reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

EIZO 24"LCD S2431W - první dojmy

Lukas_Skladany (8)|26.6.2008 16:02
Dobrý den,
takže po dlouhé době rozhodování okolo tohoto LCD Vám píši moje postřehy.
Monitor mám na stole 4 dny. První dojem byl velice kladný, ale koukat na tak velikou plochu po přechodu z CRT EIZO T766 - 19 palců je zpočátku docela šok :-)) Je potřeba si na monitor chvíli zvyknout. Co se týče designu a provedení, hodnotím jednoznačně kladně. Na poslední dotaz ohledně Samsungovského lesklého povrchu: ten se tady rozhodně nekoná. Obrazovka S-PVA je matná a rámeček okolo a celý monitor také matný (monitor je v černém provedení). Co se týče kvality obrazu, tak tady nemám co monitoru vytknout. Otestoval jsem monitor program na testy LCD od EIZA a nenašel jsem naprosto nic negativního. Připojen ho mám samozřejmě digitálně, tudíž kromě barevnosti, barev, gammy atd. nejde nastavovat naprosto nic, protože není nic potřeba. V případě klasického připojení přes VGA se zpřístupní i ostatní volby nastavení obrazu. Ovladání přes SW od EIZA je vyřešen velice dobře, nepotřebuji vůbec šahat na monitor a něco nastavovat. Podsvětlení obrazovky je jedním slovem perfektní. FULL HD filmy jedou naprosto perfektně, jen klasická DVD a popřípadě digi tv je o něco horší, protože se monitor krmí v uvozovkách nekvalitním zdrojem, prostě tam vše vidíte. Jinak práce v grafických programech i ostatních aplikacích je velice dobrá. Barvy odpovídají naprosto tvrzení výrobce a černá je opravdu černá, i při práci v noci při minimálním osvětlení.

Jestli máte ještě nějaké dotazy, klidně se ptejte, rád odpovím.

S pozdravem Lukin
eizo S2431WE_2.JPG eizo S2431WE_4.JPG eizo S2431WE_6.JPG eizo S2431WE_8.JPG
Choakinek (49)|27.6.2008 20:20
No jasně, hned dva základní. Co odezva a inputlag?
daemon64 (86)|27.6.2008 20:26
Na to je potřeba optická sonda, ne? :-)
ICE_D (2754)|27.6.2008 20:27
Jak se tvari na hry? :)
Choakinek (49)|27.6.2008 21:37
[QUOTE=daemon64;136377]Na to je potřeba optická sonda, ne? :-)[/QUOTE]

No tak je, ale dá se použít i tenhle program:

http://www.prad.de/download/pixperan_english.zip

...a nějak popsat, jak moc velký chvost je vidět za pohybujícími se objekty anebo to vyfotit.