reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Něco k porotě

FattalError (24)|27.7.2008 00:32
Bude tomu už dva roky co jsem jsi koupil noťase od Asuse, resp řada A6T. Vcelku jsem s ním byl spokojený, všechno fungovalo normálně hry na něm šlapaly jako na drátkách, občas dělam ve photoshopu, corelu atd.
Pak se mi dostala do ruky MMORPG L2, pařil jsem ve dvou oknech a nedávno se začalo stávat že NTB při zapnutí prostě nenaběhl, koukal jsem do černé obrazovky ač disk načítal. Poslal jsem ho tedy na reklamaci kde mi byla vyměněna MB. V originálním reklamačním středisku to trvalo 10 dnů. Po té co přišel opravený jsem odklopil display a hle, na displayi jako by nějaký prase obědvalo držkovou a notně ji zapíjelo korbely piva. Polil mě pot, páč některé šmouhy vypadali jako regulérní škrábance. Naštěstí šlo vše vyčistit, sice mi to trvalo skoro 15min ale vše bylo ok.
Nastartoval jsem svého miláčka a zjišťuju že původně formátovaný disk 120GB rozdělený na dva partitiony, 60GB systémový a 40GB volný, je zformátovaný FAT32 OS a druhý NTFS. Vcelku jsem se divil proč to asi tak dělali, proč je každý z disků formátovaný jinak? Nic naplat, nainstaloval jsem potřebné věci a po 2 hodinách převedl systémový disk opět na NTFS. Zbytek věcí jsem si dal dopořádku a nedočkavě se připojil do sítě, od které mě dělilo celých 10 dnů čisté abstinence. Stáhl jsem opět instalačku L2, nainstaloval a spustil. Prvních 6 dnů běžělo všechno jako by se nic nestalo, avšak na sklonku týdne ejhle! Pokaždé když jsem spustil hru, klasicky dvě okna a začal hrát, během 15-30minut se celý NTB zasekl a nedalo se vůbec nic dělat. Musel jsem tedy volit tvrdé vypnutí. Po opětovném naběhnutí OS chrčel větráček jako smyslu zbavený a hnal tak krz sebe ohromné množství tepla. Od toho dne kdy se to poprvé stalo už nejdou dvě okna najednou, jen jedno bez jakýchkoli větších potíží.
Nyní ho nemůžu poslat obratem na reklamaci protože další oprava by trvala příliš dlouho a já mám před odjezdem na delší "dovolenou". A tak se chci zeptat jestli se nějaká podobná věc už někomu stala. Popřípadě jestli nemáte nějaké nápady čím by to mohlo být. Softwarově, hardwarově???? Je fakt, že jedno okno L2 mi zabere 50% CPU a dvě vskutku celých 100%. Mohlo by to být tedy mírou využití CPU???? Co si o tom tedy myslíte????
Pavel Boček (4169)|27.7.2008 00:50
Pokud to zkraje chodilo dobře, musí i teď. Zkontroluj teploty, jestli nepodělali chlazení, ale hodil bych to prostě rovnou na reklamaci...a pěkně si postěžoval, že to zabordelili humusem :D
FattalError (24)|27.7.2008 00:59
[QUOTE=Pavel Boček;145824]Pokud to zkraje chodilo dobře, musí i teď. Zkontroluj teploty, jestli nepodělali chlazení, ale hodil bych to prostě rovnou na reklamaci...a pěkně si postěžoval, že to zabordelili humusem :D[/QUOTE]

Jo mě jsem to vyfotit.... ale jak jsem byl roztřesenej až to dam zase do stavu přijatelného tak jsem na to vůbec nepomyslel. Teď toho lituju, páč to by stálo za pohled. Ale ty teploty se během hraní nijak zvlášť nepřekačujou oproti předchozímu stavu. Když mi jede NTB na 100%CPU tak to hold topí, ale rozhodně při samotným hraní ten větráček nejde na 100%.... teplotama to nebude, napadlo mě to taky, ale nijak extrémní teploty jsem nepostřehl.
pas!k (3765)|27.7.2008 09:17
Notebooky asus bohuzel nemaji zrovna nejlepe resene chlazeni .. kdyz hrajes nemas ten ntb polozeny treba na posteli neucpava ti neco spodni stranu kde byvaji casto mrizky na odvod tepla? Zkousel si necim merit teploty ?
FattalError (24)|27.7.2008 10:29
Mam ho položený na stole, každopádně co se týče chlazení měl by být opravdu bez problému. Měření teplot jsem nechal na Everestu, ale teploty jsou stejné jako před reklamací.
hippouss (246)|27.7.2008 10:33
no tyhle rady na tom dobre s chlazenim opravdu nebyly, mel ho brasin a topil jak blazen, ale nechalo se to ustat... krizova byla myslim az F3T rada pokud dobre pamatuju
pas!k (3765)|27.7.2008 10:39
[quote=FattalError;145868] ale teploty jsou stejné jako před reklamací.[/quote]
a prozradis nam jake nebo je to tajne?
FattalError (24)|27.7.2008 12:23
Sorry, měl je napsat hned :-)
Přesný teploty před zásekem jsou: HDD - 48
GPU prostředí - 68
GPU - 80
CPU 1. jádro - 74
CPU 2. jádro - 77
CPU - 76
MB - 71
vše je ve °C
xmarek (1676)|28.7.2008 09:08
Obnobné teploty jsem měl na Aceru co jsem svého času reklamoval. Nakonec jsem ho věnoval ženě na "hraní" a koupil jsem si pořádný notebook. A to ten Acer nebyl žadný levný chcípáček, ale jejich vychvalovaná TM řada. :( Asusy mají podobný problém s přehřívaním. Co sleduji u kolegů není to nic zvláštního.

Jinak pokud se Vám to seká tak jediná rada je reklamace. Nedávno jsem řešil problém se sekáním na hp 6715b a pomohlo až podruhé vyměnili desku i s procesorem. :D
FattalError (24)|28.7.2008 21:38
Já bych měl spíš větší pifku na GPU.... ale ten procák taky neni nijak šetřený. Prostě užívam ho jak mi to dovolí. Tenhle asus taky nebyl žádnej levnej chcípáček, cena při nákupu byla 36K a myslim že to neni zrovna cena za low-end (v té době samo :) )

Každopádně jestli to někdy nějakým způsobem vyhandluju a poštěstí se mi radši bych zkusil další NTB s Intelem core 2 duo. Nijak si nemůžu stěžovat na výkon a celkové zpracování. Sloužil velice ochotně a výkoně téměř dva roky, pak se hold už ty věci vyhřáli těma teplotama, ale to neni divu.