reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

mrznutie pc pri hrach

pancoo (125)|31.7.2008 12:37
Taky bych se přikláněl k verzi driverů. Skus Omega drivers jak psali už někteří a jinak si to skus nainstalovat s ovladačema cos dostal ke kartě ( prostě ty starší , popřípadě nějaký jejich upravený verze - Google-). Jinak si zkontroluj radši ještě jednou tu teplotu, pokud si nejseš jistej ta dokáže pořádna zamotat GPU hlavu...
fwefw (23)|2.8.2008 18:04
Ahoj,
mám podobný problém a nechci kvůli tomu zákládat nový topic. Stává se mi, že když hraji COD4 MP, tak mi to po nějakém čase zamrzne takovým způsobem, že nejde ani zrestartovat PC ( musím ho vypnout ). Myslel jsem si, že je to třeba hrou a pomůže její reinstal, ale teď hraju jinou hru AC ( singlplayer ) a stalo se mi to stejné s tím rozdílem, že to šlo ukončit natvrdo pomocí správce úloh ( jinak hudba třeba hrála dál ).

Sestavu mám následující - 8400, 2*3870, asus P5E3, Seasonic 600W, A-Data 2x2GB 800MHz, Hitachi P7K500 - 500GB SATA II.

Co se týče teplot, tak nevím jakým způsobem měřit, abych viděl teploty přímo při hraní, ale mám Everest a teploty se pohybují po nějakým hracím čase k 80 těsně po vypnutí hry. Už nevím, co dál. :-(
Logout (4018)|2.8.2008 18:54
Tipoval bych na grafiku. Zkusil jsi ji zat96it 3d markem?
Asi první co bych udělal je přeinstalovat drivery za jinou verzi.
fwefw (23)|2.8.2008 19:41
Tak jsem zkusil 3D mark a v pohodě. To zamrzávání je vždy až po delším hraní a někdy vůbec, ale opakuje se to. Mám 8.5 u 8.6 mě nešlo video. Je pak nějakej prográmek co to vyčistí úplně po klasickým uninstallu ? Tuším, že tam dřív byly naistalovaný drivery před odinstalací starých ( ne mnou ), třeba by to chtělo pročistit ? Zdroj asi není slabej, co ?
Logout (4018)|2.8.2008 20:30
No, ještě by to chtělo zkontrolovat paměti pomocí memtestu, nebo něčeho. Taky bych zkusil grafiku podtaktovat (a pokud půjde mírně podvoltovat). Jestli je to přehříváním (čidlo může bejt +-, a teplota klesá rychle, takže reálná teplota může při hraní přesahovat devadesát stupňů a to už je dost), tak by to mohlo pomoct. Tim bych asi začal.
Zdroj samozřejmě poddimenzovanej máš. Doporučil bych tendle
http://imgs.idnes.cz/domaci/A050518_JAN_TEMELIN04_JAROSLAVSYBEK_V.JPG
killers1 (35)|2.8.2008 23:47
skusal som ovladace omega a pri 3dmark mi to zamrzne uz aj pri testoch grafiky a pri testoch CPU :D takze tie ovladace este horsie. Ale v da sa tam plno veci nastavit tak neviem ze ci daco nastavit a este raz poviem lebo to ma trapi zapnem hru cs hram na software v pohode ale viete ako software:grafika skareda+sekajuca hra a zmenil som to do opengl a grafika krasna+neseka ale hned to zamrzne. Moze byt ze pri opengl sa viac zatazi a zamrzne alebo graf.karta nepodporuje opengl a ked som hned restartol tak teplota CPU bola okolo 53-58
fwefw (23)|3.8.2008 19:34
Díky zat tip na zdroj. Jinak ovladače už mám ty nejnovější, i memtest byl v pohodě, ale mrzne to dál.
Pavel Boček (4169)|4.8.2008 15:22
Logout: Na paměti je lepší GoldMemory.

Teplotu za chodu (vč. logování pro případ pádu) je nejlepší sledovat programem RivaTuner, dá se krásně zjistit z grafu (stačí po něm přejíždět a ukazuje se hodnota v tom místě), navíc kromě VGA může sledovat i spustu dalších čidel, najde si to pluginy z Everestu.

WTF s tím zdrojem?!
killers1 (35)|4.8.2008 18:48
robil som test v 3dmark03 a pri CPU sa pc zamrzne a pri sound teste to zamrzlo a tak mi napisalo:
problem s ati.JPG
Pavel Boček (4169)|4.8.2008 18:59
Zkus konečně tu svou VGA, ať jsme moudřejší...motá se to pořád kolem grafiky a CPU. Takže jedině vyměnit a podívat se co to udělá...
fwefw (23)|6.8.2008 13:10
Nezná někdo v Brně nějakou spolehlivou a dobrou opravnu/diagnostiku, že by se mi na to někdo podíval, ať furt nezkouším nejrůznější blbosti.
Pavel Boček (4169)|6.8.2008 16:57
Máš dvě VGA, že ? Jsou správně v CF ? Zkus to případně jen s jednou...

[SIZE="1"]Btw, klidně se s tím stav :thumb[/SIZE]
)aguar (235)|7.8.2008 00:03
Taky sem mel (a mam) tenhle problem ze to mrzne,ale uz to neresim. Neni to na tomto PC co mam v podpisu ale jinym. Pritom sem vymenil skoro vse. A porad to samy dokola. Zatuhne to aji treba kdyz jede jen Winamp nebo nejaka blbost.
Chce to asi zkouset zkouset zkouset ......
fwefw (23)|7.8.2008 01:49
Tak winamp mně začal mrznout taky a to jsem ho přeinstalovával třikrát.
Challenger_ii (192)|7.8.2008 04:11
Nevím jaký máš BIOS na MB, jestli je to AMI nebo AWARD či jiný, ale starší desky s AGP mívaly v "Advanced Chipset Features položky pro nastavení časování AGP portu. Mimo jiné se zde nacházela volba "AGP Fast Write" (AMI). Ta, pokud je povolena, nepracuje korektně na nových ovládačích a způsobuje nekontrolovatelné pády OS. Jen zřídka bývá systémem zachycena (BSOD) a jestli ano, pak obvykle jako Stop 0x8e. Bohužel server EPOXu nějak neběží a nebyl jsem sto se dohmátnout manuálu k tvé MB, abych si ověřil, jestli máš takový či onaký BIOS a zda je tato volba na daném MB použita. Na posledních deskách s AGP už akcelerace zápisu nebývala. Pokud ji také nemáš, pak ti nezbyde nic jiného, než ověřit verzi BIOSu a jeho případný upgrade.
killers1 (35)|10.8.2008 13:09
pri zapnuti icq akoby mi preblikne monitor a nastavi mi hodnotu bitov z 32 na8 bitov. a takto nejako to vyzera:
http://www.upload-obrazkov.imghost.sk/viewer.php?file=3v502dog1p838bwpvd10.jpg.

a ked prepnem na 32bitov tak potom uz je vsetko v poriadku a robi to len pri icq.
Skratka ako to urobim aby pri zapnuti icq mi nezmenilo 32bitov na 8bitov.
dakujem
PS:preinstaloval som uz aj graf.ovladace a aj preinstaloval som icq
Pavel Boček (4169)|10.8.2008 16:02
Hodláš už konečně zkusit jinou VGA ?
killers1 (35)|13.9.2008 13:38
no takze panove pisem tu po nejakom dlhom case,takze zdroj je uplny odpaleny , nefunguje doska zhadzuje windows +mechanika necita a neotvara. 1moznost je kupit dosku ale novu uz nekupim pretoze by mi nepasoval procesor,grafika,ramky atd.. takze 2.moznost je kupit nejaku pouzivanu dosku+mechaniku+zdroj a pc jede. Ale neviem ci kupim taku dosku aby tie komponenty mi pasovali do nej ak viete taku dosku niekde pozhanat alebo ak mate nejaky inzerat tak prosim vas hodte link na predavajuceho+ kupil som novy spickovy pc ale ten stari by som cel tiez opravit,dakujem v mene killers vsetkym ktory mi pomohli pri problemoch ohladom mojho pc
zakladn doska je: EPOX EP-4PDH5+[5PCI,1AGP,4DDR DIMM]audio gigabit lan , takze potrebujem tuto dosku alebo taku aby som tam dal AGP grafiku,ddr ramky + INTEL CELERON CPU 340,2933mhz[22x133]
Pavel Boček (4169)|13.9.2008 23:44
Mrkni na Aukro (hlavně vyber tak, ať bere tvůj CPU, viz stránky výrobce). Zdroj bych doporučil Corsair VX450, ať to tentokrát něco vydrží :notsure