reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

ADSL a obcasne problemy s DNS

hl.hl (1387)|10.8.2008 22:16
Od zacatku mesice mam misto CDMA ADSL od O2 pres router Zyxel a obcas se stane ze nejde nacist nejaka stranka. Kdyz dam pak nekolikrat obnovit, tak se to vetsinou chytne. Kdyz zkusim tracert tak to napise, ze nejde prevest nazev (ci co) na IP. Poradi nekdo kde by mohl byt problem? Na co se kouknout?
Pavel Boček (4169)|10.8.2008 23:02
Zkus pár desítek pingů na nějaký server, který určitě odpoví...IMHO ale pár ztracených paketů mít budeš a odezva asi bude dost kolísat.

Označil bych to za vlastnost připojení od telekomu :angry Podle té hlášky neodpovídá DNS...možná přetížený. Spousta lidí má takové problémy, IMHO to prostě bude linkou nebo někde po cestě...

Hlavně jak to zatížíš větším počtem připojení, to je pak jen lepší...kvalitní modem/router tomu pomůže, ale podle mě to nikdy nebude jak by mělo být.

Sám mám teď se spuštěným uTorrentem chuť to rozšlapat a pak jít rozbít ústřednu :angry
pinc (85)|11.8.2008 23:21
Zkus si pingy na jmeno i na IP

tracert je prima ale ne na problem s dns .

ve widlich použij nslookup

Jsi platící zákazník !!
Obrať se s reklamací na zákaznickou linku.

A určitě doporučuji přeflešovat originálním fw od výrobce.
O2 tam matlá něco do fw aby "podpořila" rozšiřování VOIP :-)).
alliens_labs (214)|11.8.2008 23:47
Zkus zavolat na 800184084 technická podpora O2 24 h denně ohledně Tvé linky
Pavel Boček (4169)|11.8.2008 23:56
Tak schválně, jestli se dozví něco jiného než „je tu nějaký problém, ale nemůžeme s tím nic udělat, museli bychom vykopat a vyměnit celé vedení“ nebo „ten modem je pro běžné použití, jen pro surfování, když ho zatížíte, tak prostě bude padat“. Typické odpovědi :rules
[SIZE="1"]Je to telekom proboha, co čekáte, že s tím udělají ?[/SIZE]
astec (1823)|12.8.2008 00:00
Opraví, nebo vymění. Ale musí se snažit a ne hovořit a plakat. Sice někdy je to o nervy, ale de to. Teď nevím z hlavy číslo přímo na techniky, ale nenech se odbýt operátorkama.
alliens_labs (214)|12.8.2008 00:02
Třeba Logout měl s ADSL linkou taky problém,nahlásili jsme to jako poruchu a zatím si nestěžuje,vypadá to že linka už mu funguje,stačí se zeptat :-)
pinc (85)|13.8.2008 08:35
Často pomůže když mu resetnou adsl linku.
Případně najdou zdroj rušení.

Zyxely pro přeflasnutí na originál fw pracují spolehlivě.
hl.hl (1387)|13.8.2008 09:13
Diky vsem za odpovedi, jakmile budu mit vice casu, tak zacnu laborovat. Neni to nejak kriticke, stane se to tak 2x za den a staci dat 3x refresh a uz ta stranka nabehne. Nasere me to ale, kdyz se mi to stalo, kdyz jsem chtel prihodit na posledni chvili na eBay. To jsem minil ten router zakousnout :).