reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Co se to děje-Virus? Spyware? "Ochrana" XP?

adolfik (236)|9.7.2008 22:13
Opravdu nechápu, co se to děje. Možná na pochopení vám pomůžou následující screeny.

Jákekoliv kliknutí na složku vyvolá toto okno-divné je, že text je anglicky jenomže já mám českou werzi XPéček.


Ať kliknu cokoliv (Ano/Ne) tak se mi spustí prohlížeč s touto aktivní stránkou. Zajimavé je, že NOD a ani Kerio firewall vůbec nic nehlásí (což by měl).


Víte někdo, co to je? Jestli to je nějakej nový trojan/spyware, tak se s tím setkávám opravdu poprvé. Ještě štěstí, že jsem před týdnem klonoval HDD.
husky14 (4214)|9.7.2008 22:17
Já bych ten komp okamžitě odpojil od netu a obnovil systém ze zálohy.... ;)
astec (1823)|9.7.2008 22:17
Co na to anti spy programy? testováno?
r34ktor (7477)|9.7.2008 22:18
To je jasný, máš v systému nezvaného hosta. Dostal se tam buď skulinou ve tvém zabezpečení, nebo "dobrovolně" s instalací nějakého softwaru. Dej sem log z Hijackthis.
adolfik (236)|9.7.2008 22:24
stahoval jsem patche na Operation Flashpoint z nějaké stránky s hodně vyskakujícíma oknama (což měl zastavit Firefox a Kerio). Nerad bych ho házel pryč na formátování. Od týdne jsem si natahl pár věcí a nechci je tahat znovu.
Mám strach vůbec strkat USB nebo něco zálohovat
astec (1823)|9.7.2008 22:27
[QUOTE=adolfik;140587]stahoval jsem patche na Operation Flashpoint z nějaké stránky s hodně vyskakujícíma oknama (což měl zastavit Firefox a Kerio). Nerad bych ho házel pryč na formátování. Od týdne jsem si natahl pár věcí a nechci je tahat znovu.[/QUOTE]

Toto maas klasicky spyware. Zkus ad aware, spyboot, superantispyware, nebo podobný program, případně pošli jak ti říkali log,
Petr S. (1220)|9.7.2008 22:28
No já myslím, že nejjednodušší a nejúčinnější bude obnovit systém ze zálohy. Buď rád, že ji máš. Kdybys ji neměl, trvalo by ti to mnohem déle, než bys to opravil...
adolfik (236)|9.7.2008 22:33
Tak mám rekord. Po pěti letech od prvního použití internetu se mi podařilo něco natáhnout na PC a to jsem si celou dobu říkal, že mě nic nepotká. :D
husky14 (4214)|9.7.2008 22:33
[QUOTE=adolfik;140587]Od týdne jsem si natahl pár věcí a nechci je tahat znovu.
Mám strach vůbec strkat USB nebo něco zálohovat[/QUOTE]Buď to rychle najdi a odstraň nebo použij tu zálohu....

Nevím jak ty, ale já bych "něco", co mi otvírá prohlížeč a tutově se taky "někam" připojuje (free-viruscan - co to je?) v kompu nesnes ani minutu.... ;)
adolfik (236)|9.7.2008 23:00
No, možná kdyby hostitelé českejch webů o Operation Flashpoint neskončily, tak bych nemusel schánět a stahovat cz opravné patche na tuto hru z takovýho bordelu, kde jsem před hodinou je hledal.
r34ktor (7477)|9.7.2008 23:11
Meditovat na tím, jak jsi k tomu přišel, je zbytečné. Spíše se to snaž co nejdříve odstranit.
Petr S. (1220)|9.7.2008 23:27
[quote=r34ktor;140609]Meditovat na tím, jak jsi k tomu přišel, je zbytečné. Spíše se to snaž co nejdříve odstranit.[/quote]

Neřekl bych to líp. Čím déle to budeš odkládat, tím to pak bude horsi :-)
Richmond (8084)|9.7.2008 23:50
ja bych to tipnul na nakou spy/adware nainstalovanou aplikaci nebo neco co jsi pustil pres kerio... bych to videl na obnoveni/proskenovani av/proskenovani spyware*adware, ostatne jako asi vsichni tady ;-)
tequilla (1015)|10.7.2008 09:07
Zde je navod na ostraneni toho balastu, ale stejne pokud jsi pred tydnem nechal disk naklonovat, tak se mi zda daleko lepsi obnovit vse ze zalohy a zkusit sehnat patche na OF z jinych a spolehlivejsich zdroju. Ono totiz to "leceni" nemusi byt samospasne a kdovi, co vsechno uz ti ten balast stihnul provest v registrech, apod...
|Mio| (1333)|10.7.2008 10:16
Nejucinnejsi reseni je aktualni verze Combofix, jedno spusteni a je klid :-))

Hod si do googlu combofix.exe a najde ti to jak odkazy tak navod (ne ze by byl potreba)
Petr S. (1220)|19.7.2008 14:21
Se mě budete divit, ale pravě jsem toho parchanta dostal do kompu taky :mistake
Pavel Boček (4169)|19.7.2008 18:08
Chytil jsme podobný nebo možná stejný na Vistě. Nepomohlo nic, AVG, Ad-Aware, Spybot, online scan ESETu.

Nakonec jsem nainstaloval Avast! na XP na druhém oddílu a ten to hnedka našel a uklidil, byly to asi 2 - 3 soubory...obyčejný adware řekl bych a jak se drží :D
Petr S. (1220)|20.7.2008 09:57
Já bych ani nepřišel na to, že je to spyware, nebýt toho, že jsem tohle téma tady už viděl (můj veliký dík patří adolfikovi :D). Mám totiž anglická XPéčka. Tedy ze začátku, jak to začalo otravovat po každém přechodu do nějaké složky, tak by mi to už došlo :D

Každopádně jsem tomu viru vděčen za mnohé, konečně mě donutil obnovit image mého systému, který byl už docela dost zasekaný. Teď je to úplně skvěělý ;)