reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jak začít? Tutoriály, rady...

Gulde (92)|11.8.2008 18:07
Zdravím, nějak ve mne teď hrklo, a řekl jsem si, že bych si rád vyzkoušel nějaké to programování, jestli by mě to nechytlo...prostě jen tak pro zábavu. Mé zkušenosti jsou v tomto oboru prakticky nulové, většinou se zajímám spíše o ty "finální produkty" :), jediný programovací jazyk, co jsem kdy jakž takž zvládl, bylo onehdá před léty HTML, a to už jsem dnes beztak skoro zapomněl :mistake.
Rád bych se proto zeptal kde tedy začít, kde seženu nějaké ty kvalitní tutoriály, a prostě všechny rady takhle do začátku.
Co se samotných jazyků týče, tak bych volil asi C++ nebo C#(vlastně ani nevím, jaký je v tom rozdíl :runaway, a nebo vůbec jak moc velký rozdíl je vlastně mezi třeba C# a Delphi, nebo tak).
Předem díky za všechny rady :).
mech13 (5526)|11.8.2008 20:59
velice kvalitni tutorialy ma java na adrese http://java.sun.com/docs/books/tutorial/index.html

jinak ale programovani je hlavne o algoritmech, takze by nebylo spatny se poohlidnout i po teorii... (muzou byt i starsi zdroje)

hlavni vlastnost C# je, ze pouziva .NET, coz klasicky Ccko nee

wiki: C# je vysoce úrovňový objektově orientovaný programovací jazyk vyvinutý firmou Microsoft zároveň s platformou .NET Framework, později schválený standardizačními komisemi ECMA a ISO. Microsoft založil C# na jazycích C++ a Java (a je tedy nepřímým potomkem jazyka C, ze kterého čerpá syntaxi).
Matajon (125)|11.8.2008 21:13
Pokud chceš začít s C# tak bych doporučil seriál co vycházel na živě, tady je jeho offline verze - http://www.stahuj.centrum.cz/vyvojove_nastroje/delphi_a_c++/prirucky_a_navody/poznavame-c-a-microsoftnet/

Jinak souhlas s kolegou nade mnou, že programování je spíš o algoritmech než o jazyku. Ikdyž určité jazyky (nebo typy jazyků) mají pro určité věci jednodušíí nebo elegantnější řešení. Například ve funkcionálním jazyce se dá Quicksort napsat daleko lépe než v jazyce objektově orientovaném.
xmarek (1676)|12.8.2008 12:25
Pokud si chcete zvolit jako programovací jazyk Javu, což vám na rozdíl od C# doporučuji více, tak vynikající jsou knihy od pana Herouta. http://www.shopnet.cz/knihy-media-2/ucebnice-jazyka-java-pavel-herout-3/
Gulde (92)|12.8.2008 17:15
Stáhnul jsem si tu kompilaci článků co doporučil Matajon, tak to zkusím trochu prostudovat, a uvidíme, zatím děkuji všem za rady ;).
kikloop (140)|21.8.2008 14:15
Taktiez odporucam C#

Zacni tym, ze si nainstalujes Visual Studio 2008 Express Edition, ktory je free :) Potom si vymyslis, co chces vlastne vytvorit a az teraz zacnes hladat literaturu a studovat :)
Knihy su fajn vec, ale musi ti to prejst cez ruky, nie len citat :)
j1rka (154)|3.9.2008 22:44
[QUOTE=Gulde;150556]..... jediný programovací jazyk, co jsem kdy jakž takž zvládl, bylo onehdá před léty HTML, a to už jsem dnes beztak skoro zapomněl ...[/QUOTE]

HTML není programovací jazyk. Nechci dělat chytrého, ale jen tak aby sis nemyslel že programování je něco podobnýho.