Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 8 z 8

Téma: Výběr 22" LCD - domácí použití

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2007

Jak už jsem se zmiňoval v jiném topicu, chystám se koupit nový PC a k němu nový LCD. Byl bych rád, kdybyste mi pomohli vybrat monitor podle mých kritérií:

Použití monitoru: 65 % času internet, programy (Excel, Word atd.), zbytek hry, filmy
    PC k monitoru: bude sestávat z CPU E7200 a GPU 4850, takže problém s utáhnutím monitoru nebude.

Moje požadavky:
    -cena max do 10 000 Kč
    -splnění zdravotnických norem pro LCD (kvůli únavě očí)
    -menší spotřeba (optimál zapnuto/standby 50/2 W)
    -velikost 22"
    -nižší odezva
    -dobré tovární nastavení
    -pokud možno USB rozbočovač (není podmínkou)
    -aby nedocházelo k rozmazávání obrazu

Co nepořebuji:
    -reproduktory v LCD, webkamera nebo mikrofon
    -PIVOT
    -přemrštěný design
    -uchycení na zeď

Rád bych, aby monitor uměl přizpůsobit obraz filmu (čili aby si poradil s většinou filmů)
    a aby byl už dobře nastavený z výroby. Nepracuju s grafikou ani nedělám do 3D. Monitor bude sloužit jako
    klasický multimediální pro domácí použití. Chci aby byl nový LCD kvalitní, neporuchový a hlavně aby se při nějakém filmu nebo hře nějak výrazně nerozmazával obraz (rád si připlatím za kvalitu).
    Dávám přednost použitelnosti, funkčnosti a kvalitě před designem.

Nejvíc se přikláním k: Samsung 22" T220 a LG L226WTQ-SF 22"

Mám následující dotazy:
    1) Jak je to s poruchovostí LCD, je některý typ nějak zvlášť náchylný k poruchám nebo vadám?
    2) Který z těch dvou, popř. všech dostupných 22" LCD mi můžete doporučit podle mých kritérií?
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele Deee-aN
    Registrace
    Jan 2008

ad2: já bych, být tebou, prubnul ten Samsung. A pak sem napsal, jakej je.
    Vypadá velice dobře a vzhledem k tomu, že tu Samsungy doporučujeme už dýl, tak bude určitě v poho. Samsung navíc dává určitou formu záruky nula mrtvých bodů.
    ad1: poruchovost je spíš kus od kusu, lepší jsou samozřejmě renomované značky

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2007

Tu recenzi jsem právě četl a na T220 se mi líbí spotřeba 35 W (naměřených EH) při práci a 0.3 W standby. Design je pěkný (ikdyž pro mě není zase tak důležitý) a jeho parametry přesně splňují to, co požaduju, podání barev je na TFT/TN dobré, takže si říkám, že je to dobrá koupě-v Alfě za 7 860,- Jen mě zajímají komentáře ostatních, ale myslím, že se značkou Samsung nebudou žádné problémy. Jinak pokud koupím tenhle monitor, určitě napíšu své dojmy:-)

Ještě bych měl dotaz na výrobu LCD firmou Samsung, prý existují různé verze (A,C atd.) a firmy, které vyrábí LCD místo Samsungu, to můžou odfláknout...Tak si říkám, abych pak nedostal LCD vyrobený někde v Bulharsku a aby pak za rok neodešel...
    Naposledy upraveno uživatelem suder: 02-07-2008 v 15:22

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele Deee-aN
    Registrace
    Jan 2008

To se stalo u 226BW a byl z toho takovej poprask, že Samsung u jeho později uvedeného bratříčka 226CW dával záruku originálního Samsung panelu (označení S u čísla výrobku, dále byly k dostání verze A - AU Optronics a C - někdo další). Šlo tam o horší kvalitu podání barev, ne o spolehlivost. Myslím, že teď už to snad nedělaj, nebo už jsem o tom dlouho neslyšel. Podívej se na diskusi pod 226BW na CZC.
    A hlavně se už ta 220-ka objevila tady: www.digitalversus.com/duels.php?ty=6&ma1=36&mo1=370&p1=3448&ma2=36&mo2=2 24&p2=2104&ph=1. Tam se můžeš podívat i na jiný monitory.

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2007

Aha, ještě že už vím, jak to je. Ta stránka je super, určitě se to bude hodit pro porovnání.

Občasný diskutér Avatar uživatele haCR
    Registrace
    Oct 2007

Hele Určitě ber LG,nebo Samsung koupí z těch 2 neprohloupíš. KDyž vezmeš LG nejaký 2ms poměr aspon 2000:1 tak to bude ok např: http://www.alfacomp.cz/php/product.p...K007X23B23CFP3 - Za tu cenu je uplně supr

Banned Avatar uživatele Pavel Boček
    Registrace
    Apr 2007

Já teď pořizoval LG Flatron W2242T-PF a spokojenost. Ta odezva 2 ms je nesmysl, v praxi mají stejně všechny panely přes 5 ms...

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jul 2006

U Samsungů 225/226BW se mi nelíbí podsvícení a barevné podání, ale dle nedávné recenze je to u T220 už lepší. Odezva nehraje moc roli (obraz se stejně obnovuje 60x za sekundu, což dělá 16ms) a vysoký kontrast není moc příjemný na oči. Barevné podání a ergonomii vidím jako důležitější kritéria, ale pro to nejsou měřítka ani pěkná čísla ve specifikacích.
    Jinak se zkus podívat sem:
    http://www.svethardware.cz/monitory/
    http://www.prad.de/en/monitore/reviews.html

Podobná témata

1. NAS: NAS pro domácí použití
    Od Libor_ v sekci Storage (úložná zařízení)
    Reakcí: 22
    Poslední příspěvek: 03-06-2013, 11:47
  2. Sestava pro CAD, ale i domácí použití
    Od 7475 v sekci PC - archiv
    Reakcí: 56
    Poslední příspěvek: 18-03-2009, 17:45
  3. LCD: 19 palcové LCD pro domácí použití
    Od jindra.majer v sekci Monitory
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 25-11-2008, 12:36
  4. Reakcí: 16
    Poslední příspěvek: 30-05-2008, 02:49