Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 42

Téma: Jak dostat filmy z VHS na DVD ?

Obyvatel SHW Avatar uživatele Liqid
    Registrace
    Feb 2008

Dobrý den potřeboval bych převést své VHS na DVD. Je nějaká možnost jak to udělat ?
    Odpovídat lze po přihlášení

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jul 2006

Možností je několik, záleží na tom jak moc si s tím chceš hrát, co od toho čekáš, kolik za to jsi ochoten ev. zaplatit a o kolik kazet se jedná. Zkus to trochu upřesnit.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Klingacikx
    Registrace
    May 2007

Možností je viac.
    ja som to robil pomocou DVD rekordéra ale je tu aj možnosť, že prepojíš video s PC cez TV kartu

Obyvatel SHW Avatar uživatele Encore1106
    Registrace
    Feb 2007

Já jsem to dělal tak, že jsem si pořídil televizní kartu, vzal video, připojil ho k PC (žlutý cinch => TV karta, bílý a čarvený cinch => přes redukci do zvukovky), dal do něj VHSku, pustil přehrávání. Ve WinFast PVR2 jsem si zvolil jako video vstup CVBS a začal nahrávat... Pak s hotovym souborem šup přes Nero na DVD a bylo to.
    Kvalita nebyla o moc horší než na kazetě, protože už to byla letitá nahrávka.. Nějakou novou kazetu jsem nezkoušel, tak nemohu porovnávat...

Starousedlík SHW Avatar uživatele xmarek
    Registrace
    May 2008

Pokud se jedná o domácí video tak to má snad trochu smysl. Jestliže si takovým způsobem hodláte zalohovat v dnešní době filmy tak to postrádá smysl, jelikož většina starších titulů již vyšla na DVD nebo vyjde. Osobně jsem v minulosti zalohoval video kazety prostřednictvím televizní karty, ale kvalita moc valná nebyla (ta je samozřejmě daná kvalitou záznamu na video kazetě).
    Jako další možnost se nabízí tzv. VIVO grafické karty.

Tady je link na seriál zabývající se touto problematikou: http://magazin.slunecnice.cz/serialy/vhs-kazety-na-dvd/

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jul 2006

Jak sem říkal, dokud nám neřekneš víc info, tak se dá dost polemizovat.

Můžeš si s tím vyhrát, udělat menu, sestříhat, opravit, vypálit do DivX (které většina přehrávačů už dnes umí), nebo koupit DVD rekordér, nebo si to nechat od někoho udělat....

Nedávno se s podobnou otázkou na mě obrátil jeden známý a po 20minutách vysvětlování z něj vypadlo, že chce takto převést filmotéku asi 300 kazet

Občasný diskutér Avatar uživatele vogon
    Registrace
    Jul 2008

Tohle téma bych viděl spíš do diskuze na TV FREAK. Jsou tam podrobné recenze programů i vhodné techniky. Jako podrobnější úvod do problematiky bych doporučil třeba článek Zachytávání a zpracování videa.

Obyvatel SHW Avatar uživatele Liqid
    Registrace
    Feb 2008

No investovat bych chtel co nejmin a jedna se o cca 30 kazet s domacim videem

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jul 2006

Nejlevnější možnost je koupit TV kartu, sehnat SW, naučit se s tím dělat, nainstalovat si příslušní kodeky a utility a strávit u toho několik stovek hodin (cca 30 x 4h + něco na zpracování + vypálení a režie s médiem...)

Nebo druhá možnost, investovat kolem 6.000 do DVD rekordéru, obejít se bez PC vymožeností a kazety automatizovaně přehrát 1:1 v ucházející kvalitě na DVD.

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Hmmm, já bych doporučoval něco, co dokáže snímat kompozitní video, přes TV tuner to IMHO bude o něco menší kvalita. Takže bych doporučil něco takovýdleho:
    http://www.compuvest.com/Description...5iU?iid=137371
    Ale zas aby to umělo formát, do kterýho to chceš, a jestli to signál nemrví.... Myslím, že lépe Ti možná poraděj na bratrském fóru:
    https://www.tvfreak.cz/

Pokud to stříhat nebudeš, tak se to zdá vcelku zautomatizovat, není to tak hrozný. A oproti DVD přehrávači jsou data na HDD trvanlivější, líp se dělá záloha atd.... Takže DVD je sice jednoduchý, ale neni to tak jednoznačná volba, jak tu předřečník tvrdí.
    Naposledy upraveno uživatelem Logout: 03-08-2008 v 16:17

Registrace
    Jul 2008

Pokud jde o nagrabování videa bez zbytečných investic do TV nebo grafické ViVo karty - tohle je zapůldarma.
    Leadtek Winfast VC100
    http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=24047

Pokud nechcete snímat kryt PC - tak tady je hraboš analogu do USB
    Leadtek WinFast VC100 U Video Editor
    http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=52009

Zbytek lze řešit i jiným než přiloženým softwarem a podle návodů na TVfreaku
    Naposledy upraveno uživatelem vogon: 03-08-2008 v 16:30 Důvod: doplněno

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Jestli Ti jde o kvalitu, radši kup něco s kompozitním vstupem, např.
    http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=50803

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jul 2006

Citace Původně odesláno od Logout Zobrazit příspěvek
    No nevím, jestli jsem to správně pochopil, tak tohle mu pustí jen TV na monitor, ale nedostane signál do PC

S tím DVD to vidím jako nejjednodušší (nikoliv jedinou) volbu, taky jsem za to ukládat na HDD, ale tazatel se ptal na DVD
    Ono zpracovávat video do DVD neni zrovna sranda, buď je to hodně komplikovaný, nebo drahý (samozřejmě za předpokladu, že SW budu mít legálně). Něco málo o tom vím, VHSky do PC přepisuju

Krom toho často ovladače jsou největší kámen úrazu těchto karet (zrovna se snažím 3. den rozchodit ve Vistách TV kartu, tak jsem trochu vyvedenej z míry )

Registrace
    Jul 2008

Citace Původně odesláno od Logout Zobrazit příspěvek
    Musím opravit Logouta asi se překlepl - kompozitní vstup je samozřejmě méně kvalitní než S-video. Takže pokud máte volbu - raději S-Video.

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Jojo , pravdu dis - me se to plete, myslel jsem komponentni (popř. RGB). Komponentní, kompozitní, kdo si to má pamatovat....

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Nelze se dostat na HDD
    Od Johny86 v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 17
    Poslední příspěvek: 06-01-2014, 08:08
  2. Jak se dostat pře BAN hromadné IP?
    Od maarkii v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 04-01-2013, 17:36
  3. Jak dostat data z HDD?