reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Google Chrome

JanX (181)|27.7.2009 16:17
Já jsem s Chromem spokojenej, ale stejně nejvíc používám FF.
MartyMcFly (222)|5.8.2009 12:41
Zdravím,
Tak jsem přec neodolal a na pracovní desktopu kde provozuji Linux Debian Lenny jsem si nainstaloval Chromium v nějakém dost čerstvém buildu. A musím uznaž, že naproti Ice. je to opravdu dost rychlí broswer, ale má v Linuxu u mě potíže s Flash objekty, ale to bych si tipnul, že je spíše chyba mé konfigurace než Chrómia. Další takový potřeh je, že mě některé stránky vykresluje stejně vadně jako Ice., ale ve Windows se mi tyto problémy nikak v FF neprojevují. Máte někdo z Linuxové portace stejné zážitky a zkušenosti?

Howk.
mech13 (5526)|5.8.2009 13:27
nevim jak moc s portovanim na linux pokrocili, ale neni to tak moc davno co s tim zacaly a linux verze byla jen na dev channelu pro pokusne ucely, ne pro ostry provoz, takze se da pocitat s tim ze to jeste vyladene nebude
viz http://www.google.com/chrome/intl/en/linux.html

ale co se mi libi jsou automaticke aktualizace a rychlost vyvoje. ze zacatku chrome neumel skoro nic, ani nektere zakladni veci a pri pouzivani clovek postupne objevuje ze to uz umi, to je opraveno, porad neco noveho. google to hrne pekne rychle

osobne bych jim dal jeste tak dva-tri mesice pro linuxovou a MAC verzi (dokud se nepresune z dev na beta)
mech13 (5526)|8.8.2009 01:40
na beta channelu mame novou verzi, je v ni upravena nova karta a opet zvysena rychlost....


na nove karte je mozne prehazovat navstevovane stranky, pripnout je na pevnou pozici a skryt nepouzivane casti stranky (pres tlacitko vpravo nahore)



ad rychlost:

co se rychlosti tyka, neni to jen nesmyslne cislo v benchmarku, ale prinos je krasne videt napriklad v Intel IT Manager: https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=37222


taky je aktualizovany omnibox:



jinak co se tyka zkusenosti s jednotlivimi channely:
stable - malo updatu, vetsina veci se sem dostane dost pozde. problemy praktiky neexistuji. doporucuju pro BFU
beta - novinky se sem dostavaji pomerne rychle, ale jsou jiz dostatecne proverene z dev takze s nimi nejsou problemy. beta channel je vhodny pro dlouhodoby provoz, chyby v nem prakticky taky neexistuji. doporucuju pro PC gramotne usery
dev - novinky se objevuji primo, bohuzel casto nevyladene a jen jako nastrel - casto se meni, jsou tu chyby. spis nedoporucuju, maximalne pro zvedavce obcas mrknout co se deje, ale dlouhodobe pouzivat se moc nehodi

jak se na ne dostat:
beta: http://www.google.com/chrome/eula.html?extra=betachannel
dev: http://www.google.com/chrome/eula.html?extra=devchannel
cool.user (2822)|8.8.2009 08:50
[quote=mech13;279478]na nove karte je mozne prehazovat navstevovane stranky, pripnout je na pevnou pozici a skryt nepouzivane casti stranky (pres tlacitko vpravo nahore)[/quote]

Da se nejak zmenit (zvysit) pocet oblibenych stranek?
mech13 (5526)|8.8.2009 10:43
nejspis ne. mozna na vetsim monitoru jich je automaticky vic, me to vychazi akorat na vysku, tezko rict.

ted mas nahore listu s oblibenema, pod tim posledni navstivene stranky a jeste tam je jeden zatim prazdny box, ve kterem je napsano "What will we put here?" takze jeste v tom asi neni uplne jasno a upravy budou pokracovat

pokud ti jde o okamzity pristup, tak temer vsude se dostanes po napsani dvou, maximalne tri prvnich pismen z odkazu.

jinak na nove karte se ukazuji jen stranky navstivene bud z nove karty, nebo napsanim odkazu - ne kliknutim na odkaz. na SHWF chodim asi nejcastej, pouze pres odkaz na homepage a na nove karte porad neni

jo a ted jsem si vsiml ze opet funguje posilani postu z rychle odpovedi pres ALT+S:)
mech13 (5526)|19.8.2009 10:48
Dev Channel Update

Windows verze aktualizovana na 4.0.201.1

[quote][SIZE="3"]we've added bookmark synchronization![/SIZE][/quote]

synchronizace se zatim musi zapinat rucne, neni povolena automaticky. pouziva se k tomu ucet u google (gmail) a zalozky jsou ukladany v google docs. synchronizace probiha automaticky real-time (pokud jsem spravne pochopil) na vsechny prohlizece se zaplou synchronizaci a prihlasenymi k vasemu uctu pomoci XMPP protokolu

zapnuti - spustit prohlizec s parametrem "--enable-sync" a v menu nastroje to pak zapnout

vice info zde: http://blog.chromium.org/2009/08/bookmarks-here-bookmarks-there.html a jeste vic zde: http://groups.google.com/group/chromium-dev/browse_thread/thread/bdacc1bdf3c5cb6a?pli=1
pas!k (3765)|21.8.2009 16:49
jj funguje to ja postupoval podle tohoto navodu http://www.maxiorel.cz/jak-synchronizovat-zalozky-v-google-chrome-online

BTW da se v chromu nekde nastavit aby se kazdy odkaz otevrel jako nova karta a ne nove okno?
mech13 (5526)|21.8.2009 21:21
co vsechno myslis tim kazdy odkaz?

vetsina odkazu mi skace jako zalozky, jen obcas je neco natvrdo na webu nastaveno na nove okno - da se prerazit kliknutim pravym mysitkem a otevrit v nove karte

jinak pri kliknuti drzet CTRL nebo kliknout scroolem (bohuzel obcas tady na foru nefunguje u odkazu ktere jsou z roletovych menu... napr uzivatelsky panel -> soukrome zpravy - je potreba otevrit pres pravy mysitko:( )
kevin00 (10238)|23.8.2009 21:44
Už jsi mechu zkoušel Chrome 4 ? Přináší nějaké viditelné vylepšení ? Vím jen o synchronizaci oblíbených položek.
mech13 (5526)|23.8.2009 22:08
pred pul hodkou jsem to teprve nainstaloval, a nejaky podstatny zmeny asi jinak zadny. co jsel se dival na release blog tak hlavne opravy chyb
pas!k (3765)|24.8.2009 07:31
No pre me byly zasadni hlavne ty online bookmarky a to funguje dobre .. takze maxthona necham v zaloze a primarne jedu na chrome uvidime jak dlouho mito vydrzi .. zatim tomu nemam moc co vytknout.

BTW taky se vam muj podpis zobrazuje tak hovadsky velikej?
signatura.png
Aytech (475)|24.8.2009 08:14
Google Chrom jedu už par tydnů a zda se mi že je neuveřitelně rychly, rychlejši než Opera a Firefox, ktery taky použivam :)
mech13 (5526)|24.8.2009 14:21
[quote=pas!k;285216]BTW taky se vam muj podpis zobrazuje tak hovadsky velikej?[/quote]

jj, ted na to hledim v IE a tam je maly. jsem si rikal co s tou velikosti fontu blazni:D co sis nastavil za font? co vsechno mas v podpisu za tagy?
r34ktor (7477)|24.8.2009 21:18
[quote=pas!k;285216]BTW taky se vam muj podpis zobrazuje tak hovadsky velikej?[/quote]
Také.

Je to tím, že máš v kódu podpisu chybu. Zápis [FONT="Fixedsys"]...[/FONT] není dle specifikace platný. Firefox, IE a Opera ho nahradí nejbližším dostupným, tedy [FONT="Fixedsys"]...[/FONT] (což vyústí v zamýšlené zobrazení), kdežto Chrome použije standardní hodnotu [FONT="Fixedsys"]...[/FONT].

Oprav to, a zobrazení ve všech prohlížečích bude OK.
pas!k (3765)|25.8.2009 07:46
jj ted sem se na to dival a odmazal to
lexxxa (714)|3.9.2009 01:09
chtel jsem se zeptat,mozna hloupe, tak me nekamenujte:),pouzivam par mesicu chrome,(pred tim IE)a
pri prehravani videi jako priloh emailu se mi video spousti automaticky v win media playeru,coz samozrejme nechci:(,mam nainstalovany napr. KMPlayer,jak docilim toho aby se mi video jako priloha emailu otvirala v KMP?
jde to vubec? diky moc
pas!k (3765)|3.9.2009 06:05
Kdyz ten soubor ulozis nekam do pc kliknes na nej pravym a das otevrit v programu mela by tam byt polozka ktera ti umozni vybrat defaultni program pro spousteni souboru s touto koncovkou.

Take by bylo dobre trosku rozepsat co presne znamena "prehravani priloh z emailu" Ty emaily oteviras jak? Pouzivas nejakyho klienta?
asociace.jpg
lexxxa (714)|3.9.2009 12:18
pouzivam seznam.cz,jsou tam 2 volby,OTEVRIT,a ULOZIT,kdyz dam ulozit tak se soubor otevre v programu jak popisujete vy, ale kdyz dam otevrit tak vzdy Win media player,i kdyz souborum napr.WMW je prirazen na otevirani napr. ten KMPlayer,jestli to dobre popisuji,jinak diky
pas!k (3765)|3.9.2009 12:54
Tak me jeste napada pokud pouzivas vistu .. jdi do ovladacich panelu tam je polokza "Vychozi programy/Nastavit pridruzeni" Tam zkus jako vychozi nastavit ten player co potrebujes na pripony u kterych chces aby ti ten player prehraval.. .. pokud mas xp tam se to tusim nastavuje v nastaveni slozek ..
lexxxa (714)|3.9.2009 13:04
mam XP,kouknu na to,prosim trosku popis cesty k "nastaveni slozek",diky
pas!k (3765)|3.9.2009 13:15
Klikni na tento pocitac v okne ktery se ti otevre vyber nastroje/moznosti slozky/typy souboru/ najdi typ souboru ktery te zajima a dej zmenit a nastav program ktery se ma automaticky spoustet.

Edit a jde to nastavit i primo v kmp
xp.jpg kmp.jpg
lexxxa (714)|3.9.2009 15:27
bohuzel,obe dve cesty jak jste popisoval jsem uz mel nastaveny z drivejska,ted jsem stim trosku laboroval,porad se to otvira v WMP,kdyz jsem pouzival IE7 tak tam to tak fungovalo,stacilo nastavit klasicky soubory WMV vzdy otevirat v ... a pohoda,ale chrome to nemuzu naucit:),urco to bude nekde primo v nastaveni chrome asi
mech13 (5526)|3.9.2009 18:07
v nastaveni chrome to podle me nebude, mozna se to snazi otevrit vychozim prehravacem videa obecne, coz muze byt WMP, prestoze typy souboru mas asociovany jinam... nemas multimedialni klavesnici nebo nekde tlacitko pro spisteni prehravace? co se spusti?
grapherX (888)|3.9.2009 18:48
čau, taky se vám stává, že když prohlížíte web a pak třeba odejdete. A když se vrátíte a kliknete na jakýkoliv odkaz tak vám to napíše, že stránka neexistuje? Musím pak dát F5 a odkaz na který jsem klikat se načte. Často se mi stává i zde na fóru, když píšu dlouhý příspěvek. Poté dám odeslat a stránka nenalezena. Takže když píši něco delšího, tak to pro jsitotu musím, před odesláním zkopírovat do schránky a až poté odeslat. Máte někdo podobný problém. Jinak Chrome 4 valí perfektně rychle a stabilně. I když mi už dvakrát vyskočila hláška, že chrome spadl. Ale stačilo jej znovu spustit obnovit předchozí stránky a bylo po problému.
lexxxa (714)|3.9.2009 18:59
klavesnici mam LOGITECH G15,nevim,nikdy !! jsem WMP nepouzival, hned jsem vse asocioval s KMP nebo GOM

normalne MKV soubory mi otevira KMP
a ostatni obyc. videjka z emailu atd GOMplayer,tuto kombinaci pouzivam uz asi rok,taky jsem vzdy pouzival IE,ale od ty doby co pouzivam CHROME tak me strasne stve ze kdyz prijde email s videem,(vesmes zertovne a kraviny)tak musim ulozit,pak otevrit v KMP,zkouknout a pak smazat(zdlouhave)
kdyz dam otevrit tak by mi ani nevadilo ten WMP, ale trva to dlouho, nez to ulozi do vyrovnavaci pameti,nez se to spusti,hruza!!!! to je hlavni duvod proc chci aby se mi prilohy oteviraly cimkoliv krome WMP
mech13 (5526)|3.9.2009 19:16
rikam ze to neni asociacemi, co se stane kdyz zmacknes klavesu pro spusteni prehravace? (neco jako play)
lexxxa (714)|3.9.2009 19:30
rikam ze to neni asociacemi....
to co jsem psal bylo jen pro vysvetleni.ne argument nebo nesouhlas s vami:)

prave,nestane se nic:),tlacitko samo o sobe nefunguje,az kdyz spustim nejaky prehravac
mech13 (5526)|22.9.2009 15:15
Asi pred tydnem vysla stabilni verze 3 (3.0.195.21)
http://googleblog.blogspot.com/2009/09/google-chrome-after-year-sporting-new.html

mezi vylepseni patri opet zmena rychlosti (pry je ted o 150% rychlejsi nez pri zverejneni prvni beta verze), dalsi vylepseni omniboxu (jedno pole pro vsechno), zmenena nova karta, dalsi davka HTML 5 a podpora skinu

btw 18. zari byla na dev channel dost nestabilni verze... aktualni dev ted je 4.0.211.4
mech13 (5526)|2.12.2009 12:21
zajimavy doplnek ktery mozna nekoho zaujme: http://www.chromeextensions.org/tabs/super-drag-and-go/ - super drag and drop - neni potreba trefovat mysi adresni listu nebo zalozku ale staci oznacit a "nekam cuknout"
(zatim jsem nezkousel, ale nahoru by mel link otevrit v popredi, dolu v pozadi, vlevo a vpravo urcuje jestli pred aktualni zalozkou nebo za)
mech13 (5526)|10.12.2009 16:49
tak se nam linux a mac verze prehoupla z DEV do BETA

zacinaji se objevovat zajimave rozsireni, napriklad Google Wave Notifier
Salamander (6177)|10.12.2009 21:28
[ame="http://www.youtube.com/watch?v=SC-2VGBHFQI&feature=player_embedded"]YouTube- Google Chrome - Features[/ame]
mech13 (5526)|1.2.2010 08:44
Verze 4 je stable

takze podpora doplnku a synchronizace zalozek se stala oficialni (chybely nekomu gesta mysi?)

zase o neco rychlejsi...

bude zajimavy, jak dopadne s rychlosti Opera 10.5, zda se ze v norsku poradne zapracovali na JS


(Q9400@3.2GHz, 8GB RAM, Vista x64)

EDIT: no kdyz se podivam na dev chrome a alfa operu, neni to vitezstvi opery jak se nekde obcas pise, ale ze poradne zapracovali je pravda, v leckterym dilcim testu asi bude lepsi (stable 3 porazi)
Smeli (2302)|2.2.2010 09:51
Zkouším chrome... hm... co do rychlosti nemůžu říct, že by mě nějak zázračně překvapil ale ani neurazil... Vadí mi omezená nastavení... Kde např. najdu vypnutí tisku záhlaví/zápatí?

Edit: tak zkusím výtky - pokud někdo víte jak změnit konkrétní věc, sem s tím :)

Nepamatuje si poslední použitou tiskárnu
Nelze změnit nastavení výstupu - záhlaví, zápatí, přizpůsobení, měřítko
mech13 (5526)|2.2.2010 13:03
tiskarnu si nepamatuje kdyz tisknes hned po sobe nebo po dalsim spusteni?

ad zahlavi a zapati - nejsi sam s timto problemem: http://www.google.com/support/forum/p/Chrome/thread?tid=14589572177bb18e&hl=en
zda se ze zabiraji jen nuzky

EDIT: btw podle Net Applications ma chrome 5.2%, Stat Counter a W3C uz za leden ukaziji dokonce cisla pres 6%
Smeli (2302)|2.2.2010 13:21
Během chodu, vytisknu něco a při dalším tisku musím znova.

Jinak mě celkem ten tisk mrzí, asi bych chrome i aktivně využíval v práci (doma aktivně používám M2, takže Opera nepůjde nikam) jenže toho hodně natisknu a ten výstup je teda sakra rozdíl.

Pěkné, je vidět, že když někdo tlačí (google má snad všude na svých webech "stáhněte si chrome") tak to jde. Nemusí to být ani násilím, stačí mít reklamu :)

Pokud chrome nabídne o něco víc než nabízí dnes... možná ještě zavaří ostatním dost :)

Edit: zkouším teď aktivně 10.5 pre alphu Opery... tééééda, kluci se nám někde přiučili (safra, ta podobnost s chrome :D) a celkem jim to pěkně šlape, jen tak dál :)
Salamander (6177)|5.3.2010 00:52
Tahle by nekoho urcite mohlo zajimat :)
celkem kompletni sada testu aktualnich prohlizecu :)
http://www.tomshardware.com/reviews/firefox-chrome-opera,2558.html ( Chrome FTW ! :D )