reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jaky HDD 2,5 koupit?

tuananhcz (24)|7.9.2008 10:35
Mam notebook hp pavilion dv6650 s 120gb....
Ted si chci koupit vetsi HDD do myho notebooka...nevite jestli to vzladne i 320gb?Jaky typ HDD si mam koupit...?

Edit by speedsnail: pevný disk se anglicky zkracuje jako HDD - Hard Disk Drive (ne HHD)
mech13 (5526)|7.9.2008 11:46
na velikosti v tomto pripade nezalezi:) pokud trefis spravne rozhrani (SATA/PATA) tak poslape. jestli ma ten disk byt systemovy, doporucil bych 7200 otacek, dost to pomuze na sviznosti, ale zase bude mit mensi kapacitu nez 5400...
tuananhcz (24)|7.9.2008 12:40
[QUOTE=mech13;159153]na velikosti v tomto pripade nezalezi:) pokud trefis spravne rozhrani (SATA/PATA) tak poslape. jestli ma ten disk byt systemovy, doporucil bych 7200 otacek, dost to pomuze na sviznosti, ale zase bude mit mensi kapacitu nez 5400...[/QUOTE]

a jak mam poznat jesli mam koupit SATA nebo PATA...?
speedsnail (4876)|7.9.2008 13:02
Co se třeba podívat na specifikaci (manuál, fakturu atd..)? Už delší dobu mají všechny notebooky sata disky. Takže pokud je to [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] model, má podle popisu sata.

Jinak ten 120Gb disk se kromě prodeje dá využít jako externí disk např pro zálohu nebo přenášení dat. Stačí dokoupit nějakej [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] :)
mech13 (5526)|7.9.2008 13:06
nejjednodusi a nejjistejsi bude disk proste vytahnout, bud bude mit 44pin dlouhy konektor pres celou stranu (=PATA) nebo bude mit konektory uplne stejne jako stolni SATA disky (mobilni a stolni SATA se nelisi)

//nebo jak pise speed z papiru... vytazeni je ale 100% jistota, teoreticky by mohlo byt vic konfiguraci jednoho modelu... nemelo by ale kdyby nahodou tak to nepotesi...
Encore1106 (424)|7.9.2008 13:06
U tvého notebooku by to měla být SATA. Ujistit jse můžeš třeba přes program Everest, kde dáš Počítač>Přehled a tam najdeš řádek Disková jednotka. V závorce za jménem disku by si měl mít uvedenou kapacitu, otáčky a rozhraní.


Edit: Zase mi to trvalo dlouho.
Edit2: Takhle vypadají konektory u SATA disku (pohled zhora a zdola), takže jestli to máš stejný, kupuj SATA disk...


tuananhcz (24)|7.9.2008 15:41
[QUOTE=Encore1106;159171]U tvého notebooku by to měla být SATA. Ujistit jse můžeš třeba přes program Everest, kde dáš Počítač>Přehled a tam najdeš řádek Disková jednotka. V závorce za jménem disku by si měl mít uvedenou kapacitu, otáčky a rozhraní.


Edit: Zase mi to trvalo dlouho.
Edit2: Takhle vypadají konektory u SATA disku (pohled zhora a zdola), takže jestli to máš stejný, kupuj SATA disk...


[/QUOTE]

jeste bych se chtel zeptat...kdybych skopiroval vsechno co je v tom starem HHD vcetne windows..a skopiroval to do noveho HHD ...rozjede mi notebook ten windows?(abych nemusel znova nainstalovat windows avladace atd...)

EDIT:Jinak muze se neco stat kdyz odpojim od notebooku HHD abych se ujistil jestli to je SATA a pak ho znova zapojiL?
Encore1106 (424)|7.9.2008 15:58
[quote=tuananhcz;159203]jeste bych se chtel zeptat...kdybych skopiroval vsechno co je v tom starem HHD vcetne windows..a skopiroval to do noveho HHD ...rozjede mi notebook ten windows?(abych nemusel znova nainstalovat windows avladace atd...)

EDIT:Jinak muze se neco stat kdyz odpojim od notebooku HHD abych se ujistil jestli to je SATA a pak ho znova zapojiL?[/quote]
K tomu kopírování: Na tohle ti bude muset odpovědět někdo jiný, já se tomuto řešení vyhýbám jak čert kříži, radši mam čistší řešení v podobě nové instalace.

Jinak disk z notebooku můžeš bez obav odpojit, pokud budeš odpojovat opatrně, nic se nestane. Samozřejmě musí být notebook vypnutý a projistotu jej odpoj od sítě a vyndej baterku.

BTW: HDD = Hard Disk Drive ;)
tuananhcz (24)|7.9.2008 16:13
myslite ze pokud mi tam pojede tenhle HDD???

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

jinak pojede ten windows tim kopirovanim?
Encore1106 (424)|7.9.2008 16:24
Myslím, že by snad neměl být problém, jenom bych možná taky doporučil nějaký disk s 7200ot/min.

Sám si nejspíš zítra pojedu pro [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] do notebooku. Stávající Toshibu MK1637GSX nacpu do [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] a bude externí HDD.
tuananhcz (24)|7.9.2008 16:42
Nevite nekdo jestli by mi tam jel ten skopirovanej windows?
mech13 (5526)|7.9.2008 17:13
nepojede tak ze oznacis vsechno na Ccku a prekopirujes to na nove disk, ale kdyz to treba ghostem nebo acronisem zazalohujes a natahnes na nove disk tak to povali. ale to uz je na jine tema
Gizmo_CZ (3)|21.11.2008 21:23
[QUOTE=Encore1106;159221]Myslím, že by snad neměl být problém, jenom bych možná taky doporučil nějaký disk s 7200ot/min.

Sám si nejspíš zítra pojedu pro [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] do notebooku. Stávající Toshibu MK1637GSX nacpu do [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] a bude externí HDD.[/QUOTE]

Prosim tě jak jsi na tom s teplotou tohoto disku? Samsung Spinpoint MP2 HM251JJ
Pokud jsi si ho tedy koupil? Já ho mám teprve pár hodin a jeho teplota při formátu vystoupila až na 55°C!
Běžná teplota je kolem 50°C což se mi oproti původnímu Seagate 80Gb 7200rpm 33°C zdá strašně moc?