Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 3 z 3

Téma: Procesory: výkonové porovnání procesorů

Neregistrovaný

Jméno tazatele: PS

Znění dotazu:
    Dobrý den, mám problém s výběrem notebooku. Ať jsem se snažil jakkoliv nikde jsem na netu nebyl schopen najít nějakou pěknou tabulku s výkonostním indexem procesorů abych měl představu jestli zvolit AMD nebo INTEL. Sem tam jsem něco našel ale šlo o procesory do stolních PC a jednalo se vždy jen o pár typů. Rád bych našel nějakou stránku kde by bylo jasné grafické srovnání abych věděl podle označení který z procesorů je lepší. Prostě společná tabulka od těchto dvou výrobců s grafem od nejhoršího po nejlepší :-)

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Notebookový procesory od AMD počítej cca o 10%-20% pomalejší než od intelu na stejný frekvenci. Rychlost sběrnice (u intelu) dělá max 5%, takže se dá zanedbat, stejně jako velikost cache (ta dělá ještě míň). U jednojádrovejch procesorů pentium M a celeron M počítej výkon o něco nižší než turiony (dle aplikace, v ALU stejnej, v floatpointech o cca střelim 20% nižší).
    Turiony (AMD) o něco víc žerou, takže počítej s o něco menší spotřebou...
    Naposledy upraveno uživatelem Logout: 25-06-2008 v 10:43 Důvod: blábol, přeřek, fuj...

Starousedlík SHW Avatar uživatele Salamander
    Registrace
    May 2006

http://www.tomshardware.com/charts/p...max-9,463.html
    ale bohuzel neobsahuje nove prirustky, ale vykon tady T9X00 a T8X00 si muzes domyslet - na stejnem taktu okolo 5% vykonnejsi nez T7X00 rada

Podobná témata

1. Procesory: vymena procesoru
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 08-10-2010, 13:24
  2. Procesory: teplota procesoru
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 20-02-2010, 15:52
  3. Grafické karty: výkonové porovnání
    Reakcí: 2