reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Samovolne restarty Windows XP SP2

hl.hl (1387)|9.7.2008 20:30
Mam takovyto problem, zatim me az tolik netrapi, jen me obcas nastve. NB se me tak (od oka) po 3 tydnech sam zrestartuje (ale urcite to neni pravidelne). Proste se samovolne, nicmene korektne ukonci Windows a najedou znovu. Zavirovano nemam, zadny spyware taky ne. Piste sve namety cim by to mohlo byt a ja to zkusim dlouhodobe nejak testnout. Jinak jeste dodam, ze NB uspavam vyhradne na disk a normalne mam 3-patrovou listu zaplnenou pustenyma programama (vetsinou ale IE a pak par programu ktere denne pouzivam). Jeste doplnim, ze na tlacitko napajeni mam nastaven dotaz co udelat, ale v teto situaci zadny dotaz nezobrazi.
r34ktor (7477)|9.7.2008 20:40
Tipoval bych to na restart vyvolaný automatickými aktualizacemi. Jak je máš nastavené?
astec (1823)|9.7.2008 20:45
Ten restart je při vypnutém NTB, nebo při práci v konkrétní aplikaci, nebo skupin aplikací ( zátěž grafiky, paměti) nehádají se aplikace?
hl.hl (1387)|9.7.2008 21:14
[QUOTE=r34ktor;140538]Tipoval bych to na restart vyvolaný automatickými aktualizacemi. Jak je máš nastavené?[/QUOTE]

Mam zaklikle Autotomaticky (doporuceno). A je fakt, ze jsem obcas zahledl, ze mezi volbama pro vypnuti je volba Nainstalovat aktualizace a restart (nebo tak nejak). Akorat se zeptam, jestli je normalni aby se Windowsy pri teto situaci restartovaly uplne samovolne?

[QUOTE=astec;140539]Ten restart je při vypnutém NTB, nebo při práci v konkrétní aplikaci, nebo skupin aplikací ( zátěž grafiky, paměti) nehádají se aplikace?[/QUOTE]

No pri vypnutem notebooku asi k restartu nedojde ze? Asi jsi ten dotaz myuslel trochu jinak, ale netusim jak. Restart je uplne nahodny a s vytizenim to nesouvisi. Jeste pripomenu, ze to neni pad Windows ale korektni (ale samovolne) restartovani.
r34ktor (7477)|9.7.2008 21:18
[QUOTE=hl.hl;140551]Akorat se zeptam, jestli je normalni aby se Windowsy pri teto situaci restartovaly uplne samovolne?[/QUOTE]
Ano.
astec (1823)|9.7.2008 21:20
[QUOTE=hl.hl;140551]Mam zaklikle Autotomaticky (doporuceno). A je fakt, ze jsem obcas zahledl, ze mezi volbama pro vypnuti je volba Nainstalovat aktualizace a restart (nebo tak nejak). Akorat se zeptam, jestli je normalni aby se Windowsy pri teto situaci restartovaly uplne samovolne?



No pri vypnutem notebooku asi k restartu nedojde ze? Asi jsi ten dotaz myuslel trochu jinak, ale netusim jak. Restart je uplne nahodny a s vytizenim to nesouvisi. Jeste pripomenu, ze to neni pad Windows ale korektni (ale samovolne) restartovani.[/QUOTE]

myslel jsem v době, kdy je NTB uspán
hl.hl (1387)|9.7.2008 21:49
Me to ale zadne okno na 110% nezobrazi. Toho bych si musel za tech nekolik restartu vsimnout. Dela mi to totiz pod rukama behem prace. Ale kazdopadne zkusim automaticke aktualizace vypnout uplne a uvidim.
pinc (85)|10.7.2008 13:45
[quote=hl.hl;140532]NB se me tak (od oka) po 3 tydnech sam zrestartuje (ale urcite to neni pravidelne). [/quote]

Pokud je to vždy druhý týden v měsíci tak za to může Bill, a to hlášení se ti nezobrazí pokud máš vypnutou službu, která dělá toto předávání zpráv.

:thumb

Naposledy se mi chtěla restartovat mašina včera.

V AD prostředí se dá tato zlomyslnost vypnout přes Group policy na serveru domain controler.

Administrative templates/WindowsComponents/WindowsUpdate/
Položka
"No auto-restart with loget on users for scheduled automatic updates..."

Hodnoty
Not configured/Enabled/Disabled

Na lokále jsem to nastavit nezkoušel....:-)
astec (1823)|10.7.2008 19:08
Hele mně se NTB (IBM) restartoval protože se mně najednou zvýšila teplota CPU. protože se zadíral ventilátorek. No on byl také hdně zašvihanej..
hl.hl (1387)|19.7.2008 13:41
Restartoval se natvrdo nebo se restartoval s korektnim shozenim Windows?
astec (1823)|19.7.2008 22:12
Bohužel natvrdo...
|Mio| (1333)|20.7.2008 23:16
Souhlasim s tim, ze to delaji aktualizace, da se jeste podivat do WINDIR/Tasks/ jestli tam nema pravidelny job nejaka jina aplikace, ktera by vyvolavala reboot.