Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 27

Téma: Sony DCR-HC 39E

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2007

Zdravim, porouchal se mi kablik co spojuje kameru a panel LCD, nemate tip zda se da koupit nekde ten kablik, nebo kde by udelali levne vymenu? Zkusil jsem se zeptat v aut.servisu a bylo mi sdeleno ze nahradni dily neprodavaji,ale oprava by vysla na 2500,- :-(

A to se mi zda dost, na to ze kablik bude mit hodnotu par stovek...
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele Withman
    Registrace
    Jul 2006

A co to je za kabel.? Jaké měl na sobě konektory.?

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2007

NO jedna se o ten placaty kablik, ktery je uvnitr kamery. Ma na sobe takove patice a je hodne tenky. Zkratka jedna se o vnitrni soucasti kamery.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Withman
    Registrace
    Jul 2006

Aha, tak s tím bohužel neporadím.

Banned Avatar uživatele Pavel Boček
    Registrace
    Apr 2007

Bílý jen s kovovými kontakty na konci ? Kolik to má žil ? Třeba bys něco vybrakoval ze starých CD mechanik apod.…nijak speciální myslím nebude. Případně by se mohl dát vícežilový seříznout.

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2007

To jsou tenke zily v oranzove folii, je to dost placaty a pochybuji ze by to slo nejak udelat jinak. Tech zil je tam opravdu hodne.

Registrace
    Apr 2007

Tyhle zase bývají (bývaly) v discích Pokud ale není ten kabel tenčí než ty v mechanikách, mohl bys to zkusit, je to pořád jen drát, rozdíl v tom IMHO nijak moc nebude. Možná mají dneska mechaniky už také tyhle menší, nevím, novější jsem nerozdělával

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2007

NO a co ty konektrory, jeden je pripichnutej na LCDPANEL a druhy nekam na desku. To asi nebude stejny ne?

Registrace
    Apr 2007

Pokud ten kabel už je KO, tak ho zkus prohlédnout a případně vytáhnout a vyfotit, ať víme počet žil a rozměry...obvykle to bývá prostě placatý kabel, na koncích kovový, zasunuje se to do takových plochých konektorů. Buď budou na obou stranách, nebo to bude v kameře připájené, což by byla horší možnost a proto možná ta drahá oprava

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2007

NO na to si moc netroufam, ono je treba to cele rozebrat. Ale videl jsem tam ten konektor na LCD panelu. Z druhe strany na ty zakladni desce nevim, ten kabel vede nekam za a mozna tam je konektor, nebo to bude natvrdo, ale pochybuji ze by to pajeli natvrdo.

Starousedlík SHW Avatar uživatele xmarek
    Registrace
    May 2008

Tak to bude problém. Jedině si zkusit dát inzerát, že koupíte nějakého utopence. Kdysi jsem řešil podobný problém z notebookem. Originál stál 3,5k a já ho sehnal od nějakého borce za 500 kč. Ale to je opravdu o štěstí. Opravit takový kabel doma pájkou je kolikrát zhola nemožné.

Registrace
    Apr 2007

No upřímně spíše nemají důvod to nedat natvrdo. Stačí, když se to dá odpojit na konci s LCD pro snadnou montáž kamery dohromady, ale už není třeba, aby byl odpojitelný v desce. Stejně se tam asi pořádně nedostaneš, abys případně kabel zasunul nebo vytáhnul, takže důvod pro odpojitelnost tu moc není. A tyhle kabely jdou zasunout vážně dost těžko

Starousedlík SHW Avatar uživatele xmarek
    Registrace
    May 2008

Citace Původně odesláno od ShadowX Zobrazit příspěvek
    NO na to si moc netroufam, ono je treba to cele rozebrat. Ale videl jsem tam ten konektor na LCD panelu. Z druhe strany na ty zakladni desce nevim, ten kabel vede nekam za a mozna tam je konektor, nebo to bude natvrdo, ale pochybuji ze by to pajeli natvrdo.
    Rozebírat takové zařízení chce jistou zkušenost, aby jste nenapáchal více škody. Minimálně to chce servisní manuál. Z toho manuálu by se dalo i vyčíst číslo náhradního dílu.

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2007

NO dobre,ale nahradni dil nejde sehnat jak jsem psal vyse. Mozna jo,ale kde nevim.

Registrace
    Apr 2007

No možná kdybys věděl originální označení ND, tak ho i najdeš Takhle hledat „kabel na LCD u DCR-HC 39E“ asi mít úspěch nebude

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Sony Vaio
    Od kilerpato v sekci Notebooky a netbooky
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 30-12-2013, 11:20
  2. Sony DCR-TRV345E
    Od josh69 v sekci Video a TV
    Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 13-12-2007, 06:43