reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Ktreý z těchto notebooků HP vybrat??

horsefeathers213 (29)|29.6.2008 18:04
xmarek (1676)|29.6.2008 18:41
Co jsem zaznamenal tak se liší nepatrně. V podstatě frequencí CPU. Nevím do jaké míry je ten program náročný na grafiku. Programy pro konstrukci jsou hodně náročné na grafiku a celkově na výkon CPU. To co jste si vybral je spíše situované na nenáročné hráče. Co by mě osobně vadilo je malé rozlišení na práci s tímto programem. (A o lesklým display-i nemluvě). Jinak Paviliony mají dost mizerný servis (tuším, že se všechny notebooky posílají do Polska). Pokud zamýšlíte notebook používat víc na práci na vašem místě bych se poohlédl po jiným modelu.
daemon64 (86)|29.6.2008 18:45
Ten poslední má jen 2GB RAM, takže ten bych nebral, druhý má hodně malou výdrž (2h), takže asi ten první, i když má menší frekvenci CPU.
Všechny mají ale malé rozlišení 1280x800 a nevím, jak se ti na tom bude v aricadu dělat, já mám 1280x1024 a nestačí mi to (hlavně šířka) :-)
Maximus12 (763)|29.6.2008 18:55
Kdybych si měl vybrat z těchto tří tak buď první nebo druhej, pač ta výdrž může být relativní, z popisu to nemusí bejt jasné. Asi bych vážně uvažoval o tom druhém díky lepšími procáku.
horsefeathers213 (29)|29.6.2008 19:19
No já byl přesvědčen si vzít ten první, ale pak jsem narazil na ty dva a už jsem se rozhodoval mezi třema. Napadlo mě třeba že bych si mohl koupit ten třetí a k němu dokoupit třeba 2Gb paměť.
SamecP (1751)|29.6.2008 19:25
Já bych nebral,asi žádný.Buď nějakou novou Toshibu(Vypadaj fakt slušně) nebo novou řadu Aceru...Tim nechci říct,že jsou HP špatný,sám jeden mam,ale asi bych si ho nekoupil..
skawagon (104)|29.6.2008 19:39
Všechyn mají na ArchiCad slabé rozlišení, 1440x900 na mém 19-ti palci mi také přestává stačit.... Grafika dnes už není u AC to nejdůležitější, ale na něco většího než RD si myslím že by stálo za to mít něco výkonějšího. Rendering (mmch. budeš renderovat v AC nebo v něčem profesionálnějším, např. Artlantis?) nesouvisí z grafikou, dělá jej procesor, takže bych určitě volil z nejvýkonějších (myslím že v danném výběru je to T8100 na 2,1GHz) taky ta paměť 3GB je k tomu rozumná (nepředpokládám provoz 64bit OS:) Disk asi také akorát, ale určitě bych se podíval také na nabídku Fujistu-Siemensv danné cenové kategorii a úplně nejlíp tak ještě 2-3 tisíce přišetřil a za těch 25 už koupil něco z kapku lepší grafikou. (např tenhle: http://www.alza.cz/fujitsu-siemens-amilo-xi2428-d93175.htm - a je k němu grátis tiskárna) a také MSI (http://www.alza.cz/msi-gx600px-204cz-d94458.htm - výhodou tohoto NTB kterou oceníš právě u AC je bezesporu numerická klávesnice a také výkonější grafika GeForce 8600 512 MB) či ASUS (http://www.alza.cz/asus-m51sn-as014c-d87273.htm stejné výhody jako u MSI...) No a samozřejmě - pokud tedy neznáš - tak také prozkoumat Archiforum.cz, něco podobného se tam řeší pořád:) Určitě přeju dobrou ruku při volbě, ale vybírej pečlivě a měj na paměti, že zejména pokud chceš na NTB renderovat obrázky ve vysokém rozlišení, bude potřeba vybrat stroj s opravdu dobře vyvedeným chlazením takže doporučuju prozkoumat nějaké recenze kde jsou stroje odkrytovány.
horsefeathers213 (29)|29.6.2008 20:19
No renderovat budu v AC, mozna casem prejdu na neco lepsiho. S AC delam teprve rok, takze jeste uvidim. Ale jinak zatim diky, urcite se na vybrane typy podivam z vetsiho hlediska a podrobneji. :-)
horsefeathers213 (29)|29.6.2008 20:40
No renderovat budu v AC, mozna casem prejdu na neco lepsiho. S AC delam teprve rok, takze jeste uvidim. Ale jinak zatim diky, urcite se na vybrane typy podivam z vetsiho hlediska a podrobneji. :-)
Maximus12 (763)|29.6.2008 20:50
Pokud bys vybíral i z jinejch modelů nedávno jsem viděl pěknej Fujitsu-Siemens. A daj se najít i jiné...
HPčka sou NTB, kde za hodně peněz je průměrné vybavení (jsou uzpusobeny spíše na práci a maj kvalitnější konstrukci), ale to vybavení je slabší. Ty prachy co bys za ně dal, bys mohl dat do Fujitsu bo Toshiby, MSIčka, případně Asusu a budou lépe vybaveni.
horsefeathers213 (29)|29.6.2008 20:56
Ja spis myslim, ze za tu cenu je dobry vybava, kdyz jsem se dival jinde, tak byla vybava treba o neco horsi. A take mi trochu zalezi na designu a ten ma HP skvely..
SamecP (1751)|29.6.2008 21:01
A tehle ASUS??Je našlapanej a desing taky docela ujde.
horsefeathers213 (29)|29.6.2008 21:18
No ten je brutální, ale asi bych měl také uvést cennový strop. Ten tedy činní max. 22 000Kč s DPH.
SamecP (1751)|29.6.2008 21:19
K...a aha,tak to už fakt nevim:notsure
horsefeathers213 (29)|29.6.2008 21:26
Ja nechci hlavne Acer, slysel jsem, ze jsou k nicemu a poruchovy, bral bych HP, Lenovo, Toshiba. A co jsem ted procital Archiforum.cz, tak jsem zjistil, ze by mi ten HP Pavilion DV6825 stacil na AC11, ja se stejne do vetsich staveb nez je napr. 20 000x20 000 poustet nebudu. Jeste mam stejne cas, ta se budu rozmyslet. Ale zatim diky..
skawagon (104)|29.6.2008 22:50
No tak když se to vezme kolem a kolem tak na ten Archicad je nejlepší asi Apple Macbook Pro, jen ta cena je trošku out:(. Řada Pavilion opravdu vypadá dobře, ale myslím, že pokud chceš výkon tak spíš vážně ten Asus, MSI, Fujitsu-siemens (v uvedeném pořadí) Jinak ti řeknu, že na vzhledu NTB moc nezáleží, podle vlastních zkušeností vím, že ženskou na to nezbalím (A n ebo je ten asus co se s ním tahám vážně hnusnej) a pokud to chceš tahat na jednáná a prezentovat na tom zákazníkovi, suběktivně myslím že nejlíp bude působit ten nejjednoduší. Každopádně bych vyrazil někam do obchodu a všechny potenciální možnosti si osahal. Mmch. jestli chceš, postni nějaké prace co jsi dělal v AC, nemusíš jen vizualizace klidně i výkresy... Můj mail je [email]skawagon@gmail.com[/email] . U nás ve škole není moc lidí co dělaj v Archi (v ročníku jsme 3-4) tak abych měl představu.
horsefeathers213 (29)|30.6.2008 21:47
Panove, ted jsem narazil na naprostou spicku. Ma podle meho nazoru spickovou vybavu a vypada dobre. http://www.100mega.cz/product.jsp?artno=NOTS5760
Edit: Ted jsem cetl ny ruznych webwch o tomto notasu a dozvedel jsem se, ze ta graf. karta tedy HD 3470 neni prej az tak vykonna. tak ybch chtel vedet, jestly mi na ni pofaka v klidu AC11 a treba Crysis, CoD4, atd.
skawagon (104)|1.7.2008 00:05
Buď v klidu mě jede AC 11 na ty "rodiné domky" na tom co mám v podpisu (grafika stará čtyři generace, procesor jednojádro 1,53 GHz a ramky menší než je minimum pro AC) takže tě limituje spíš Crisis a CoD4.. Pro orientaci v mobilních grafikách se dá použít celkem tohle, ale myslím že Radeon 3840 jsem neviděl... Jinak http://www.notebookcheck.net/Mobile-Graphics-Cards-Benchmark-List.844.0.html (to jsi asi četl)