reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nahrazení GDI32.dll u Win 2000

alkom01 (7)|29.8.2008 20:16
Po inovaci systému (W2k) se při spouštění her objevuje chybová hláška:
"Vstupní bod procedury EdEntry1 se nepodařilo v dynamicky propojované knihovně GDI32.dll nalézt."
Po odklepnutí se objevuje druhá:
"CRITICAL ERROR: Error loading DLL: XRender D3D9.dll, error code 127.
Při hledání na webu jsem sice našel informaci, že je třeba přehrát knihovnu GDI32.dll za novější, ale nikde jsem nenašel, jak to provést. Hlásí, že je používána systémem a nelze ji měnit.
Díky za jakoukoli radu, nebo alespoň nakopnutí správným směrem.
Pavel Boček (4169)|29.8.2008 20:20
Co v nouzovém režimu ?
pavel_p (993)|29.8.2008 22:09
No nevím, je to standardní systémová knihovna, co instalace nějakého servicepacku případně obnova výchozích (podepsaných) knihoven? Nevzpomenu si na příkaz.

Kdy konkrétně se chyba objevuje? Po spuštění nějaké aplikace co vyžaduje WinXP a novější nebo jen tak?

Ad druhá chyba: Snad pomůže nainstalovat novější DirectX, jestli je pro Win2000 k dispozici.

S Win2000 teda nemám zkušenosti.
alkom01 (7)|29.8.2008 23:09
Díky za reakce, v nouzovém režimu mě to taky nepustilo, zkusil jsem přeinstalovat DX9c i ovladač GK v naději, že něco z toho tu knihovnu přepíše, ale bohužel nic. Před inovací W2k mi hry, u kterých je teď se spuštěním problém, chodily bez potíží (Matrix, Farcry), ale třeba CoD chodí vpohodě. Inovaci W2K jsem dělal z důvodu značného zpomalení systému, např. Outlook express se mi otevřel za cca 2 min!, chyby v IE apod. Všechny dostupné aktualizace W2k byly nainstalovány po inovaci systému.
Pavel Boček (4169)|30.8.2008 01:16
Zkus ještě přeinstalovat hry, třeba mají vlastní knihovny a s těmi se něco stalo při „inovaci“ :notsure Šel jsi z Win 98 SE nebo čeho ?
Jiziii (796)|30.8.2008 08:34
No já sem novou knihovnu na svý XPečka nahrál pomocí Pupy linuxu a šlo to docela jednoduše až na nezvyk ovládání pupyho ale mělo by to jít i na jiných distribucích zvládající zapis na NTFS.
alkom01 (7)|30.8.2008 19:30
Hry jsem přeinstaloval a problém přetrvává, inovaci (opravnou instalaci) OS jsem dělal z důvodu nefunkčnosti, chyb nebo výrazného zpomalení některých aplikací (Outlook express, IE, WMP). Předtím jsem měl stejnou instalaci W2k SP4 asi od ledna 2008 (výměna HDD, čistá inst.) a někdy v dubnu to začalo blbnout. Byl jsem líný (a stále jsem) dělat znovu čistou instalaci, hlavně z časových důvodů.
alkom01 (7)|30.8.2008 19:32
S tím Linuxem to není špatný nápad, jak bude čas, tak to vyzkoušín, díky.
alkom01 (7)|5.9.2008 14:15
Tak se to ani pomocí Linuxu nepodařilo - tedy nahradit sobor ano, ale po spuštění Win černá obrazovka, takže jsem tam zas musel vrátit ten původní. Jak bude čas, tak se s tím ještě poperu.