reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problem s Geforce 7300GT a DirectX 9.0c

Corben Dallas (9)|12.10.2006 14:48
Zdravim.Mam takovy maly problem.Zakoupil jsem gr. kartu Geforce 7300gt na sbernici AGP a po nainstalovani vsech ovladacu vc. directx mi pri prehravani videa zamrzne pocitac.Nejdrive jsem myslel ze to jsou ovladace na kartu,ale po naistalovani i nejnovesi verze nforce ovladacu se nic nezmenilo.Po ciste instalaci xp prof. mi video slapalo,tak me napadlo jestli to nebude ten directx a po jeho instalaci video opet zamrzlo.Momentalne to resim programem Directx Eraser,ktery ovladac totalne odmaze a pak mohu pracovat s videem,ale nemohu hrat hry a kdyz chci hrat,znovu naistaluji directx a muzu zase hrat,ale nemuzu koukat na video.Heh,nezna nekdo zpusob jak tento problem vyresit? DIk
wizaard (913)|12.10.2006 17:32
[QUOTE=Corben Dallas]Zdravim.Mam takovy maly problem.Zakoupil jsem gr. kartu Geforce 7300gt na sbernici AGP a po nainstalovani vsech ovladacu vc. directx mi pri prehravani videa zamrzne pocitac.Nejdrive jsem myslel ze to jsou ovladace na kartu,ale po naistalovani i nejnovesi verze nforce ovladacu se nic nezmenilo.Po ciste instalaci xp prof. mi video slapalo,tak me napadlo jestli to nebude ten directx a po jeho instalaci video opet zamrzlo.Momentalne to resim programem Directx Eraser,ktery ovladac totalne odmaze a pak mohu pracovat s videem,ale nemohu hrat hry a kdyz chci hrat,znovu naistaluji directx a muzu zase hrat,ale nemuzu koukat na video.Heh,nezna nekdo zpusob jak tento problem vyresit? DIk[/QUOTE]
Je to zvláštní... konkrétně jaký druh videí Ti to dělá? Nebo všechny? Zkontroluj taky kodeky.
Corben Dallas (9)|12.10.2006 17:59
Konkretne to delaj snad vsechny videa a jake kodeky jsou nejlepsi? jinak se to zasekne,no ono se to uplne nezasekne,ale prijde mi ze to vytizi procesor na 100 procent a sebere uplne celou pamet a kdyz chci wma player zavrit,musim si pockat tak 3 minuty nez to prechroupe a zavre,pak se zase rychlost pocitace vrati k normalu.
Smeli (2302)|12.10.2006 19:12
Stáhni nějaké kodeky na video, např. http://www.slunecnice.cz/product/FFDShow/ a napiš, co se děje dál
sokorotor (110)|12.10.2006 20:34
Zkus mocné TUNE UP UTILITIES 2004 or 2006.......
opravuje registri ,čistí komp,zrychluje internetové připojení. Byli zadarmo u "chipu" a ted stojí 500kč na SW.cz
Nemůžu si vynachválit... a jakýkoliv problém we woknech po nainstalování čehokoliv(SOFT) je v registrech......... nebo špatné integraci programu ve woknech.
což obojí řeší "tune up 04 or 06" a umí toho ještě víc.....
Corben Dallas (9)|13.10.2006 13:43
Tune up mam,ale prijde mi nejaky neprehledny.Absolutne nevim kde v nem hledat polozku "zrychly video po instalaci directx" nebo "nezpomaluj pc pri prehravani videa" a podobne.Popis konkretne jak to v nem poznam,ze neco nehraje.
Corben Dallas (9)|13.10.2006 13:47
Jo a pri instalaci tech kodeku FFdshow mi to napsalo ze soucast DInput.dll nelze najit.Upozornuji ze jsem to instaloval bez ovladacu directx v pc.Takze taky nic
wizaard (913)|14.10.2006 12:06
[QUOTE=Corben Dallas]Jo a pri instalaci tech kodeku FFdshow mi to napsalo ze soucast DInput.dll nelze najit.Upozornuji ze jsem to instaloval bez ovladacu directx v pc.Takze taky nic[/QUOTE]
Hehe... nic proti, ale na tohle prostě potřebuješ DX :D. Takže Ti radím - nainstaluj nejnovější české DX 9.0c a pak ten balík kodeků a vše zkus. Pokud to nepoběží, pak musí být zakopaný pes někde jinde. Na grafiku bych to ale neházel (podle mě).
Smeli (2302)|14.10.2006 13:08
Možná by na škodu nebyly i nějaké záplaty do win ;)
Corben Dallas (9)|17.10.2006 09:18
Jinak setava je ECS L7S7A2,Athlon 1800+XP,512 MB DDR/333MHz,PoW GeForce 7300GT 256MB/128b,80Gb Maxtor diamond 9 a 30Gb Seagate,integrovana zvukova karta AC´97 a vsechno to zivi 250W zdroj Maxpower PX250.Nemuze to byt zdrojem nebo zvukovkou?
Šobáň (128)|17.10.2006 10:05
[QUOTE=Corben Dallas]Jinak setava je ECS L7S7A2,Athlon 1800+XP,512 MB DDR/333MHz,PoW GeForce 7300GT 256MB/128b,80Gb Maxtor diamond 9 a 30Gb Seagate,integrovana zvukova karta AC´97 a vsechno to zivi 250W zdroj Maxpower PX250.Nemuze to byt zdrojem nebo zvukovkou?[/QUOTE]

Měl jsem taky ECS ATHLON XP 1.7G a bez problému s grafikou.

Pokud jsem to pochopil je to podobná deska jako K7S5A viz: http://www.ocworkbench.com/2003/ecs/l7s7a2/l7s7a2-1.htm

A tam se to šprajcovalo jak nebyl správně nainstalovaný ovladač pro AGP. Takže ho skus nainstalovat z CD k MB. (Vím že u mě byl na tom CD někde zašitý že jsem ho dost hledal :-))

Jinak ta původní moje deska měla AGP pouze 4X ta tvoje by měla mít 8X je možné že se s tak novou grafikou neumí vypořádat - skus se taky mrknout po novým biosu zda není novější a není problém v něm.

Jinak skus nějakou starší grafiku zda se to seká i u ní.

http://www.ocworkbench.com/2003/ecs/l7s7a2guide/bios/betabios.htm
http://www.ecs.com.tw/ECSWeb/Downloads/ProductsDetail_Download.aspx?DetailID=267&DetailName=BIOS&DetailDesc=L7S7A2(V1.1A)&MenuID=35&LanID=0
Corben Dallas (9)|22.10.2006 17:25
Diky Vsem,uz to funguje jak ma.Nemel jsem ovladac na AGP nainstalovany.S GeForce 440MX jsem ho nepotreboval,tak jsem ho ani neinstaloval.Tak Dik a mejte se.
wizaard (913)|22.10.2006 20:52
[QUOTE=Corben Dallas]Diky Vsem,uz to funguje jak ma.Nemel jsem ovladac na AGP nainstalovany.S GeForce 440MX jsem ho nepotreboval,tak jsem ho ani neinstaloval.Tak Dik a mejte se.[/QUOTE]
Tak super info, ale tohle by mě nikdy nenapadlo, že je možný, aby se někdo zeptal, že mu něco nejde, když nemá nainstalovaný ovladač pro desku... no, budiž. Vždy se ptám: "Máš nainstalovaný všechny ovladače?", tak teď už se budu ptát dvojnásob... :rolleyes:
Smeli (2302)|22.10.2006 21:11
[QUOTE=Corben Dallas]Diky Vsem,uz to funguje jak ma.Nemel jsem ovladac na AGP nainstalovany.S GeForce 440MX jsem ho nepotreboval,tak jsem ho ani neinstaloval.Tak Dik a mejte se.[/QUOTE]

rofl, ovladače na desku instaluju jako první věc... MEGA ROFL
Corben Dallas (9)|24.10.2006 06:50
Jasne,ale me zmatlo,ze jsem ji na GF440MX nepotreboval.