reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Kvalita audia

venousx (12)|8.8.2008 18:06
Zdravím,
Měl bych otázku. Snad to není nesmysl. Jde zvíšit kvalitu audio stopy? Nemyslím navíšit jen bit rate. Ale kvalitu zvuku. Např. mám AC3 384 Kbps a jestli bych z toho šlo udělat např 640 Kbps ( popřípadě DTS)... Ale kvalitově, aby to bylo poznat. Předem děkuji.
xmarek (1676)|8.8.2008 18:21
Tak tomu nějak nerozumím. Co zvýšit kvalitu souboru např. mp3? Nebo kvalitu na vstupu do zvukové karty? Jinak v prvním případě platí: "Kde nic není, ani smrt nebere". Maximalně upravit hudbu nějakým filtrem.
FattalError (24)|8.8.2008 18:21
No potom spíš záleží na tom čím to přehráváš. Jestli máš nějakou soustavu od ťamanů za 300,- s výkonem 5000W :-) tak to oprvdu nepoznáš.
Jinak, jakej máš zdroj těch stop???? Jestli to je orig. CD s klasickou audio stopou tak silně pochybuju.
Jestli máš svoje nahrávky kde je šum apod. tak jedině programy, já mam cooledit a tím se dá vylepšit cokoliv, lae počítej s tím že že je časově velice náročný.
venousx (12)|8.8.2008 18:38
Například mám vytaženou audio stopu z originálního DVD, audio je AC3 5.1 384 Kbps. Jde mi o to jestli z toho udělám něco lepšího - např 648 Kbps, DTS. Ale aby to bylo znát. Jestli to třeba nejde pomocí nějakého rekonstrukčního softu. Možná říkám nesmysly. Proto se jen ptám.
Logout (4018)|8.8.2008 19:08
Asi tahle: Stejně jako platí zákon zachování energie, tak platí zákon zachování informace. Takže co jednou ze souboru ořežeš, tak už tam nedáš.

Druhá věc je, že některý zbytkový informace v hudebnim souboru jsou, aniž by byly slyšet. Ty jdou trošku vytáhnout (to dělá např. tušim jak se to menuje crystalizer). Ale přirovnal bych to jako k umělýmu doostřování fotky. Když nezaostříš, tak Ti žádnej PC nepomůže. Fotka lze opticky vylepšit, ale pořád to bude vidět, spíš vyměníš jednu nevýhodu za druhou (která třeba tak netahá za uši).
Když člověk fotí, tak se musí smířit s tom, že nezaostříš: vyhodíš to. A totéž se týká komprimovaný hudby.