Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 30

Téma: Pomoc s výběrem základní desky

Občasný diskutér Avatar uživatele Leon1464
    Registrace
    Jul 2008

Zdravím chtěl bych poprosit o radu od zkušenějších. V září chci modernizovat herní sestavu a nevím pro jakou základní desku se rozhodnout. Měla by být pro socket AM2(+) (chci do ní AthlonX2), tichá a svižná bez integrované grafiky s cenou tak do 3000. Co se týče konektorů nejsem nijak náročný, možná by mohla mít více než 4USB. V současné situaci chipsetů se moc nevyznám a tak budu rád za každou radu. Díky.
    Odpovídat lze po přihlášení

Pravidelný diskutér Avatar uživatele lubayys
    Registrace
    May 2007

Jaký bude zbytek sestavy?

co např.:
    http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=50502

Starousedlík SHW Avatar uživatele crasher.km
    Registrace
    Aug 2007

Citace Původně odesláno od lubayys Zobrazit příspěvek
    Jaký bude zbytek sestavy?

co např.:
    http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=50502
    good choice určitě ber něco s 790FX

Starousedlík SHW Avatar uživatele cool.user
    Registrace
    May 2006

mel bych nekolik vyhrad:

1) pises ze v zari chces modernizovat sestavu, v tom pripade mi prijde trochu jako blbost ted resit vyber desky
    2) Nepises co vsechno od ni vyzadujes a pokud to planujes mit jen jako herni pc , od ktereho vlastne nevyzadujes zadne porkocilejsi sluzby, krom hrani her a brouzdani na netu, tak mi prijde blbe vyhazovat za desku 3k kdyz deska za 2k ti odvede podobnou sluzbu a tu tisicovku (a vic klidne) muzes radsi vrazit do disku, grafiky, ramky, cehokoliv.
    3) mas nejakej specialni duvod proc amd?

Jinak osobne bych volil bud GB MA790x-ds3 za cca 1900kc nebo klidne i MA770-DS3 za cca 1400kc.

Suma sumarum, bylo by mnohem lepsi kdyby ses vic rozepsal o svych pozadavcich na desku, pac se domnivam ze by ti naprosto stacila i deska za polovinu ceny.

Registrace
    Jul 2008

Díky za všechny odpovědi, záři beru jenom jako předběžný termín. Důvod proč AMD je jednoduchý a to jejich cena, vím že procesory od intelu mají skvělý výkon ale cenově jsou už někde jinde, těch několik sekund ve Fotokrámu jsem ochotný oželet a nějaký mega vliv na fps ve hrách to fakt nemá. Spíše bych byl pro AM2+ abych měl popřípadě možnost pro budoucí upgrade (když jsem posledně kupoval PC tak 939 do půlroku nahradilo AM2) ale jestli je to blbost klidně si to nechám rozmluvit.

Souhlasím s cool.userem standard v podobě usb, zvukovky, gigabitové lanky apod. mají teď už většinou i ty nejlevnější základní desky. Hodily by se tak 8 USB slotů (4 napevno vzadu a po 4 vytažených kablíkem), a firewire pro dig. kameru, tak 4 SATA a IDE (pro opt. mechaniky). Věcí v podobě karet moc nemám, vlastně jenom radiokartu do PCI, jinak vše ostatní do USB takže slotů by taky nemuselo být moc. A jak tak koukám na ty dvě co jsi jmenoval tak do puntíku odpovídají.

Jinak procesor jsem chtěl AthlonX2 mezi modely 5000+ - 6000+, Grafárnu MSI NX8800GT, 500W zdroj asi Fortona no a 4GB ramek (protože jsou teď dost levné), celkem se mi líbí A-Data Vitesty. No a zbytek jako disky, optické mechaniky atd. vezmu z současného PC.

Jinak ještě jednou dík za váš čas

P.S. Jaký je rozdíl mezi MA790x-ds3 a ds4, rád bych nakoupil komponenty v alfě (alfacomp.cz) mám ji blízko a mám s ní na rozdíl od czc lepší zkušenosti s případnými reklamacemi.
    Naposledy upraveno uživatelem Leon1464: 03-07-2008 v 12:54

Registrace
    May 2006

Divam se ze chces cpu maximalne neco typu 6000+, to znamena ze se pohybujem na urovni cca 2400kc za cpu. Osobne bych misto 6000+ vzal radsi intel e7200 a k tomu Gigabyte EP43-DS3 za predpokladu ze trvas na firewire na desce (pokud bys ho byl ochoten ozelet a resit jako externi radic, dalo by se najit fura zajimavejsich reseni.

Registrace
    Jul 2008

Díky moc za radu ale asi nakonec přece jenom zůstanu u AMD. Ještě poslední věc, asi je to trochu mimo řazen ale nechce se mi kvůli tomu dělat nový topic. Původně jsem chtěl jako starý Nvidiář jít do 8800GT ale jak tak koukám na testy Ati HD4850 a zdá se mi že je na tom za stejnou cenu výkonnostně líp. Máte někdo zkušenosti s výrobci GK u Ati je lepší Sapphire, Asus neboj je to fuk?

A taky ještě taková poznámka to DS3 (4) na konci desky značí revizi, nebo je to úplně jiná deska. (K te GB MA790x)

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Leon1464 Zobrazit příspěvek
    A taky ještě taková poznámka to DS3 (4) na konci desky značí revizi, nebo je to úplně jiná deska. (K te GB MA790x)
    posledni sada znaku u GB znaci stupen a obsah vybavy a prislusenstvi, ale MA790X-ds3 neexistuje.

Jinak mas nejakej racionalni duvod proc ne e7200? Pac za tu cenu je to nejlepsi cpu co se tyce pomeru cena/vykon/spotreba.

Čestný člen Avatar uživatele johny__g
    Registrace
    Sep 2007

Sapphire x Asus - myslím je to jedno, design je referenční a lišit se můžou třeba chladičem, ale stejně je nejlepší koupit k té kartě Accelero S1. DS3 vs DS4 - jsou to jiné desky i když se stejným čipsetem, liší se výbavou, počtem portů, myslím i chlazením. Výkon je ale podobný.

Starousedlík SHW Avatar uživatele SamecP
    Registrace
    Jul 2007

Souhlasím s cool.user.E7200 společně s Gidabyte DS3 vycházi finančně stejně jako deska a cpu od amd a přitom výkon bude úplně někde jinde..E7200 bude rychlejší než jakkýkoliv X2.To nemluvím o možnostech taktování..Určitě to ještě promysli,Intel se vyplatí..Jinak ten zdroj tu sestavu utáhne jak s AMD tak s Intelem..

Registrace
    Jul 2008

Mno s E7200 a Gigabyte EP43-DS3 to vyjde asi o 1000 dráž. Ale celkem jste mě zviklali, uvidím jak na tom budu s financema, možná ještě jak je to s chipsety u Intelových desek. Který z nich vybrat?

Ju,cool.usere MA790X-ds3 jsi mi radil v asi 4.postu ale našlo mi to jenom ds4 právě proto jsem se ptal
    Naposledy upraveno uživatelem Leon1464: 04-07-2008 v 18:19

Starousedlík SHW Avatar uživatele SamecP
    Registrace
    Jul 2007

P35,p43,p45

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Leon1464 Zobrazit příspěvek
    Ju,cool.usere MA790X-ds3 jsi mi radil v asi 4.postu ale našlo mi to jenom ds4 právě proto jsem se ptal
    To byl preklep, ale odkazoval jsem na spravnou

Jinak mozna te varianta s intelem vyjde o litr draz, ale v rade aplikaci je vyrazne vykonejsi, obzvlast za predpokladu ze bys bral neco slabsiho nez ax2 6000+.

Jinak pokud bys byl ochoten ozelet firewire, tak se se nabizi treba ep35-ds3, ktera je o 4 stovky levnejsi.

Občasný diskutér
    Registrace
    Jul 2008

Mě osobně se zamlouvá tato deska. http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=54605

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od drobek314 Zobrazit příspěvek
    Mě osobně se zamlouvá tato deska. http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=54605
    Deska za 4 litry pro nekoho kdo se snazi setrit a navic s nforce? Imho lol.

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Pomoc s výběrem základní desky
    Od G.i.k v sekci Intel - procesory a základní desky
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 24-11-2012, 15:35
  2. Pomoc s výběrem zákl. desky
    Od dracihnev v sekci Intel - procesory a základní desky
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 05-04-2011, 10:56
  3. Pomoc s výběrem desky a procesoru