Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 10 z 10

Téma: Problém s wifi - rušení?

Nováček
    Registrace
    Jun 2008

Dobrý den,

mám domáci wifi síť na kterou jsou připojeny dva desktopy a jeden notebook. V poslední době, bez změny jakékoliv konfigurace, mi rychlost na obou desktopech kolísá - jednou 54, podruhé 1, potom 36, potom to spadne úplně. Je možné, že mi wifi ruší soused?

Zkoumal jsem to pomocí Network Stumbleru, zobrazuje se mi tam jedna wifi, ovšem na jiném kanále.

Největší problém je ten, že signál je cca 90%, ale rychlost šíleně kolísá.

Poradil by někdo, co s tím?
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele HiLow
    Registrace
    Jul 2006

Citace Původně odesláno od Shamus Zobrazit příspěvek
    Dobrý den,

mám domáci wifi síť na kterou jsou připojeny dva desktopy a jeden notebook. V poslední době, bez změny jakékoliv konfigurace, mi rychlost na obou desktopech kolísá - jednou 54, podruhé 1, potom 36, potom to spadne úplně. Je možné, že mi wifi ruší soused?

Zkoumal jsem to pomocí Network Stumbleru, zobrazuje se mi tam jedna wifi, ovšem na jiném kanále.

Největší problém je ten, že signál je cca 90%, ale rychlost šíleně kolísá.

Poradil by někdo, co s tím?
    Zeptam se, co mas za AP? Pokud neco ne moc kvalitniho, tak je potreba jednou za cas restartovat. A rychlost ti pojede jako driv.

Starousedlík SHW Avatar uživatele crasher.km
    Registrace
    Aug 2007

Citace Původně odesláno od HiLow Zobrazit příspěvek
    Zeptam se, co mas za AP? Pokud neco ne moc kvalitniho, tak je potreba jednou za cas restartovat. A rychlost ti pojede jako driv.
    A můžu se zeptat čím to pomůže ? jako myslíš resetovat nebo restartovat ? Mám teď problém s StraightCore 312... Má ho sestra v pokoji,když nemá zaplý ntb,tak net jede vpohodě,ale když se připojí,tak mi to padá pořád. Signál je přitom pořád kolem 80%(na mojem) a žádný losty nemám nevíš co s tím ?

Registrace
    Jul 2006

Citace Původně odesláno od crasher.km Zobrazit příspěvek
    A můžu se zeptat čím to pomůže ? jako myslíš resetovat nebo restartovat ? Mám teď problém s StraightCore 312... Má ho sestra v pokoji,když nemá zaplý ntb,tak net jede vpohodě,ale když se připojí,tak mi to padá pořád. Signál je přitom pořád kolem 80%(na mojem) a žádný losty nemám nevíš co s tím ?
    Resetovat myslim, ze zapnout a vypnout. U opravdu neznackovych vyrobku to pomuze. Mam tady pod posteli jeden Siemens(nevim co) ADSL modem, ktery je zablokovany od poskytovatele(TDC.DK) a musim ho kazdy tyden restartovat. Kdybych mel na nej pristup, tak si to osefuju pres muj ADSL/AP.

Starousedlík SHW Avatar uživatele crasher.km
    Registrace
    Aug 2007

Citace Původně odesláno od HiLow Zobrazit příspěvek
    Resetovat myslim, ze zapnout a vypnout. U opravdu neznackovych vyrobku to pomuze. Mam tady pod posteli jeden Siemens(nevim co) ADSL modem, ktery je zablokovany od poskytovatele(TDC.DK) a musim ho kazdy tyden restartovat. Kdybych mel na nej pristup, tak si to osefuju pres muj ADSL/AP.
    tzn ale restartovat resetovat je nastavení dat do továrního nastavení sorry, nechci OT ,jen to může někoho zmást

Registrace
    Jul 2006

Citace Původně odesláno od crasher.km Zobrazit příspěvek
    tzn ale restartovat resetovat je nastavení dat do továrního nastavení sorry, nechci OT ,jen to může někoho zmást
    Jiste, mas pravdu, spatne jsem se vyjadril ...

Nováček
    Registrace
    Jun 2008

Je to ZyXEL Prestige 600 series. Divné je, že notebook to bere v pohodě (má ziskovější anténu? nevím).

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jun 2007

To chce dodrzovat zakladni pravidla pro nastaveni Wi-Fi, tedy:
    1. cisty kanal - neni problem jich vyzkouset vic
    2. na vsech prvcich stejne nastaveni tresholdu, timeoutu a pod
    3. filtrovat Netbios a pod komunikaci nejen mezi bezdratovymi klienty
    4. nastavit vysilaci vykon na jednotlivych zarizenich v souladu se vzdalenosti a utlumem po ceste

eraser

Mňa zaujíma ten kanál suseda a tvoj, pretože wifi je obmedzená na tri, ktoré sa nazvájom nerušia - kanál 1, 6 a 11. Samozrejme platí, že ak má niekto kanál 1 a ja si dám 7, pričom je pásmo voľné, tak je to v poriadku.

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jun 2007

No, teoreticky se pasma na okrajich prekryvaji, ale v praxi k ruseni nedochazi pokud jsou dodrzovany normy pro vysilany vykon a neni pouzita nejaka zbesila antena.

Zakladem je vyhnout se skrytym sitim, ktere muzou pouzivat stejny kanal.

Podobná témata

1. rušení repra mobilem
    Od Draken v sekci Audio
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 19-09-2013, 14:27
  2. Rušení u vedení UTP cat. 5e
    Od koren3 v sekci Sítě
    Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 02-12-2009, 18:42
  3. Sítě: rušení wifi signálu
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna