reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Corsair DDR2-800 Twinx XMS2 na desce Asus P5N3E-SLI

mildante (183)|20.8.2008 14:56
Ahoj, mam jisty problem s pameti a deskou. Do nedavna jsem mel 2GB pameti (2x1GB Corsair Twinx XMS2) a nyni jsem dokoupil dalsi 2x1GB moduly stejneho typu. Operacni system mam XP2 SP2. Deska je Asus P5N32-E SLI.
Zatim jsem to moc netestoval, ale zda se mi, ze je system nestabilni, protoze obcas nenabootuje do windows. A pri hrani se z niceho nic resetuje system a take se podivne deformuje zvuk. Ma nekdo podobne zkusenosti?
Take me mate, ze bios sice hlasi 800MHz pamet, ale CPU-Z rika, ze frekvence pameti je pouze 400 MHz. Je to normalni nebo mam neco spatne nastavene?

Diky za pripadne rady.

mildante
Pavel Boček (4169)|21.8.2008 05:15
Reálná frekvence čipů je 200 MHz, ale že jsou DDR2 znamená x 2 x 2, takže 800 MHz efektivně. CPU-Z ukazuje frekvenci nonDDR, čili poloviční, ale je to v pořádku. Je to hodně laicky řečeno, pro více podrobností mrkni na anglickou wikipedii :)

Zkusil bych jim přidat v BIOSu destinu voltu a otestovat pomocí GoldMemory. Jestli se neobjeví tak po 2-3 přechodech jediná chyba, je to OK, jinak se ozvi co to dělá :notsure
mildante (183)|21.8.2008 17:00
Diky Pavle, uz jsem si myslel, ze je s temi pametmi neco v neporadku.

Jeste jsem se chtel zeptat, jestli ma nekdo zkusenosti s touto deskou uvedenou v nazvu vlakna a provozem Win Vista 64b? Kdybych pripadne uvazoval o upgradu na novejsi operacni system :)
Pavel Boček (4169)|22.8.2008 16:35
Myslím, že Vista bude v pořádku, hlavně raději předem zkontroluj u všech komponent, jestli má výrobce drivery, např. na některé TV karty pro X86-64 verzi Vist nejsou…

Pamětem jsi přidal napětí ? Ustaly ty pády ?