reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

modrá smrt při bootovaní XP a při jejich instalaci

adolfik (236)|11.7.2008 18:00
Opravdu nevím jestli poslední problémy s PC, co poslední dobou mám, jsou díky horku nebo že jsou prázdniny...
Na PC (Intel D815EEA), který už hodně dlouho používám na net, mi minule začal zlobit kvůli spywaru (https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=20284). Když jsem problém zažehnal klonovaným diskem týden starým, tak se začala dneska dít zajimavá věc. PC z ničeho nic několikrát za sebou restartovalo. Jsem se lekl, tak jsem PC rozebral a zkontroloval vnitřek zdroje a hlavně kondíky, které byly v pořádku a navíc to byly dobré značky (Nichicony). Říkal jsem si, že to bude zvlněná síť, ale u sousedů a ani u bráchy se nic nedělo. No tak jsem zapl compa znovu, který tentokrát zamrzl a po restartu po nabootovaní a napsání hesla na mě po opravdu dlouhé době (na mém PC asi 5 let) vyskočila modrá smrt. No skvělé.
První co mě napadlo-vytáhl jsem instalační cd s XP s plánem, že přemažu MBR (rootkit). Bohužel modrá smrt naskočila, když instalačka dělala ty své dočasné soubory. Tak jsem teda vytáhl ten předchozí disk (ten s tím spywarem, který jsem klonoval na disk, jenž jsem teď 3 dny používal-viz předchozí téma)) a měl v plánu, že se toho spywaru nějak zbavím a víkend, že strávím scanováním antivirů, antispywaru atd a ten disk nějak vyčistím.
To co mě nepříjemně zaskočilo je, že i tento disk trpí stejnými problémy (modrá smrt, při načítání osobního nastavení). To už je ale opravdovej šok. Takže to nebude sw problém (spyware a jiná havět), protože jsem tento disk naformátoval a že do něj nainstaluju čistý OS a zase-modrá smrt. To už je ale vrchol! Vyhrabal jsem jiné disky a zapojil jsem disk s WinME-ten zatuhává při instalaci driverů.
Opravdu už mě nic nenapadá. Pomocí Hiren´s bootCD, jsem chvilku čachroval s testama, ale PC nezamrzalo. Takže si myslím, že problém bude někde na řadiči desky nebo nějak tak. Napadá vás něco? Zkusím ještě ty samé komponenty dát na jinou desku...
matyyy (2527)|11.7.2008 18:12
zkus live cd s linuxem jestli najede (kdyz ne tak je asi deska fakt v cudu)
adolfik (236)|11.7.2008 18:22
jak v čudu? Disky jsem mohl libovolně formátovat, kdyby nešly, tak bych tipoval třeba na odpalenej řadič či nějak tak...
matyyy (2527)|11.7.2008 18:39
zkus to live cd(treda DSL - 50MB snad prezijes) pri bootu to vypisuje co zrovna zapina aspon poznas jestli je chyba ve widlich nebo v hardware
robky (3195)|11.7.2008 18:52
Reset Biosu a kontrola nastavení neodhalila nejaký zádrhel?
johny33 (9)|11.7.2008 19:24
Tak taketo problemi podla mojich skusenosti robia casto aj RAMKY skus MEM test
adolfik (236)|11.7.2008 19:33
reset biosu jsem zkoušel, měnil jsem ramky a testoval-nic...zkusím ten linux a pak to hodim na jinou desku
adolfik (236)|11.7.2008 20:33
takže novinky-zkoušel jsem DSL nějak funguje a taky jsem zjistil u zbývajícího disku (s tím spywarem jsem formátoval a chtěl jsem na něj nainstalovat OS) s XP, že se dokážu dostat do nouzového režimu. Takže na ten druhej udělám zálohu, ať si s tím můžu "více" hrát, teda pokud se to zas někdy nesekne, což se mi stalo párkrát v různých bootovacích OS a programech (partition magic, hirens BootCD, DSL...)-což je asi ta druhá novinka-prostě se to někdy z nějakého důvodu sekne, ale myslím, že ten problém s radičem a HDD nebude horký, když funguje nouzový režim. Ještě vám pošlu ty chyby modré smrti při načítání XP a jejich instalaci...snad to pomůže
adolfik (236)|11.7.2008 20:56
no takže těma chybama moc nepomůžu, jelikož se mění
*** STOP: 0x0000000A(0xE1170000, 0x00000002, 0x00000001)
ale tenhle typ chyby je většinou na ten začátek stejný, objevuje se při instalaci XP-už googlím
Pavel Boček (4169)|12.7.2008 03:00
http://support.microsoft.com/kb/314063

Zřejmě něco s tím řadičem...zkus povypínat nepotřebná zařízení v BIOSu (sériové, paralelní porty atp.), pohraj si s přeházením disků a povypínáním IDE kanálů. Zkus i vypnout DMA režim, co to udělá.

IDE kabel je v pořádku ?