Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 19 z 19

Téma: 3dmark 2001 vs 3d mark 06

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele elpsycho
    Registrace
    Nov 2006

Jenže BFU si myslí že zdroj je v PC skoro zbytečný a nemíní se s jeho výběrem otravovat ve jménu nějakého stabilního napájení - elektřinu nevidí...ale jak jim někdo šáhne na výkon, už je to zajímat začne Musíme samozřejmě rozlišovat BFU absolutně nepoučené (kteří vůbec neví co mají v PC za komponenty) a BFU poučené, kteří si občas přečtou test grafiky atd. A právě pro druhou skupinu by to mohl být dobrý podnět .
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele trodas
    Registrace
    Oct 2007

...na druhou stranu uz vidim BFU uplne zive, jak zjistuje co ma za kondiky, mosfety a tlumivky v zdroji, jak meri osciloskopem zvlneni v zatezi, iddle a tesne po nahozeni zateze a v cyklickych zatezovych spickach a podle toho navrhuje za jake kondiky ze stavajicich vymeni, co se prida a jak to zvysi overclock a vykon.

A ze prostoru pro zlepseni je... Moje nahradni grafika Asus 7600GT ddr3 ma na 12V vstupech do napajeni GPU/ramek jen 2ks 270uF 16V d8 Fujitsu polymeru. Misto je tam na 5ks d10 kondiku a kdyz z toho jeden udela 5ks 470uF 16V d10 Samxon ULR - co se asi tak stane?
    To uz nemluvim o tom, ze vystup z regulatoru filtruji na 99% fejky Panny FJ 820uF 6,3V. Kdyz ty vymeni BFU za 1000uF 4V d8 Samxon ULR polymery s asi tak 5x lepsimi vlastnostmi - co se asi stane?

Jinak bych nesouhlasil, ze se tu dela z komara velbloud. Sekunda na 48sec testu Super Pi neni zrovna malo. Vyjadreno v procentech jde o skoro procento vykonu. Pro nekoho malo, pro nekoho je to dost.

A pokud tu nekomu vadi, a docela opravnene, ze mu vykon masiny pada dolu - no... tady je reseni

Nevrcte na me jen proto, ze jsem vam to rekl. Take jsem mohl drzet usta a smat se pod fousy protoze VIM a vy ne... Ale ja chtel byt skodolibej vic Ja vam to chtel rict, abyste vedeli a aby vas to tak vic stvalo Jsem proste od prirody zlej

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele elpsycho
    Registrace
    Nov 2006

Já směřoval spíš k tomu, že se dotyčný BFU začne zajímat o kvalitu svého zdroje a najde si recenze nebo doporučení a podle nich skončí u něčeho jako Enermax/Seasonic/Corsair, nebo aspoň Fortron. Prostě řádově lepší kousky než co se dává do skříní. Vylepšovat dobré zdroje TOP materiálem je další level, na který už má znalosti, vybavení a trpělivost experimentovat málokdo (já ani náhodou).

Čestný člen Avatar uživatele husky14
    Registrace
    Jun 2007

Citace Původně odesláno od elpsycho Zobrazit příspěvek
    Já směřoval spíš k tomu, že se dotyčný BFU začne zajímat o kvalitu svého zdroje a najde si recenze nebo doporučení a podle nich skončí u něčeho jako Enermax/Seasonic/Corsair, nebo aspoň Fortron.
    Nebo si ten BFU někde přečte, že na 1s v SuperPI mu stačí jen zvednout FSB o 15 MHz....

Takže co udělá? Zvedne si FSB nebo vezme 1,5k a půjde koupit lepší zdroj?

A ten, co už má FSB vyladěnou na max. a dalších 15 MHz nedá, ten v kompu EC stejně nemá....

A protože už sme tu lehce OT, tak ano, v kvalitě kondíků něco málo bude, ale určitě na tom svět nestojí ani nepadá, i když trodas to samo vidí jinak a leckde se to můžem dočíst....

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12

Podobná témata

1. Docházka 2001
    Od Rosta43 v sekci Software denní potřeby
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 05-04-2009, 16:24
  2. 3dmark 06
    Od Dohnalik v sekci Grafické karty
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 04-12-2008, 17:18
  3. Kde na webu koupit 3D MARK 2001 ?