reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Sestavy, notebooky a PDA: X2 vs. intel core2 duo

Neregistrovaný (0)|13.9.2008 10:50
Jméno tazatele: Jirka

Znění dotazu:
Cau, chtel sem se zeptat jaky je vas nazor na procesory amd turion X2 a intel core2 duo, který je podle vas lepsi zvolit napriklad do notebooku dekuji za odpoved

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
johny__g (6387)|13.9.2008 11:45
Oba procesory jsou dobré, spíš bych se zajímal o celkovou konfiguraci notebooku. Vybírat notebook jen podle procesoru, je jako vybírat auto jen podle motoru, bez ohledu na další parametry. Navíc když nevíme na co notebook chceš .... :mistake
Intel bude mít tu výhodu, že je s ním k dispozici víc modelů. AMD by mohlo být o něco levnější. Pokud chceš slyšet můj subjektivní názor, tak osobně bych bral Intel.
Neregistrovaný (0)|13.9.2008 13:43
[QUOTE=johny__g;160854]Oba procesory jsou dobré, spíš bych se zajímal o celkovou konfiguraci notebooku. Vybírat notebook jen podle procesoru, je jako vybírat auto jen podle motoru, bez ohledu na další parametry. Navíc když nevíme na co notebook chceš .... :mistake
Intel bude mít tu výhodu, že je s ním k dispozici víc modelů. AMD by mohlo být o něco levnější. Pokud chceš slyšet můj subjektivní názor, tak osobně bych bral Intel.[/QUOTE]

Dekuji za rychlou odpoved. No ja shanim notebook okolo 15 000 aby na tom slo rysovat napriklad v archicadu a obcas si zahrat nejakou tu hru. Co sem koukal tak pomer cena/ vykon jsou na to nejlépe MSI akorát jsem nevedel jaký procesor + grafika
ICEBOSS (3435)|13.9.2008 14:29
za 15000 bud budes mi docela slusny notebook na praci (Lenovo R61) nebo nejakou nizkou, ale vykonnejsi radu od horsi znacky s vykonem na hry.

Nicmene jsem hledal a nasel tyhle dva:
http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=105140081014000JJO
http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=105140081014000IPJ

A vzal bych si ten druhy.