stupid To je rada pomalu na K- :stupid Nechat tam bordel a ještě k tomu na Acceleru MX-2 (Šedý cosi ? Říká ti něco nejlepší tradiční pasta na trhu, minimálně poměrem cena/účinek ?) a všechno to zmíchat...:cry Od tebe bych čekal, že se budeš snažit dělat to trochu pořádně, že půjdeš po lepších teplotách, byť takovou jednoduchou cestou...a ty místo toho takovou prasárnu :eek:[/SIZE]
cool.user (2822)|1.7.2008 14:52
[QUOTE=Pavel Boček;137627]Aha :mistake:stupid [/QUOTE]
Prestan bocku blbe mlit a radsi se podivej na prisluslusentvi k s1 r2 a pak na kartu typu x850 ;)

[QUOTE=Pavel Boček;137627]Ještě mu šroubovák sjede[/QUOTE]prave proto ma opirat sroubovat o pci zaslepku. Z mych skusenosti je sance ze tahle poskodis grafiku, v pripade kdy chladic jde ztuha, +/- nejmensi.

Btw: slysel sem od honyho jak vypada tva 3870, takze bejt tebou bych radsi mlcel... ;)

[QUOTE=Pavel Boček;137627]Já to zvládl na své HD 3870 prstem, stačí za to vzít a zatáhnout, oni to tam nelepí :stupid [/QUOTE] Me zkusenosti se stock 3850 jsou jine, samozrejme je nelepi, ale sundat celej chladic samotnym "odtazenim" mi neprislo zrovna moc snadny.

[QUOTE=Pavel Boček;137627](na regulátory jsem tedy přibalený pasiv nepoužil, nechal jsem tam původní)[/QUOTE],
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Ukaz mi co z toho bys chtel dat na ty regulatory na HD x850 ;)
husky14 (4214)|1.7.2008 15:07
[QUOTE=Pavel Boček;137627][SIZE="1"]No mě snad vomejou :stupid To je rada pomalu na K- :stupid Nechat tam bordel a ještě k tomu na Acceleru MX-2 (Šedý cosi ? Říká ti něco nejlepší tradiční pasta na trhu, minimálně poměrem cena/účinek ?) a všechno to zmíchat...:cry Od tebe bych čekal, že se budeš snažit dělat to trochu pořádně, že půjdeš po lepších teplotách, byť takovou jednoduchou cestou...a ty místo toho takovou prasárnu :eek:[/SIZE][/QUOTE]Buď v klidu, já mu neradím, jen sem mu popsal, jak sem to udělal já, aby v tom nehledal zbytečnou vědu a nebál se toho. Navíc mi připadá, že je to jen a jen moje věc [SIZE="1"](ale klidně mi to K- dej)[/SIZE]....

A jestli máš starost o teploty mý karty, tak tě můžu uklidnit, v zátěži sem jí ještě neviděl přes 50°C, což mě ujišťuje v tom, že sem neudělal zas takovou prasárnu, jak se ty domníváš :rolleyes:
Pavel Boček (4169)|1.7.2008 15:43
[QUOTE=husky14;137634]...[/QUOTE]

[SIZE="1"]Rozhodně to je tvoje věc, dělej si to jak chceš, v tom máš pravdu. Nicméně podobně vznikají experti jako třeba ten, co namazal pastu na piny procesoru :) Někde někdo v dobré víře, ale ne úplně jasně napíše, přijde tam nějaká trubka, přečte si to a je to. Prostě míchat takhle pasty, navíc jednu už použitou, není správně :D Schválně to při příštím úklidu zkus očistit, nanést správně MX-2 a pak napiš teploty ;)[/SIZE]

cool.user: mno, na Sapphire Blue to nejde, ten má změněné napájení a nepokryl by všechno, referenční modely mívají chladič vlastní, tam také netřeba; jinak tam ale ve věšině případů (maximáně s drobnou úpravou) padne ten skvělý na to určený pasiv co je na té tvé fotce vedle AC nálepky :thumb
Co se tvých zkušeností týká, neberu ti je, je možné, že některé chladiče jsou svině, ale šroubovák prostě nemůžeš doporučovat někomu, kdo ani neví, jak ten chladič sundat. Zkus se prostě občas vžít do těch lidí, OK ? Co doporučit třeba dřevěnou špachtli ? Tím nemůžeš do PCB udělat díru :idea

[SIZE="1"]Co ti vykládal -HoNY- je mi celkem víš kde, mně se s mými věcmi neozve a zrovna tobě tady něco kecá :rolleyes: V rámci možností je to přiděláno skvěle, jestli si stěžuje na pasivy, říkal jsem mu, že jsem to lepil tavnou, pže to lepidlo se nedá použít dvakrát. Vůbec nevím, co ho to má co zajímat ? Nikdo mu neříkal, aby pasivy sundaval, nikdo ho dokonce nežádal o nějaké hodnocení. V LOADu jsem měl na stole 38 stupňů, to je jediné, co mě zajímá :hmm

Jestli mi k tomu chceš ještě něco říct, napiš SZ ať tu zase není OT.[/SIZE]
cool.user (2822)|1.7.2008 16:06
[QUOTE=Pavel Boček;137645]cool.user: mno, na Sapphire Blue to nejde, ten má změněné napájení a nepokryl by všechno, referenční modely mívají chladič vlastní, tam také netřeba; [/QUOTE]
Referencni modely 3850/4850 nemaj vlastni chladic pro nap regulatory. Maj jeden velkej blok, kterej chladi i tyhle srace, takze v momente kdy ho chces vymenit za accelero, nemas najednou jak je chladit.

[QUOTE=Pavel Boček;137645]jinak tam ale ve věšině případů (maximáně s drobnou úpravou) padne ten skvělý na to určený pasiv co je na té tvé fotce vedle AC nálepky :thumb[/QUOTE]
No to tezko ;)




[QUOTE=Pavel Boček;137645]Co se tvých zkušeností týká, neberu ti je, je možné, že některé chladiče jsou svině, ale šroubovák prostě nemůžeš doporučovat někomu, kdo ani neví, jak ten chladič sundat. Zkus se prostě občas vžít do těch lidí, OK ? Co doporučit třeba dřevěnou špachtli ? Tím nemůžeš do PCB udělat díru :idea[/QUOTE] A cim bys vypacil chladic kterej se nechce odlepit od desky ty? Pokud je clovek aspon trochu zrucnej a neni blbec (verim ze zeus neni blbec, ba naopak, z jeho psaneho projevu mam presne opacne pocity), tak by to mel zvladnout naprosto bez problemu, aniz by cokoliv poskodil.
HiLow (1000)|1.7.2008 16:14
Panove, zacina se to tady zvrhavat v OT Pavel Boček x husky14

To Zeus: Chladic odsroubujes temi hodinarskymi sroubovaky z Tesca, jak tady nekdo psal a potom rukou, mirnym tahem sundas. Radsi vickrat a delsi dobu, nez najednou hrubou silou. A potom ti uz nic nebrani nainstalovat vysneny accelero:thumb
crasher.km (919)|1.7.2008 16:32
@zeus: spokojenost s twin turbo ?
@mech13,cool.user: jako ty pasivky u silencera mě fakt nasrali, pořád padali ,nešli přilepit. AC tím u mě celkem spadlo v populárnosti
@pavel.boček,husky14,cool.user : kluci kluci,přestaňte OT, pravdu má cool.user a husky14.
@pavel boček: ať je to třeba MX-8,tak u mě šla dolů,protože to byla tvrdá žvýkačka,která snad mohla i GPU poškrábat,je fakt hrozná.
Zeus(CZ) (318)|1.7.2008 17:56
No vida, jak živé téma jsem vymyslel :D:D, tak to vezmeme popořadě.

[quote=mech13;137604]na strankach AC jsou tipy pro montaz na 38x0 a u 3850 pisou, ze neni potreba chladit napetove regulatory... ........................... skus ty chladice dat na napetovy regulatory[/quote]

Když píšou, že není potřeba, tak proč je tam dávat? A hlavně - pokud chladiče z pamětí dám na něco jiného, čím ochladím paměti (jsem koumák, že?). Ale klidně si nechám poradit a dám je tam, "to je na vás" :)
===

[quote=Pavel Boček;137645]šroubovák prostě nemůžeš doporučovat někomu, kdo ani neví, jak ten chladič sundat. Zkus se prostě občas vžít do těch lidí[/quote]

Já vím, jak sundat chladič :rolleyes::p:mad::mistake, jen na to nemám šroubovák ... :D:D
===

[quote=HiLow;137662]To Zeus: Chladic odsroubujes temi hodinarskymi sroubovaky z Tesca, jak tady nekdo psal a potom rukou, mirnym tahem sundas. Radsi vickrat a delsi dobu, nez najednou hrubou silou. A potom ti uz nic nebrani nainstalovat vysneny accelero:thumb[/quote]

Děkuju, více netřeba komentovat
===

[quote=cool.user;137656]Pokud je clovek aspon trochu zrucnej a neni blbec (verim ze zeus neni blbec, ba naopak, z jeho psaneho projevu mam presne opacne pocity), tak by to mel zvladnout naprosto bez problemu, aniz by cokoliv poskodil.[/quote]

Moc děkuju za důvěru a pochvalu psaného projevu, toho si cením! Snad nezklamu :D:thumb, jen ta zručnost možná ... :)
===

[quote=crasher.km;137669]@zeus: spokojenost s twin turbo ?[/quote]

Určitě veeeelká spokojenost, jen nevím, co to je twin turbo :confused::)
===

Nu, to je snad prozatím ohledně mých odpovědí na Vaše odpovědi všechno, díky za aktivitu :thumb, Z.
r34ktor (7477)|1.7.2008 18:07
[QUOTE=HiLow;137662]Chladic odsroubujes temi hodinarskymi sroubovaky z Tesca, jak tady nekdo psal a potom rukou, mirnym tahem sundas. Radsi vickrat a delsi dobu, nez najednou hrubou silou.[/QUOTE]
Před demontáží chladiče je dobré kartu prohřát (třeba benchmarkem), čímž z výroby nanesená pasta změkne a chladič jde sundat snáze.
Deee-aN (3834)|1.7.2008 18:08
Twin turbem jsou myšlený ty dvě Noctuy na Geminu.;)
Asi je už pozdě, ale nebylo by lepší nechat tu kartu běžet nějakou dobu s ref. chladičem, aby se prokázala její bezchybná funkce?:notsure
cool.user (2822)|1.7.2008 18:09
[QUOTE=Zeus(CZ);137709]Když píšou, že není potřeba, tak proč je tam dávat? A hlavně - pokud chladiče z pamětí dám na něco jiného, čím ochladím paměti (jsem koumák, že?). Ale klidně si nechám poradit a dám je tam, "to je na vás" :)[/QUOTE]
Ja pameti nechladim, respektive to povazuju jen za krasnou ozdobu, pac mam vyzkouseno z praxe, ze pameti proste chladit neni potreba (samozrejme se nebavim o gddr5 ktery sem jeste nemel v ruce), ale naproti tomu sem nevidel (respektive, mozna videl, ale nevsim) 3850 ktera by ty napetove srace mela nechlazeny a moc se mi to testovat nechce, obzvlast po zkusenostech s padajici x1950pro kvuli spatnemu chlazeni tech smejdu.

2pavel: Dik za -3k ;)
Zeus(CZ) (318)|1.7.2008 18:10
r34aktor: A udržím ji v ruce? Ona má těch svých 80 stupňů (teda v Catalystu se tak ukazuje, nevím, kolik má ta "věc v PC", a já nepatřím k těm lidem, co unesou horký hrnek s čajem, plech s buchtou apod. :)

deeean: aha, ošklivý anglický termín :-) - no, jsem spokojen maximálně, jsou absolutně tiché (a to mám dost děr v bočnici, takže je dokonce vidím ..), ztlumil jsem je na 900 otáček, jen je problém, že nemám kde změřit teplotu CPU, protože ty programy prostě nesedí ... U jednoho (myslím, že RealTemp) jsou všechna jádra krásně asi 30-40°, ale jedno má 55°a obrázek ohýnku ... Dobře, klidně bych to bral, třeba jsem špatně nanesl pastu, že?, ale pak ten samý program ukazuje teplotu na desce -2°C (jako ne pomlčka, jako mínus) - takže jsou Noctuy buď hooodně dobrý, nebo to ten program nezměří, a to mu pak nevěřímk ani CPU ...

Takže GeminaII s "Twin Turbem" moc doporučuju, a na oplátku za svou radu chci vědět, jak zjišťujete teplotu CPU? :)
r34ktor (7477)|1.7.2008 18:12
[QUOTE=Zeus(CZ);137724]A udržím ji v ruce? Ona má těch svých 80 stupňů (teda v Catalystu se tak ukazuje, nevím, kolik má ta "věc v PC", a já nepatřím k těm lidem, co unesou horký hrnek s čajem, plech s buchtou apod. :)[/QUOTE]
Neboj, než stačíš PC vypnout a kartu demontovat, tak její teplota poklesne na přijatelnou hodnotu.
Deee-aN (3834)|1.7.2008 18:21
[quote=Zeus(CZ);137724]
Takže GeminaII s "Twin Turbem" moc doporučuju, a na oplátku za svou radu chci vědět, jak zjišťujete teplotu CPU? :)[/quote]

CPUID Hardware Monitor - www.cpuid.com