reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Výběr repra 2.0

Magnatt (145)|11.7.2008 22:28
Tak, budu kupovat nový PC a rozhodl jsem se koupit jak zvukovku (nejpravděpodobněji X-Fi), tak i kvalitní repro, ale tápu mezi dvěma páry. Jsou to MS16 a MS20 od BEHRINGERU. Je jasné, že vyšší model je lepší, ale jde mi o to, jestli se tyto repráčky uplatní u mého PC, jež je především využíván k hraní her a občasnému poslechu hudby ( a to většinou ve sluchadlách) jako metal, jazz, klasika a OST čí videa. Jaký je váš názor, či máte s nimi nějaké zkušenosti?
crasher.km (919)|12.7.2008 00:09
no na hry bych spíš volil 5.1 ... 2.0 uplatníš hlavně u poslechu hudby. Bohužel nemám s přímo těmito kusy skušenosti,ale když koupíš Behringer,tk neprohloupíš :) Mám s touto značkou bohaté skušenosti :)
xmarek (1676)|12.7.2008 17:28
Jako všechny monitory tak i tyto monitory se snaží o vyrovnanou charakteristiku. Takže nečekéjte, že budete ohromen množstvím basů. Na hry se spíš hodí bedny typu duc-duc. :D Osobně Vám doporučuji ušetřené peníze investovat do kvalitních sluchátek. Tyto bedny jsou vhodné spíš pro lidi co se orientují na tvorbu hudby.
Magnatt (145)|13.7.2008 09:19
To vím, sluchadla budu kupovat také, duc-duc nechci :) a většinou stejně jedu na sluchátka, ale chci si připlatit za lepší repráčky z profesionální sféry, které jsou i použitelné k PC a to jsou právě tyto. Kupovat klasické plasťáčky se mi nechce, lepší plasťáčky k PC už jsou skoro za stejnou cenu jako tyto, ale jsou znatelně horší...
meeee (1110)|13.7.2008 10:07
Já bych se těch MS-20 k PC nebál, když nejedu přes sluchátka, poslouchám PC zvuky přes něco podobného (konkrétně přes Marantz Arch 2.0(má sice repro taky plastové, ale tenhle plast je někde jinde než u klasických PC chrastítek)) a oproti levným 2.1 plasťákům co mám do kanclu na rádio je to lahoda.:)
xmarek (1676)|13.7.2008 11:08
Tak v tom případě se podívejte na tyhle: http://digitalne.centrum.cz/cz/audio--video/reproduktory/art_293/test-esi-near05-konecne-profesionalni-zvuk.aspx Jednu dobu jsem na ně měl zálusk :D, ale nakonec jsem si uvědomil, že je neužiji a vydal jsem se jinou cestou. viz. podpis.
Razi3L (612)|13.7.2008 11:35
koupí těhle monitorů neprohloupíte. Ale spíš bych koupil nějakou jinou zvukovku než creative a to Asus Xonar DX ( [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] ). A co třeba tyhle 2.1 od Altec Lansing?
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Jinak chválu jsem slyšel i na tyhle M-audio ( AV40 i AV30 - liší se jen výkonem)
http://kytary.cz/m-audio-av40-studiophile-aktivni-studiove-monitory/92653/?SE5287:0:0:1:0
Magnatt (145)|13.7.2008 14:08
Tak to vypadá na ty MS20. Co se týče zvukové karty, měl jsem na mysli koupi té nové Titanium, ale pochopitelně stále váhám, přeci jen to může být zbytečné, jinak bych šel do již zmiňovaného ASUSU, škoda že jejich vyšší modely D2 jsou tak drahé, kldyby stály aspoň to co Creativ, už by byly doma.
meeee (1110)|13.7.2008 14:18
Vykašlal bych se na Titanium a vzal něco od Audiotrak:
buď Prodigy 7.1 HiFi nebo Prodigy HD2. Nebudou sice akcelerovat hry, ale zvukově na tom budou IMHO líp (žel, na srovnání jsem nikde nenarazil, ale jsou to karty určené hlavně pro poslech hudby). A vyměnitelné opampy jsou velkou výhodou pro další hraní si s charakterem/kvalitou zvuku.
Magnatt (145)|13.7.2008 14:41
No vypadá to tak, že ten Creativ také opustím, přeci jen s dnešními procesory už nemá takový smysl mu "odlehčovat", takže X-Ram mě nijak netrápí a vzhledem k tomu, jak jsem výše psal, výhradně využívám sluchátek+2.0 a tam prostorový zvuk, u Creativ v podání EAX, také není nijak výrazný, teda to je aspoň můj názor plynoucí z toho, co jsem si přečetl na webu, jestli jsem z cesty, tak me opravte :) . Jinak meee ti děkuji za odkazy, popřemýšlím o nich.
meeee (1110)|13.7.2008 15:04
Tady máš něco o té Prodigy 7.1 HiFi, včetně toho jak reaguje na tu výměnu opampů, tady pak něco o opampech na HD2. Určitě toho o těch kartách najdeš na head-fi ještě víc.. U toho co si tam přečteš, ber to tak, že to píšou blázni do muziky a moc se na head-fi nezdržuj, jinak - pokud nejsi opravdu silná osobnost - se ti to hodně prodraží ;):D
Razi3L (612)|13.7.2008 15:47
tady je oficiální stránka:
http://www.audiotrak.net/products/prodigy71hifi/

taky budu kupovat zvukovku a rozhoduju se mezi těmahle dvěma. (7.1 HiFi a Xonar DX)

Xonar má vystup na čelní panel skříně, podporu dolby digital, podporu EAX 2 a konkurenci EAX 5 (prý je na skoro stejné úrovni), ale zase asi o trochu horší zvuk. A DX verze není o moc horší než D2.

Auditrak sice nemá výstup na čelní panel, ale zase má vzadu dva stereo jacky, jeden na sluchátka a druhej na repro (plus samozřejmě dalších asi 6 jacků). Má lepší zvuk, ale zase podporuje jen EAX 2 a nic víc.

Pokud hraješ víc hry a koukáš hodně na filmy, tak ber Xonar - je víc multimediální. Pokud víc času jseš na netu a máš puštěnou hudbu, tak ber Auditrak - bude mít o něco lepší zvuk a nějaký ten multimediální základ má taky.

/edit: Pokud jseš hifi maniak, tak u Audiotraku můžeš ještě vyměnit koncové zesilovače (ne, že by ty, co tam jsou byly špatné - jsou hodně dobré, ale vždycky se dají koupit lepší :) ) a zvuk mít ještě lepší ;)
Magnatt (145)|14.7.2008 21:36
No po prostudování a popřemešlení mi nejlépe vyšlel Xonar, ten se asi mým požadavkům přiblížil nejvíce, po přečtení různých recenzích mě dost překvapilo, kolik toho umí. Původně jsme myslel, že toho umí mnohem méně, tak zatím díky za rady...
Razi3L (612)|14.7.2008 22:06
mě taky překvapila, podle toho co psal DD je ořezaná jen minimálně. ASUS mě v tomhle hodně překvapil. Chtělo by to ale profi poslechovej test, na něčem lepšim než jen na redstarech, od nějakýho audiofila, aby pořádně shodnotil zvukovou stránku.