reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zamrznutí PC ve win vista home premium 64bit

havja (11)|11.9.2008 23:01
Ahoj, koupil jsem si nový PC a k tomu (bláhově) výše zmiňované Visty. Ale po nainstalování Vist (i se všema novýma ovladačema staženýma z netu) mi PC zamrzává... Visty naběhnou (někdy i to ne) a pak něco dělám a najednou prostě zamrzne a nepomůže nic, jen tvrdý restart. Zkoušel jsem místo vist nainstalovat Win XP Pro, ale 32bit, a ty běží na PC v pohodě bez problémů... Už si opravdu nevím rady...

Poradí někdo prosím? Doufám, že jo, jelikož už nad tím tvrdnu týden a stále jsem na nic nepřišel :-(

Díky Havja

Moje sestava: Athlon 64 X2 5600+; deska ASUS M2N-SLI Deluxe; 4 x Kingstom 800MHz 2GB hyperX; grafárna gigabyte 9800 GT 512MB a Fortron zdroj Blue Storm II 500W.
mstejska (2912)|11.9.2008 23:04
Je to bez taktovani?
havja (11)|11.9.2008 23:11
Jo je to úplně bez taktování... Jsou nastavené default hodnoty...

Jo a RAMky jsem projížděl memtestem a taky vše ok... Dokonce jsem si nastavil i biosu časování, aby náhodou nevznikl problém... nastavil jsem 800MHz, 5-5-5-15 2T podle výrobce... A zvýšil na nich napětí na 2,25V... Ale je to stále stejné, jako za defalut hodnot... :-(
mstejska (2912)|12.9.2008 09:28
Zkus se podivat sem http://www.kingston.com/HyperX/products/khx_ddr2.asp tady je taktovani a napeti. Akorat bude potrebovat presne oznaceni tech pameti. (To napeti se mi zda dost vysoke, ale pisou to tam). Vidim ze maji i chladice. Pokud ti bezi XP na tom same nastaveni jako Visty nebezi, tak to nemusi nic znamenat. XP nevyuziji vsechnu pamet ale Visty jo. Pokud ale rikas ze memtest prosel v poradku. Tak ti asi vice neporadim.
Challenger_ii (192)|12.9.2008 10:15
[QUOTE=havja;160615]Jo je to úplně bez taktování... Jsou nastavené default hodnoty...

Jo a RAMky jsem projížděl memtestem a taky vše ok... Dokonce jsem si nastavil i biosu časování, aby náhodou nevznikl problém... nastavil jsem 800MHz, 5-5-5-15 2T podle výrobce... A zvýšil na nich napětí na 2,25V... Ale je to stále stejné, jako za defalut hodnot... :-([/QUOTE]

Nastav v BIOSu jen 800MHz a zbytek nech na "AUTO". XP to snesou, ale na Vistách to padá. S touhle deskou mám ty zkušenosti, že pokud nainstaluji podporu čipsetu - celý balíček nForce - Visty to neustojí. Jediné řešení, které vedlo k úspěchu a to ne na jediné desce, bylo to, že jsem instaloval Visty bez zmiňovaného balíku ovládačů. Visty si stáhnou novější prostřednictvím aktualizační služby, ale pouze ty "microsoftí". Jsou to sice okleštěné verze, ale je to na nich stabilní.
Vyzkoušej tento postup a uvidíš.
pcmaker (354)|12.9.2008 21:43
No nevim, opravdu jsi nastavil napeti RAM na 2.25V? Kolega ma podobnou desku, ale bez SLI, k tomu si koupil RAM Patriot na 2.2V a doma zjistil, ze v BIOSu se da nastavit max. 1.95V. Ty mas teda SLI a mozna uz vychytanejsi BIOS. Ale delalo mu to stejne problemy. Zkus pro zacatek treba jen jeden RAM modul a postupne pridavat. Treba se k necemu dopidis. Jo v MEMTESTu taky nezjistil zadny problem. Podobny program na testovani je GoldMemory. Je trosku citlivejsi a odhali vice chyb.
havja (11)|13.9.2008 16:24
Hoši, díky za rady...

Jinak opravdu jsem nastavil napětí na RAMkách 2.25V a jde tam nastavit až 2.5V.

Teď jsem tam právě nainstaloval winXP, ale 64bit verzi a ty taky běží v pohodě, takže problém nebude hardwarový, ale někde v softwaru... Takže podle vašich rad vyzkouším neinstalovat ovladače od desky a uvidíme co to dělá...

Prozatím mockrát díky všem!!!
havja (11)|13.9.2008 18:35
Ahojte lidi,

tak vše vyřešeno... Když jsem neinstaloval ovladače od základní desky, tak vše běží, tak jak má... Díky moc... Mějte se...